Komodity

AIIB schválila úvěr pro plynovod mezi Ázerbájdžánem a Tureckem
Asijská banka pro investice do infrastruktury (AIIB) schválila úvěr 600 milionů USD na financování plynovodu z Ázerbájdžánu do Turecka. Za první rok své existence tak asijská rozvojová banka podporovaná Čínou již poskytla úvěry za 1,73 miliardy USD.

Zdroj: ČTK

EUR/USD, ropa, zlato: Co naznačuje technická analýza? EUR/USD, ropa, zlato: Co naznačuje technická analýza?

Technická analýza měnového páru EUR/USD a cen ropy Brent a zlata.

Ceny ropy jsou na 18měsíčních maximech. Nadechnou se členové OPEC nad mazlavou hladinou?
S růstem cen ropy na 18měsíční maxima je dobré si připomenout, jak mají členové těžařského kartelu OPEC nastavené státní rozpočty. Příjmy z těžby a exportu černého zlata jsou pro většinu z nich klíčovým zdrojem financí, ani současné ceny suroviny pro ně ale nejsou dost vysoké na to, aby jim zajistily alespoň vyrovnané státní rozpočty.
Zlato po korekci přitahuje smart money jako magnet
Končí pokles ceny zlata po vítězství Donalda Trumpa v prezidentských volbách? Vypadá to, že po šestitýdenním propadu se na něj znovu zaměřily velké investiční fondy.

Zdroj: Twitter

Polská vláda se obrátila na soud EU kvůli plynovodu OPAL
Polská vláda se obrátila na Soudní dvůr Evropské unie kvůli rozhodnutí Evropské komise umožnit ruské společnosti Gazprom rozšířit kapacitu plynovodu OPAL v Německu. Informovala o tom agentura PAP s odvoláním na mluvčí ministerstva zahraničí.

Zdroj: ČTK

Jak se daří dovozcům ropy na jejich největším bitevním poli? Jak se daří dovozcům ropy na jejich největším bitevním poli?

Čínskému trhu s ropou dlouhá léta dominovala Saúdská Arábie, v posledních letech ale její dodávky stagnovaly a začaly klesat. To otevřelo prostor dalším dodavatelům.

EUR/USD, ropa, zlato: Co naznačuje technická analýza? EUR/USD, ropa, zlato: Co naznačuje technická analýza?

Technická analýza měnového páru EUR/USD a cen ropy Brent a zlata.

IEA zvýšila odhad růstu celosvětové poptávky po ropě
Celosvětová poptávka po ropě vykáže v letošním i příštím roce výraznější nárůst, než se předpokládalo. Ve své pravidelné měsíční zprávě o situaci na trhu s ropou to v úterý uvedla Mezinárodní agentura pro energii (IEA). Upozornila přitom, že na posouzení dopadů nedávné dohody předních těžařských zemí o snížení produkce ropy je zatím příliš brzy.

Zdroj: ČTK

Investorský magazín: Ekonomický a tržní výhled na rok 2017 Investorský magazín: Ekonomický a tržní výhled na rok 2017

V závěru roku se globální bankovní domy předhánějí ve výhledech na příštích dvanáct měsíců. V aktuálním Investorském magazínu nabízíme ekonomickou vizi roku 2017 z dílny Citibank. Předpověď doplníme konkrétními akciovými tipy a závěr patří trendům v automobilovém průmyslu. Nechybí ani burzovní kalendář na nový obchodní týden.