Mezilidské a pracovní vztahy

Šlape po vás šéf, že málo pracujete? Přestaňte s multitaskingem! Šlape po vás šéf, že málo pracujete? Přestaňte s multitaskingem!

Všeobecně zažitou představou je, že produktivní lidé dělají běžně několik věcí najednou. Jinak přece není možné, aby toho tolik stihli. Velký omyl. Takzvaný multitasking výkonnost nezvýší, právě naopak.

Studie: Pětina ředitelů jsou psychopati Studie: Pětina ředitelů jsou psychopati

Podle aktuální studie odborníků z Australia's Bond University a University of San Diego je ve vedení amerických firem zhruba stejně psychopatů jako ve věznicích. Tedy alespoň v relativním vyjádření.

Investorský magazín: Investujte do nesplácených faktur svého souseda, zkuste aukci! Investorský magazín: Investujte do nesplácených faktur svého souseda, zkuste aukci!

Akcie, dluhopisy, komodity, to všichni známe. Ale co takhle zkusit investovat do faktur důvěryhodných firem? Ukážeme vám, kde se bezpečně obchodují, hlavním tématem aktuálního Investorského magazínu totiž budou investiční aukce. Dále se dozvíte, která bankovní akcie na pražské burze teď stojí za pozornost, a nakonec zajdeme na večírek pro pár nových vizitek.

Chcete tu práci? Zakončete pohovor takhle! Chcete tu práci? Zakončete pohovor takhle!

Dříve či později, možná hned po skončení školy, někdy ještě dříve, budete muset jít na pracovní pohovor. Tato interview končí často podobně, a to tak, že se HR manažer zeptá, zda má zájemce o práci nějakou otázku na závěr. A právě ta může změnit pohled lidí z firmy na uchazeče i jeho názor na danou společnost.

Když jste příliš chytří, nepotřebujete přátele Když jste příliš chytří, nepotřebujete přátele

Pokud se s vámi lidé nebaví, není to proto, že jste nesnesitelní morousové a čtete si v létě Investiční web. Je to proto, že jste moc chytří.

Jak vyjednávat o zvýšení platu? 6 tipů od experta Jak vyjednávat o zvýšení platu? 6 tipů od experta

Adam Galinsky, expert z fakulty managementu na Columbia Business School, vede lekce zaměřené na taktiky vyjednávání a je autorem několika knih na toto téma. Nabízí 6 tipů, jak se domoci vyššího platu.

5 rozhodnutí, kterých budete nadosmrti litovat 5 rozhodnutí, kterých budete nadosmrti litovat

Náš život je plný rozhodnutí. Většina z nich je rutinních, ale některá z nich jsou tak důležitá, že nás jejich dopady ovlivňují celý život. Aktuální studie z Columbia University odhalila, že čelíme v průměru více než 70 rozhodnutím za den. Takové množství vede k fenoménu zvanému únava z rozhodování, kdy je mozek namožený podobně jako sval.