Mark Mobius

Mark Mobius: Vyhlídky emerging markets pro rok 2017 Mark Mobius: Vyhlídky emerging markets pro rok 2017

Rozvíjející se trhy začaly rok 2016 špatně kvůli obavám z vývoje v Číně a pokračujícím propadům cen ropy. V průběhu roku se však začaly projevovat pozitivní faktory, což vedlo jak ke zlepšení nálady a situace v uplynulém roce, tak k solidnímu výhledu na rok 2017. Tak to alespoň vidí Mark Mobius a Stephen Dover ze společnosti Franklin Templeton.

Kam s penězi? Experti mají jasno, jak investovat 10 tisíc dolarů Kam s penězi? Experti mají jasno, jak investovat 10 tisíc dolarů

Investování je individuální sport, při němž by měl každý dobře vědět, co mu nejvíce vyhovuje a jaké investiční nástroje jsou pro něj vhodné. Menší inspirace ale nezaškodí, a proto nabízíme pohled pěti investičních odborníků na to, jak investují oni, respektive na to, jak by investovali 10 000 dolarů. Nejde o investiční doporučení, ale o zajímavý pohled na to, jak současné trhy vnímají profesionálové.

Investorský magazín: Podílové fondy, portfolio na léto a první reakce na brexit Investorský magazín: Podílové fondy, portfolio na léto a první reakce na brexit

V aktuálním dílu Investorského magazínu se věnujeme především podílovým fondům a tomu, jak vybírat akcie do portfolia. Nechybí ani letní portfolio podle Marka Mobia, první reakce na výsledky britského referenda a na závěr odlehčený pohled na svět investic.

Mark Mobius o mladých trzích: Česká ekonomika je na tom dobře, zajímavý je ale celý region. Ve světě se vyplatí sledovat Střední východ Mark Mobius o mladých trzích: Česká ekonomika je na tom dobře, zajímavý je ale celý region. Ve světě se vyplatí sledovat Střední východ

Končí první pololetí, a tak jsem neodolal a zeptal se Marka Mobia, co bude mít na trzích největší váhu ve zbývajících dvou kvartálech letošního roku. Řeč se stočila na Fed, pak ale investiční guru zamířil k tématu, které mu je vlastní. Nabízím proto výhled pro rozvíjející se a okrajové trhy od muže z nejpovolanějších.

SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Emerging markets a Evropa pohledem dvou investorských celebrit SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Emerging markets a Evropa pohledem dvou investorských celebrit

Fondy Franklin Templeton Investments patří do nabídky kvalitních podílových fondů, které jsou snadno dostupné českým investorům. Najdeme je i v nabídce společnosti Conseq Investment Management. A právě dva uznávaní investiční experti z těchto dvou firem se sešli ve čtvrtek 16. června v Praze na jednom pódiu. Tématem jejich přednášek byly rozvíjející se trhy a starý kontinent. Investiční web u toho nemohl chybět.

SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Co letos čekat od asijských emerging markets podle Marka Mobia? SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Co letos čekat od asijských emerging markets podle Marka Mobia?

Mají malé rozvíjející se asijské trhy jako Thajsko, Indonésie či Pakistán to nejlepší za sebou, nebo jejich čas teprve přichází? O tom na webináři "2016 Outlook: Eye on Emerging Asia" diskutovali Mark Mobius, Allan Lam a Tek Khoan Ong z Templeton Emerging Markets Group. Nejlepší postřehy Investiční web přinesl na Twitteru.

Mark Mobius o Číně: Od komodit ke rtěnkám Mark Mobius o Číně: Od komodit ke rtěnkám

Zpomalování expanze čínské ekonomiky vyvolává po celém světě velké obavy. A vzhledem k tomu, že je globálně druhá největší ekonomika hladová po surovinách, ovlivňují zprávy o její kondici ve velké míře také komoditní trhy. Přechod Číny na jiný ekonomický model ale nemusí být pro investory jen strašákem.

Mark Mobius opustí funkci hlavního portfoliomanažera v trustu firmy Templeton investujícím na rozvíjejících se trzích
Známý investor Mark Mobius se vzdá funkce hlavního portfoliomanažera investičního trustu firmy Templeton, který spravuje aktiva za zhruba 1,9 miliardy liber a investuje na rozvíjejících se trzích. Zůstane nicméně ve vedení divize Templeton Emerging Markets, jež má trust na starosti.

Zdroj: CNBC

Mobius: Je načase dát sbohem americkým akciím
Investoři by měli prodat americké akcie a přesunout se na zajímavější trhy. V televizi CNBC to prohlásil Mark Mobius. Nedivme se, šéfuje fondu zaměřenému na mladé trhy. Současně známý investor varoval, že hospodářské výsledky firem v největší světové ekonomice zklamou.

Zdroj: CNBC

Mark Mobius radí: Kupujte komodity!
Výhled cen komodit je sice stále slabý, investor Mark Mobius však přesto radí již nyní zaujmout silné pozice v této třídě aktiv.

Zdroj: CNBC