Marketing

Denní glosa: Reklamní císař je prý nahý Denní glosa: Reklamní císař je prý nahý

Německý telekomunikační gigant Deutsche Telekom přezkoumává své komunikační kontrakty v hodnotě přes 350 milionů eur ročně. Letos chce utratit až 450 milionů.

White Ops: Ruský botnet krade miliony dolarů denně
Sofistikovaně naprogramovaná soustava webových automatů řízená z Ruska dokáže podle informací americké kyberbezpečnostní společnosti WhiteOps simulovat na 300 milionů "zhlédnutí" on-line inzerátů denně, což inzerenty připravuje každý den až o pět milionů dolarů.

Zdroj: CNBC

Proč nejste šťastnější, když už jste jednou chytří? Proč nejste šťastnější, když už jste jednou chytří?

Tři věci člověku pomohou ke štěstí, zjišťují vědci. Zaprvé, smysluplné osobní vztahy; zadruhé, vědomí, že co děláte, děláte dobře; a zatřetí, svoboda volit si vlastní dilemata. Logicky by se řeklo, že čím chytřejší je člověk, tím více bude dělat "správných" rozhodnutí, a tím více bude šťasten. Potíž je, že to tak nefunguje. Proč?

O2 získala pětinu v marketingové firmě Dateio
Telekomunikační firma O2 Czech Republic získala prostřednictvím svého fondu BOLT pětinový podíl ve společnosti Dateio, která se zabývá cíleným marketingem. Vyplývá to z informací společnosti. Výši investice nezveřejní.

Zdroj: ČTK

Buffettovy dopisy: 10 lekcí (nejen manažerské) komunikace Buffettovy dopisy: 10 lekcí (nejen manažerské) komunikace

Od roku 1965, vždy na přelomu února a března, vždy v sobotu ráno, zveřejňuje Warren Buffett svůj výroční dopis akcionářům investiční společnosti Berkshire Hathaway. Bez nadsázky jde o nejanalyzovanější finanční newsletter na světě, bezprostředně po zveřejnění jej interpretují noviny a finanční servery od USA po Austrálii. Buffett píše dopis sám, v jednoduchých odstavcích, prastarým fontem a v podstatě bez obrázků a grafů, jen sem tam nějaká ta tabulka probleskne.

5 klíčových oblastí, ve kterých sociální sítě udávají směr finančním službám 5 klíčových oblastí, ve kterých sociální sítě udávají směr finančním službám

Sociální sítě mění moderní byznys v mnoha ohledech - od zlepšení klientských služeb po rozvoj možností finančních on-line platforem.

IPO nejen jako cesta k penězům, ale i dálnice k mediální slávě IPO nejen jako cesta k penězům, ale i dálnice k mediální slávě

Vstup společnosti na burzu není jen způsobem, jak si zajistit prostředky na financování zamýšleného rozvoje či snížení zadlužení, případně na "odchodné" pro zakladatele firmy. Společnosti si upsáním akcií na veřejném trhu zajišťují i významnou publicitu, která odpovídá hodnotě mediálního prostoru v řádech jednotek až desítek milionů korun. Vyplývá to z analýzy mediální publicity spojené s IPO společnosti Kofola ČeskoSlovensko, jež vstoupila na Burzu cenných papírů Praha v prosinci 2015.

Opera uvádí na trh internetový prohlížeč s blokováním reklamy
Norská firma Opera uvádí na trh novou verzi svého internetového prohlížeče, která bude mít schopnost blokovat on-line reklamu, čímž umožní výrazně rychlejší stahování stránek. Společnost sdělila, že nový produkt je zatím určen pro vývojáře a nadšence do technologických novinek, později ale přijde na trh verze pro běžné uživatele počítačů i mobilních telefonů. Podle agentury Reuters je Opera prvním významným vývojářem internetových prohlížečů, který nabídne funkci blokování reklamy.

Zdroj: ČTK

Twitter testuje reklamu pro nepřihlášené uživatele
Sociální síť Twitter testuje systém pro zobrazování reklamy uživatelům, kteří k ní nejsou přihlášení. Měsíčně by díky němu mohla oslovit reklamou o půl miliardy lidí více než dosud, píše agentura Reuters. Cena akcií společnosti Twitter po této zprávě stoupla až o 7,5 %.

Zdroj: ČTK