Komodity

Najde OPEC společnou řeč? Možné dopady jednání kartelu na ceny černého zlata Najde OPEC společnou řeč? Možné dopady jednání kartelu na ceny černého zlata

Ve středu 30. listopadu se koná klíčové zasedání ropného kartelu OPEC. Členové spolku zemí vyvážejících ropu budou jednat o omezení těžby černého zlata. Dokáže se kartel dohodnout, nebo nakonec jeho předběžné zářijové usnesení spadne do koše, a potvrdí se tak tvrzení některých expertů, že je OPEC přežitým a zbytečným soukolím?

Ruští experti nejspíš nepojedou do Vídně na pondělní schůzku s ropným kartelem OPEC
Rusko nevyšle experty na vídeňskou schůzku Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC), na které se má 28. listopadu jednat o snížení těžby suroviny. Informovala o tom v sobotu ruská tisková agentura TASS s odvoláním na nejmenovaný diplomatický zdroj. Schůzka expertů má předcházet jednání ministrů členských i nečlenských zemí OPEC, jakož i středečnímu summitu celého kartelu.

Zdroj: ČTK

Trader: Zlatý sešup nemusí být u konce Trader: Zlatý sešup nemusí být u konce

Zlato patří od amerických prezidentských voleb k poraženým trhu. Co od oblíbené investiční alternativy a "bezpečného přístavu" napříště čekat? Otázka pro obchodníka Tomáše Vobořila z 1fx.cz.

Ceny ropy mírně zpevňují, trh čeká na postup kartelu OPEC
Světové ceny ropy mírně rostou a zůstávají těsně pod nedávnými několikatýdenními maximy. Trh čeká na zasedání ministrů Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC), které se bude zabývat dohodou o omezení těžby. Obchodní aktivita na trhu je kvůli svátku Dne díkůvzdání v USA slabá.

Zdroj: ČTK

EUR/USD, ropa, zlato: Co naznačuje technická analýza? EUR/USD, ropa, zlato: Co naznačuje technická analýza?

Technická analýza měnového páru EUR/USD a cen ropy Brent a zlata.

Měsíční zpráva o elektřině: Čínská zpátečka v regulaci uhelného sektoru, francouzské kontroly jaderných zdrojů a zastropování emisí v letectví Měsíční zpráva o elektřině: Čínská zpátečka v regulaci uhelného sektoru, francouzské kontroly jaderných zdrojů a zastropování emisí v letectví

Ceny elektřiny v Německu od konce září do poloviny listopadu vytrvale rostly (CAL 2018 dosáhl maxima na 31,3 EUR/MWh, již nerelevantní CAL 2017 dokonce na 35,55 EUR/MWh), aby v posledním týdnu korigovaly. Co vše je ovlivňuje?

Expertní okénko (22. listopadu): Naděje na dohodu kartelu OPEC ženou ceny ropy prudce vzhůru
Minuta s expertem z XTB o tom, co hýbe trhy.

Zdroj: X-Trade Brokers

Investorský magazín: Jak a do kterých komodit investovat na prahu roku 2017? Investorský magazín: Jak a do kterých komodit investovat na prahu roku 2017?

Proč se vyplatí investovat do komodit a jakou investiční strategii by měli zvolit krátkodobí komoditní spekulanti, a jakou naopak dlouhodobí investoři? Vedle trhu s komoditami se aktuální Investorský magazín věnuje také dluhopisům a tomu, jak (ne)šetřit. Nechybí ani výhled na nový obchodní týden.

Írán: Barel ropy může zdražit až na 55 USD, pokud těžaři omezí produkci
Cena ropy by mohla stoupnout až na 55 dolarů za barel, pokud budou s omezením těžby souhlasit všichni těžaři, tedy země vně i v rámci Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC). Uvedl to íránský ministr ropného průmyslu Bížan Zangáne. Vyjádřil rovněž optimismus ohledně nadcházející schůzky ropného kartelu OPEC.

Zdroj: ČTK