Mark Mobius

Jak teď investovat čtvrt milionu? 5 expertů jde s kůží na trh Jak teď investovat čtvrt milionu? 5 expertů jde s kůží na trh

Trhy se neustále vyvíjejí, ale dlouhodobý a individuální přístup s jasnou strategií se již dostatečně osvědčil, protože v dlouhodobém horizontu nabízí výnosy. Ani individuální přístup ale nevylučuje možnost nechat se inspirovat těmi, kdo se na finančních trzích úspěšně pohybují po mnoho let. Jak by nyní investovalo deset tisíc dolarů pět úspěšných správců aktiv?

Mark Mobius: Vyhlídky emerging markets pro rok 2017 Mark Mobius: Vyhlídky emerging markets pro rok 2017

Rozvíjející se trhy začaly rok 2016 špatně kvůli obavám z vývoje v Číně a pokračujícím propadům cen ropy. V průběhu roku se však začaly projevovat pozitivní faktory, což vedlo jak ke zlepšení nálady a situace v uplynulém roce, tak k solidnímu výhledu na rok 2017. Tak to alespoň vidí Mark Mobius a Stephen Dover ze společnosti Franklin Templeton.

Kam s penězi? Experti mají jasno, jak investovat 10 tisíc dolarů Kam s penězi? Experti mají jasno, jak investovat 10 tisíc dolarů

Investování je individuální sport, při němž by měl každý dobře vědět, co mu nejvíce vyhovuje a jaké investiční nástroje jsou pro něj vhodné. Menší inspirace ale nezaškodí, a proto nabízíme pohled pěti investičních odborníků na to, jak investují oni, respektive na to, jak by investovali 10 000 dolarů. Nejde o investiční doporučení, ale o zajímavý pohled na to, jak současné trhy vnímají profesionálové.

Investorský magazín: Podílové fondy, portfolio na léto a první reakce na brexit Investorský magazín: Podílové fondy, portfolio na léto a první reakce na brexit

V aktuálním dílu Investorského magazínu se věnujeme především podílovým fondům a tomu, jak vybírat akcie do portfolia. Nechybí ani letní portfolio podle Marka Mobia, první reakce na výsledky britského referenda a na závěr odlehčený pohled na svět investic.

Mark Mobius o mladých trzích: Česká ekonomika je na tom dobře, zajímavý je ale celý region. Ve světě se vyplatí sledovat Střední východ Mark Mobius o mladých trzích: Česká ekonomika je na tom dobře, zajímavý je ale celý region. Ve světě se vyplatí sledovat Střední východ

Končí první pololetí, a tak jsem neodolal a zeptal se Marka Mobia, co bude mít na trzích největší váhu ve zbývajících dvou kvartálech letošního roku. Řeč se stočila na Fed, pak ale investiční guru zamířil k tématu, které mu je vlastní. Nabízím proto výhled pro rozvíjející se a okrajové trhy od muže z nejpovolanějších.

SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Emerging markets a Evropa pohledem dvou investorských celebrit SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Emerging markets a Evropa pohledem dvou investorských celebrit

Fondy Franklin Templeton Investments patří do nabídky kvalitních podílových fondů, které jsou snadno dostupné českým investorům. Najdeme je i v nabídce společnosti Conseq Investment Management. A právě dva uznávaní investiční experti z těchto dvou firem se sešli ve čtvrtek 16. června v Praze na jednom pódiu. Tématem jejich přednášek byly rozvíjející se trhy a starý kontinent. Investiční web u toho nemohl chybět.

SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Co letos čekat od asijských emerging markets podle Marka Mobia? SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Co letos čekat od asijských emerging markets podle Marka Mobia?

Mají malé rozvíjející se asijské trhy jako Thajsko, Indonésie či Pakistán to nejlepší za sebou, nebo jejich čas teprve přichází? O tom na webináři "2016 Outlook: Eye on Emerging Asia" diskutovali Mark Mobius, Allan Lam a Tek Khoan Ong z Templeton Emerging Markets Group. Nejlepší postřehy Investiční web přinesl na Twitteru.

Mark Mobius o Číně: Od komodit ke rtěnkám Mark Mobius o Číně: Od komodit ke rtěnkám

Zpomalování expanze čínské ekonomiky vyvolává po celém světě velké obavy. A vzhledem k tomu, že je globálně druhá největší ekonomika hladová po surovinách, ovlivňují zprávy o její kondici ve velké míře také komoditní trhy. Přechod Číny na jiný ekonomický model ale nemusí být pro investory jen strašákem.

Mark Mobius opustí funkci hlavního portfoliomanažera v trustu firmy Templeton investujícím na rozvíjejících se trzích
Známý investor Mark Mobius se vzdá funkce hlavního portfoliomanažera investičního trustu firmy Templeton, který spravuje aktiva za zhruba 1,9 miliardy liber a investuje na rozvíjejících se trzích. Zůstane nicméně ve vedení divize Templeton Emerging Markets, jež má trust na starosti.

Zdroj: CNBC

Mobius: Je načase dát sbohem americkým akciím
Investoři by měli prodat americké akcie a přesunout se na zajímavější trhy. V televizi CNBC to prohlásil Mark Mobius. Nedivme se, šéfuje fondu zaměřenému na mladé trhy. Současně známý investor varoval, že hospodářské výsledky firem v největší světové ekonomice zklamou.

Zdroj: CNBC