Móda a design

Šéf oděvní společnosti Ralph Lauren odejde z funkce
Generální ředitel americké oděvní společnosti Ralph Lauren Stefan Larsson v květnu odejde z funkce. Oznámila to ve čtvrtek firma. Za jeho odchodem stojí neshody se zakladatelem podniku, módním návrhářem Ralphem Laurenem.

Zdroj: ČTK

Prodejce oděvů Inditex zvýšil zisk, otevřel nové prodejny
Španělský prodejce oděvů Inditex zvýšil za první tři čtvrtletí fiskálního roku čistý zisk o 9 % na 2,2 miliardy eur. Majiteli obchodů Zara se podařilo zvýšit prodej navzdory teplejší zimě v mnoha evropských zemích, k čemuž mimo jiné pomohlo i to, že Inditex otevřel nové prodejny a zvýšil prodej přes internet.

Zdroj: ČTK

Tisk: Italský módní dům Stefanel obdržel dvě nabídky na převzetí
Prestižní italský módní dům Stefanel, který začátkem listopadu požádal o soudní ochranu před věřiteli, obdržel dvě nabídky na převzetí. Informují o tom italská média. Jedním ze zájemců je podle nich investiční fond Oxy, který působí v Itálii a v Portugalsku, druhý uchazeč není znám.

Zdroj: ČTK

Investorský magazín: Úvod do obchodování s opcemi Investorský magazín: Úvod do obchodování s opcemi

Víte, že si můžete koupit akcie za cenu, kterou si sami určíte? Nebo že lze pojistit portfolio proti propadům na trzích? V aktuálním Investorském magazínu najdete základní lekci obchodování s opcemi. Prostor dostanou také koruna v páru s americkým dolarem a inspirace na smysluplný vánoční dárek. Nechybí ani výhled na nový obchodní týden.

Zisk Burberry kvůli vyšším nákladům klesl o 40 %
Britskému výrobci luxusního zboží Burberry Group klesl za fiskální pololetí zisk před zdaněním o 40 % na 72 milionů liber. K propadu přispěly vyšší náklady kvůli odpisům a restrukturalizaci. Bez zahrnutí změn směnných kurzů se zisk před zdaněním snížil o 24 % na 146 milionů liber, uvedl server listu The Wall Street Journal.

Zdroj: ČTK

Cavalli v rámci reorganizace zruší 200 míst a zavře obchody
Italský módní dům Roberto Cavalli zruší 200 pracovních míst, přesune své kanceláře z Milána do města blízko Florencie a uzavře některé obchody. Všechny tyto kroky jsou součástí plánu reorganizace, který zavedl nový generální ředitel Gian Giacomo Ferraris.

Zdroj: ČTK

Čtvrtletní zisk prodejce oděvů H&M klesl o deset procent
Švédskému prodejci oděvů Hennes & Mauritz (H&M) klesl ve třetím fiskálním čtvrtletí zisk před zdaněním o 10 % na 6,3 miliardy SEK (17,7 miliardy Kč). Na hospodaření měl negativní vliv vývoj směnných kurzů, slevy po neobvykle horkém počasí, které odradilo zákazníky od nákupů, a vyšší výdaje na dlouhodobé investice, uvedla v pátek společnost.

Zdroj: ČTK