MONETA Money Bank (dříve GE Money Bank)

MONETA prodala svůj podíl v pražské burze
MONETA Money Bank prodala svůj minoritní podíl v Burze cenných papírů Praha čítající 17 388 akcií rakouské společnosti CEESEG. Za podíl získala 135 milionů korun neboli 0,26 Kč na jednu svoji akcii. Podle analytika Komerční banky Miroslava Frayera je zpráva pro Monetu neutrální.

Zdroj: Komerční banka

Erste zahájila pokrývání akcií Monety Money Bank s doporučením "akumulovat" a cílovou cenou 93 Kč, líbí se jí hlavně dividenda
Analytik Thomas Unger z rakouské Erste Group Bank začal pokrývat akcie tuzemského finančního domu MONETA Money Bank. Doporučení stanovil na "akumulovat" s cílovou cenou 93 korun. Příznivě Unger nahlíží hlavně na dividendovou politiku Monety.

Zdroj: Erste Group Bank

Výhled na nový obchodní týden: Prodlouží ECB program odkupu aktiv? Výhled na nový obchodní týden: Prodlouží ECB program odkupu aktiv?

V prvním prosincovém týdnu bude především důležité sledovat zasedání ECB, která signalizovala, že právě před koncem roku sdělí více o svých plánech s programem kvantitativního uvolňování. Investoři se také dozví, jak se vyvíjí ekonomika eurozóny, v Česku je pak bude zajímat vývoj mezd, tedy ukazatel důležitý pro ČNB při jejím rozhodování o nastavení měnové politiky.

Prosincové převážení indexu PX zásadní změny nepřinese, free float faktor Monety zůstane 0,6
V pondělí 19. prosince vstoupí v platnost pravidelný rebalancing indexu PX. Změny, které budou k tomuto datu uplatněny, ale byly oznámeny již po konci čtvrtečního obchodování. Celkově nedojde k zásadním změnám, jelikož ČEZ, Erste a Komerční banka byly už před změnami velmi blízko 20% limitu.

Zdroj: Česká spořitelna

Akcie Monety Money Bank jsou od čtvrtka součástí indexů MSCI, změn dozná v prosinci také pražský index PX
Akcie Monety Money Bank v indexu MSCI Czech Republic startují s váhou 17,45 %, zatímco váhy ostatních titulů klesají. Konkrétně ČEZ má nově 44,23 % (dosud 53,58 %), Komerční banka 31,37 % (dosud 38 %) a O2 Czech Republic 6,96 % (dosud 8,43 %).

Zdroj: Česká spořitelna

Indexy MSCI ve středu naposledy se starými bázemi, ve čtvrtek vstoupí v platnost nové skladby
Po konci středečního obchodování dojde k faktickému rebalancování srovnávacích indexů MSCI. Od čtvrtka budou nově součástí českého benchmarku akcie finančního domu MONETA Money Bank s váhou přibližně 17,5 %. Sníží se váhy akcií ČEZ, O2 a Komerční banky.
MONETA Money Bank: Další podpora pro akcie pražského burzovního nováčka
Od pondělí 28. listopadu dojde ke zvýšení váhy akcií Monety Money Bank v indexech FTSE, konkrétně FTSE All-World, FTSE Global Mid Cap, FTSE Emerging a FTSE Global Style.

Zdroj: J&T Banka

Arca Capital očekává, že od Monety Money Bank získá 4,5 miliardy Kč za údajně neplatný prodej Agrobanky
Skupina Arca Capital slovenského finančního žraloka Pavola Krúpy čeká, že od Monety Money Bank získá za údajně neplatný prodej Agrobanky do rukou GE Money Bank 4,5 miliardy Kč. MONETA oznámila, že žádný nárok vůči ní nebyl vymáhán a věc považuje za uzavřenou.

Zdroj: Česká spořitelna

Spurný (MONETA): Růst ceny našich akcií je důkazem důvěry investorů, vstup Monety do indexu MSCI krátce po IPO je úspěch
Významný růst ceny akcií Monety Money Bank od jejich vstupu na burzu je jasným důkazem toho, že investoři v portfoliu banky vidí potenciál pro růst a dlouhodobou hodnotu. V úterní tiskové zprávě vydané u příležitosti zařazení cenných papírů Monety do indexu MSCI Czech Republic to uvedl výkonný ředitel banky Tomáš Spurný. Vstup akcií Monety do MSCI pouze šest měsíců po IPO je podle Spurného velkým úspěchem.

Zdroj: MONETA Money Bank