Komodity

Investorský magazín: Jak a do kterých komodit investovat na prahu roku 2017? Investorský magazín: Jak a do kterých komodit investovat na prahu roku 2017?

Proč se vyplatí investovat do komodit a jakou investiční strategii by měli zvolit krátkodobí komoditní spekulanti, a jakou naopak dlouhodobí investoři? Vedle trhu s komoditami se aktuální Investorský magazín věnuje také dluhopisům a tomu, jak (ne)šetřit. Nechybí ani výhled na nový obchodní týden.

Írán: Barel ropy může zdražit až na 55 USD, pokud těžaři omezí produkci
Cena ropy by mohla stoupnout až na 55 dolarů za barel, pokud budou s omezením těžby souhlasit všichni těžaři, tedy země vně i v rámci Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC). Uvedl to íránský ministr ropného průmyslu Bížan Zangáne. Vyjádřil rovněž optimismus ohledně nadcházející schůzky ropného kartelu OPEC.

Zdroj: ČTK

Pírko (Colosseum): Donald Trump je pro americkou ekonomiku nejen obrovská příležitost, ale i velká hrozba
Plány příštího prezidenta USA Donalda Trumpa mohou být pro americkou ekonomiku růstovým katalyzátorem, stejně tak ale mohou způsobit velké problémy. V úterý to na Investičním večeru řekl předseda představenstva společnosti Colosseum Štěpán Pírko. Příznivě mohou podle Pírka působit plánované masivní investice do infrastruktury, rizikem je však růst výnosů dluhopisů v očekávání rychlejšího utahování měnové politiky Fedu a s tím spojené omezování dostupnosti dluhového financování, bez kterého se v současnosti hospodářská expanze nejen v USA neobejde.
Expertní okénko (16. listopadu): Ceny ropy konečně rostou, podporou jsou jim ale hlavně technické faktory
Minuta s expertem z XTB o tom, co hýbe trhy.

Zdroj: X-Trade Brokers

EUR/USD, ropa, zlato: Co naznačuje technická analýza? EUR/USD, ropa, zlato: Co naznačuje technická analýza?

Technická analýza měnového páru EUR/USD a cen ropy Brent a zlata.

SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Komodity v portfoliu drobného investora (Investiční večer) SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Komodity v portfoliu drobného investora (Investiční večer)

Autor a moderátor projektu Investičních večerů Roman Chlupatý opět zve přední experty na otázky investování, byznysu a financí. Páté podzimní setkání se věnovalo komoditnímu trhu a způsobům, jak právě komodity zařadit do portfolia.

Gazprom snížil letošní plán těžby na rekordní minimum
Ruský plynárenský gigant Gazprom snížil letošní plán těžby zemního plynu na rekordní minimum 409,8 miliardy metrů krychlových. Vyplývá to ze zprávy, kterou Gazprom zaslal regulačním úřadům. Ještě v květnu Gazprom uváděl, že letos hodlá zvýšit těžbu plynu na 452,5 miliardy metrů krychlových z loňských 418,5 miliardy metrů krychlových, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK

Franklin Templeton Investments: Odhodlání Trumpa investovat do infrastruktury může být pozitivním impulzem pro komodity
Začne-li Donald Trump po svém nástupu do prezidentského úřadu naplňovat své předvolební sliby o masivních investicích do infrastruktury, lze čekat růst cen na komoditních trzích. V pátek to na webináři věnujícím se dopadům zvolení Trumpa americkým prezidentem na ekonomiku a finanční trhy řekli investiční experti ze společnosti Franklin Templeton Investments. Naznačili taktéž, že zajímavé příležitosti mohou vznikat ve finančním odvětví nebo v sektoru zdravotní péče. Otázkou podle nich naopak zůstává, jak se Trump coby prezident postaví k obchodním vztahům USA s Čínou a jaký dopad jeho kroky budou mít na čínské exportně orientované hospodářství.
Lucembursko jako první v Evropě předložilo zákon na těžbu v kosmu
Lucemburská vláda jako první v Evropě předložila zákon vytvářející právní podmínky pro těžbu nerostů na planetkách a jiných nebeských tělesech. Norma má začít platit od příštího roku, řekl v pátek lucemburský ministr hospodářství Etienne Schneider. Lucembursko se chce stát evropským centrem výzkumu a vývoje v dobývání surovin ve vesmíru, napsala agentura DPA.

Zdroj: ČTK