Komodity

EUR/USD, ropa, zlato: Co naznačuje technická analýza? EUR/USD, ropa, zlato: Co naznačuje technická analýza?

Technická analýza měnového páru EUR/USD a cen ropy Brent a zlata.

V Nigérii 31. října začne dialog o ukončení útoků na těžbu ropy
Ukončit útoky povstalců na ropnou infrastrukturu bude cílem dalšího jednání, které začne 31. října mezi nigerijskou vládou a představiteli komunit a ozbrojenců z oblasti delty Nigeru. Agentuře Reuters to v pondělí oznámily dva zdroje z nigerijského ministerstva pro ropu. Největší africká ekonomika je na ropné produkci závislá, kvůli častému poškozování těžebních zařízení se ale propadá do hospodářské i energetické krize. Útoky zároveň postihují i významné zahraniční ropné firmy.

Zdroj: ČTK

Kazachstán oficiálně zahájil těžbu ropy a plynu v gigantickém poli Kašagan
V Kazachstánu byla v neděli oficiálně zahájena těžba ropy a plynu v gigantickém poli Kašagan. Do konce příštího roku by těžba v této oblasti mohla dosáhnout 370 000 barelů denně a postupně vzrůst až na 1,5 milionu barelů denně, uvedl zpravodajský server franceinter.fr. Pole Kašagan je jedním z největších objevených ropných polí za několik desetiletí.

Zdroj: ČTK

Jak (ne)vydělávají drobní hráči na trhu? Máme statistiky! Jak (ne)vydělávají drobní hráči na trhu? Máme statistiky!

Jeden evropský regulátor si řekl o data o obchodování. Dostal je, a díky tomu se můžeme podívat na to, jak se v dané zemi obchoduje. Ono se to nebude příliš lišit od obecných trendů.

Světová banka zvýšila odhad ceny ropy na příští rok
Světová banka (SB) ve čtvrtek zvýšila odhad průměrné ceny ropy pro příští rok na 55 dolarů za barel z dosavadních 53 dolarů. Předpokládá totiž, že Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) omezí její produkci. Průměrnou cenu suroviny pro letošní rok banka nadále odhaduje na 43 dolarů za barel. Napřesrok by tak průměrná cena měla být o téměř 28 % vyšší než letos.

Zdroj: ČTK

EUR/USD, ropa, zlato: Co naznačuje technická analýza? EUR/USD, ropa, zlato: Co naznačuje technická analýza?

Technická analýza měnového páru EUR/USD a cen ropy Brent a zlata.

Fitch: Ropný průmysl čelí hrozbě v podobě elektromobilů
Ropný průmysl čelí vážné hrozbě kvůli rostoucímu využívání automobilů s elektrickým pohonem. Upozornila na to podle listu Financial Times mezinárodní ratingová agentura Fitch. Dodala, že ropné společnosti by si měly připravit plány na "radikální změnu", kterou si vynutí příchod nových technologií.

Zdroj: ČTK

Írán chce výrazně zvýšit svůj podíl na trhu s plynem
Írán hodlá výrazně zvýšit svůj podíl na světovém a zejména evropském trhu se zemním plynem. Náměstek íránského ministra ropného průmyslu v sobotu uvedl, že produkce zemního plynu v zemi by měla během příštích čtyř let stoupnout na miliardu krychlových metrů denně ze současných 600 milionů.

Zdroj: ČTK

V USA zahájí provoz nový terminál na LNG, vývoz se zdvojnásobí
Spojené státy budou moci zvýšit začínající vývoz zemního plynu z břidlicových ložisek na dvojnásobek. Americké regulační úřady totiž ve středu daly zelenou provozu druhého závodu firmy Cheniere Energy na zpracování zkapalněného zemního plynu (LNG) při terminálu Sabine Pass v Louisianě. Tento terminál začal letos v únoru jako první a zatím jediný v USA s vývozem LNG z břidlicového plynu, napsala agentura Bloomberg.

Zdroj: ČTK

Incrementum: Zlato se může v příštích dvou letech vyšplhat na rekordní maxima
Zvyšující se inflace a klesající důvěra investorů ve schopnost centrálních bank oživit globální růst budou v příštích měsících působit jako významné katalyzátory růstu ceny zlata. Tvrdí to společnost Incrementum AG. Cena žlutého kovu by podle ní mohla v příštích dvou letech trhat rekordy.

Zdroj: Bloomberg