Nejbohatší investoři a byznysmeni

Oxfam: Osm miliardářů je stejně bohatých jako polovina lidstva
Osm nejbohatších lidí vlastní stejný majetek jako chudší polovina světové populace, tedy 3,6 miliardy lidí. V pondělí to uvedla nezisková organizace Oxfam, která závěry své analýzy vydává před zahájením Světového ekonomického fóra v Davosu. Majetková nerovnost je tak podle Oxfamu teď větší než kdy jindy.

Zdroj: ČTK

Ruští miliardáři díky Trumpovu zvolení víc zbohatli
Ruští miliardáři, včetně těch, kteří mají blízko k prezidentovi Vladimiru Putinovi, od listopadového zvolení Donalda Trumpa příštím americkým prezidentem zbohatli o dalších 29 miliard dolarů (739 miliard Kč). Napsal to americký časopis Forbes, podle něhož ruští miliardáři bohatli rychleji než miliardáři v jakékoli jiné zemi mimo Spojené státy. Díky růstu cen ropy na světových trzích totiž vzrostly ceny ruských akcií i kurz rublu.

Zdroj: ČTK

Buffett je opět druhým nejbohatším mužem planety, hodnota jmění superboháčů letos vzrostla o 237 miliard USD
Hodnota majetku 500 nejbohatších lidí světa se v letošním roce zvýšila o 237 miliard dolarů. Stoupla tak o téměř šest procent a dosáhla úrovně 4,4 bilionu dolarů. Ve středu o tom informovala agentura Bloomberg, která vycházela ze stavu po úterním závěru obchodování na newyorské burze.

Zdroj: ČTK

Bill Gates a jeho "All Star" tým investorů spouštějí fond zaměřený na inovace v čisté energetice
Spoluzakladatel Microsoftu a nejbohatší člověk světa Bill Gates společně s několika dalšími investory zakládá fond určený k boji proti klimatickým změnám prostřednictvím technologických inovací. Fond Breakthrough Energy Ventures, jehož vznik by měl být oznámen během pondělí, začne realizovat investice v roce 2017 a měl by disponovat kapitálem vyšším než 1 miliarda dolarů. Cílem fondu s dobou trvání 20 let je komercializace nových technologií, které snižují emise skleníkových plynů v dopravě, průmyslové výrobě, zemědělství nebo v odvětví výroby a skladování elektřiny.

Zdroj: Quartz

Irský soud uvolnil Chodorkovskému zmrazený účet se stamiliony
Soud v Dublinu ve středu nařídil irským úřadům uvolnit bankovní účty se 100 miliony eur (asi 2,7 miliardy Kč), které patří ruskému oligarchovi Michailovi Chodorkovskému. Policie podle soudce nepředložila žádný důkaz, že by tyto peníze pocházely z trestné činnosti, jak tvrdí Rusko.

Zdroj: ČTK

Proč si investováním nikdy nepřijdete na miliardy? Protože nejste jako Stanley Druckenmiller Proč si investováním nikdy nepřijdete na miliardy? Protože nejste jako Stanley Druckenmiller

Stanley Druckenmiller je jedním z nejúspěšnějších investorů všech dob. Od 80. let, kdy vstoupil do světa velkých peněz, se jeho průměrný roční zisk údajně pohybuje kolem 30 %. Když Stanley Druckenmiller začne mluvit, svět financí ztichne a začne pozorně naslouchat.

Buffett: Stojím za Trumpem jako prezidentem, jeho predikce 4% růstu americké ekonomiky je ale nerealistická Buffett: Stojím za Trumpem jako prezidentem, jeho predikce 4% růstu americké ekonomiky je ale nerealistická

Warren Buffett, jeden z nejbohatších lidí na světě a symbol hodnotového investování, patřil k velkým podporovatelů Hillary Clintonové v amerických prezidentských volbách. V rozhovoru pro CNN ale vysvětlil, proč nyní podporuje Donalda Trumpa.

Forbes: Nejbohatším Slovákem je i nadále Andrej Babiš
Nejbohatším Slovákem je podle slovenské edice časopisu Forbes i nadále český ministr financí a rodák z Bratislavy Andrej Babiš. Mezi eurové miliardáře se pak nově zařadil spoluzakladatel developerské skupiny HB Reavis Ivan Chrenko. Vyplývá to z nejnovějšího žebříčku nejmajetnějších Slováků, který časopis každoročně zveřejňuje.

Zdroj: ČTK

Mám kur** hodně peněz a nebojím se to přiznat, říká boháč, který začínal jako číšník Mám kur** hodně peněz a nebojím se to přiznat, říká boháč, který začínal jako číšník

Mark Cuban se před 58 lety narodil do rodiny pittsburského čalouníka a jeho manželky, která, jak on sám vzpomíná, měnila svoji práci častěji než ponožky. Nestrádal, jeho rodina byla typickým příkladem střední třídy. Už tehdy v něm ale zřejmě začalo klíčit semínko touhy po něčem lepším.

Nejbohatším Číňanem je realitní magnát Wang Ťien-lin
V čele nejnovějšího žebříčku nejbohatších lidí v Číně, který každoročně sestavuje server Hurun Report, stanul realitní magnát Wang Ťien-lin, šéf společnosti Dalian Wanda Group. Jeho majetek se odhaduje na 32,1 miliardy USD. Za ním skončil zakladatel společnosti Alibaba Group Jack Ma.

Zdroj: ČTK