MONETA Money Bank (dříve GE Money Bank)

Erste, KB, MONETA: ČSSD půjde do voleb s návrhem na zavedení bankovní daně
ČSSD navrhuje ve svém volebním programu zavedení zvláštní bankovní daně. Návrh počítá se zavedením čtyř sazeb podle výše aktiv. Nejvyšší sazba 0,3 % by byla pro banky s aktivy nad 300 miliard korun, nejnižší 0,05 % pro banky s aktivy do 50 miliard korun. Na tiskové konferenci o tom v úterý informoval premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka.

Zdroj: ČTK

Citigroup snížila doporučení na akcie Monety Money Bank
Analytici z banky Citigroup v pondělí snížili doporučení na akcie Monety Money Bank na "neutral" z "buy". Cílovou cenu ale ponechali na 89 Kč.

Zdroj: Bloomberg

Monetě Money Bank loni klesl zisk o 10 % na 4,05 miliardy Kč, společnost navrhuje téměř desetikorunovou dividendu
Tuzemský finanční ústav MONETA Money Bank loni hospodařil se ziskem 4,05 miliardy korun. Meziročně tak bance zisk klesl o 10 %. Společnosti se o více než desetinu snížily čistý úrokový příjem i příjem z poplatků a provizí. Management banky navrhuje vyplatit z loňského zisku dividendu 9,80 Kč na akcii indikující dividendový výnos zhruba 11,4 %.
Ve čtvrtek budou oznámeny nové báze indexů MSCI, polepšit by si měla MONETA
Ve čtvrtek pozdě večer budou oznámeny změny ve skladbě indexů MSCI s platností k 1. březnu. Podle analytiků z České spořitelny lze očekávat, že v případě akcií tuzemského finančního domu MONETA bude navýšen poměr volně obchodovaných akcií ze stávajících 80 % ke 100 %.

Zdroj: Česká spořitelna

ČNB je připravena bankám více utáhnout úvěrové opratě. Co by to znamenalo pro dividendy Monety a KB?
Viceguvernér České národní banky Vladimír Tomšík v článku pro TOP FINANCE mimo jiné uvedl, že centrální banka sleduje poskytování úvěrů na nákup nemovitosti komerčními bankami a v případě, že by se trh začal významně přehřívat, je připravena zasáhnout.
Ožívání evropské ekonomiky vs. rizika v bankovním sektoru: Co na to finanční akcie na burze v Praze? Ožívání evropské ekonomiky vs. rizika v bankovním sektoru: Co na to finanční akcie na burze v Praze?

Evropská ekonomika opatrně ožívá, jedním z významných rizik ale zůstává bankovní sektor. Jak by se v tomto prostředí letos mohlo (ne)dařit akciím obchodovaným v Praze? I to bylo jedno z témat lednového Investičního fóra v Praze.

MONETA Money Bank dostala od ratingových agentur hodnocení na investičním stupni
Mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor's udělila Monetě Money Bank dlouhodobé a krátkodobé ratingové hodnocení na investičním stupni BBB/A-2 se stabilním výhledem. Dlouhodobé a krátkodobé depozitní ratingové hodnocení na investičním stupni Baa2/P-2 se stabilním výhledem bance udělila také agentura Moody's.