Mezilidské a pracovní vztahy

Jak se nestát otrokem svého e-mailu Jak se nestát otrokem svého e-mailu

Moderní technologie, zejména internet, přinesly do našeho života nové, v minulosti netušené možnosti, ale také nové a často nepochopitelné závislosti. Lidé si zvykli na kontakt se světem do takové míry, že jsou bez něj někdy jednoduše nesví. Je to přitom hodně neefektivní.

Denní glosa: Zuckerberg s lidskou tváří? Nenechte se vysmát Denní glosa: Zuckerberg s lidskou tváří? Nenechte se vysmát

Mark Zuckerberg se zařadil mezi vynálezce-velikány, kteří svého počinu litují. Alespoň trochu. Alfred Nobel se zalekl dynamitu, Albert Einstein trpěl výčitkami svědomí kvůli svému podílu na vývoji jaderné zbraně, interiérový architekt Robert Propst zavrhl kancelářskou kostku připomínající králíkárnu, a dokonce i Michail Kalašnikov měl potíže s tím, co všechno dokázaly jeho samopaly. Nyní je řada na Zuckerbergovi.

Denní glosa: Práskač Uber Denní glosa: Práskač Uber

Nejmenovaný francouzský podnikatel žaluje Uber kvůli tomu, že digitální kvazitaxislužba jeho manželce vyzvonila, jak jí zahýbá (manželce, ne taxislužbě).

Šlape po vás šéf, že málo pracujete? Přestaňte s multitaskingem! Šlape po vás šéf, že málo pracujete? Přestaňte s multitaskingem!

Všeobecně zažitou představou je, že produktivní lidé dělají běžně několik věcí najednou. Jinak přece není možné, aby toho tolik stihli. Velký omyl. Takzvaný multitasking výkonnost nezvýší, právě naopak.

Studie: Pětina ředitelů jsou psychopati Studie: Pětina ředitelů jsou psychopati

Podle aktuální studie odborníků z Australia's Bond University a University of San Diego je ve vedení amerických firem zhruba stejně psychopatů jako ve věznicích. Tedy alespoň v relativním vyjádření.

Investorský magazín: Investujte do nesplácených faktur svého souseda, zkuste aukci! Investorský magazín: Investujte do nesplácených faktur svého souseda, zkuste aukci!

Akcie, dluhopisy, komodity, to všichni známe. Ale co takhle zkusit investovat do faktur důvěryhodných firem? Ukážeme vám, kde se bezpečně obchodují, hlavním tématem aktuálního Investorského magazínu totiž budou investiční aukce. Dále se dozvíte, která bankovní akcie na pražské burze teď stojí za pozornost, a nakonec zajdeme na večírek pro pár nových vizitek.

Chcete tu práci? Zakončete pohovor takhle! Chcete tu práci? Zakončete pohovor takhle!

Dříve či později, možná hned po skončení školy, někdy ještě dříve, budete muset jít na pracovní pohovor. Tato interview končí často podobně, a to tak, že se HR manažer zeptá, zda má zájemce o práci nějakou otázku na závěr. A právě ta může změnit pohled lidí z firmy na uchazeče i jeho názor na danou společnost.

Když jste příliš chytří, nepotřebujete přátele Když jste příliš chytří, nepotřebujete přátele

Pokud se s vámi lidé nebaví, není to proto, že jste nesnesitelní morousové a čtete si v létě Investiční web. Je to proto, že jste moc chytří.