Komodity

Návrhy ropného kartelu OPEC jsou bezzubé, situaci na trhu s černým zlatem nezvrátí ani případná dohoda členských zemí
Ve středu se ropný kartel OPEC sejde ke klíčovému jednání, na kterém se bude rozhodovat o snížení těžby černého zlata. Trh s ropou již čtvrtým rokem trpí převisem nabídky nad poptávkou a tento trend bude zřejmě pokračovat bez ohledu na výsledek středeční schůzky i v roce 2017.
Na trhu se stříbrem převzali otěže medvědi, polibek smrti dal kovu Donald Trump
Během noci po amerických prezidentských volbách vyskočila cena stříbra na 19 dolarů za trojskou unci. Jakmile však opadl prvotní šok z vítězství Donalda Trumpa, který byl na trzích patrný jen několik hodin, vydala se cena kovu prudce dolů a zastavila se až těsně nad 16 dolary. Od začátku srpna, kdy se stříbro v obavách z rozhodnutí Britů vystoupit z Evropské unie vyšplhalo až k 21 dolarům, tak jeho cena spadla o více než 20 %, čímž byla naplněna definice začátku medvědího trendu.

Zdroj: Zero Hedge

Experti kartelu OPEC se na detailech dohody o snížení těžby ropy neshodli
Experti Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) se na pondělním setkání na konkrétních detailech dohody o omezení těžby neshodli. Agentuře Reuters to sdělily zdroje z OPEC. Dohodu, která by měla podpořit slabé ceny ropy, tak podrobně projednají až ve středu ministři členských zemí organizace.

Zdroj: ČTK

Najde OPEC společnou řeč? Možné dopady jednání kartelu na ceny černého zlata Najde OPEC společnou řeč? Možné dopady jednání kartelu na ceny černého zlata

Ve středu 30. listopadu se koná klíčové zasedání ropného kartelu OPEC. Členové spolku zemí vyvážejících ropu budou jednat o omezení těžby černého zlata. Dokáže se kartel dohodnout, nebo nakonec jeho předběžné zářijové usnesení spadne do koše, a potvrdí se tak tvrzení některých expertů, že je OPEC přežitým a zbytečným soukolím?

Ruští experti nejspíš nepojedou do Vídně na pondělní schůzku s ropným kartelem OPEC
Rusko nevyšle experty na vídeňskou schůzku Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC), na které se má 28. listopadu jednat o snížení těžby suroviny. Informovala o tom v sobotu ruská tisková agentura TASS s odvoláním na nejmenovaný diplomatický zdroj. Schůzka expertů má předcházet jednání ministrů členských i nečlenských zemí OPEC, jakož i středečnímu summitu celého kartelu.

Zdroj: ČTK

Trader: Zlatý sešup nemusí být u konce Trader: Zlatý sešup nemusí být u konce

Zlato patří od amerických prezidentských voleb k poraženým trhu. Co od oblíbené investiční alternativy a "bezpečného přístavu" napříště čekat? Otázka pro obchodníka Tomáše Vobořila z 1fx.cz.

Ceny ropy mírně zpevňují, trh čeká na postup kartelu OPEC
Světové ceny ropy mírně rostou a zůstávají těsně pod nedávnými několikatýdenními maximy. Trh čeká na zasedání ministrů Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC), které se bude zabývat dohodou o omezení těžby. Obchodní aktivita na trhu je kvůli svátku Dne díkůvzdání v USA slabá.

Zdroj: ČTK

EUR/USD, ropa, zlato: Co naznačuje technická analýza? EUR/USD, ropa, zlato: Co naznačuje technická analýza?

Technická analýza měnového páru EUR/USD a cen ropy Brent a zlata.