Nejbohatší investoři a byznysmeni

Co by udělal Bill Gates, kdyby mohl vrátit čas o dvacet let Co by udělal Bill Gates, kdyby mohl vrátit čas o dvacet let

Bill Gates stál za vznikem jedné z největších technologických firem na světě a tento úspěch mu přinesl obrovské bohatství. Na první pohled by se mohlo zdát, že na podobném příběhu není co měnit, ale není to tak. I ti nejúspěšnější lidé by některé věci ve svém životě udělali jinak, kdyby mohli.

Warren Buffett to na akciových trzích roztáčí ve velkém
Neúspěch demokratické kandidátky Hillary Clintonové, favoritky miliardáře Warrena Buffetta, v prezidentských volbách nijak neutlumil aktivitu Věštce z Omahy na akciových trzích. Druhý nejbohatší muž planety se v minulém týdnu pochlubil, že od vítězství Donalda Trumpa ve volbách jeho výkladní skříň Berkshire Hathaway nakoupila akcie v hodnotě 12 miliard dolarů.

Zdroj: Business Insider

Denní glosa: Spekulace o spekulantovi aneb Jak Soros dělá dobro Denní glosa: Spekulace o spekulantovi aneb Jak Soros dělá dobro

Nizozemský burzovní regulátor AFM 24. ledna omylem na chvíli zveřejnil, jak George Soros v posledních pěti letech spekuloval na pokles akcií na burze v Amsterdamu. Konečně trocha zábavy v té evropské zimě.

Pozoruhodný příběh George Sorose: Kritik Trumpa, který desítky let porážel Buffetta Pozoruhodný příběh George Sorose: Kritik Trumpa, který desítky let porážel Buffetta

Miliardář, investorská legenda a filantrop. Jeho jmění aktuálně dosahuje asi 25 miliard USD. Kdysi jako teenager těsně utekl před nacisty, nyní podporuje uprchlíky a obecně liberální přístup ke světu. V roce 1992 si pohrál s Bank of England a jeho výkonnost v roli investičního manažera byla lepší než ta Warrena Buffetta. Pro mnohé ale také kontroverzní postava financující problematické politické aktivity a namočená v korupci. George Soros.

Denní glosa: Polovina světového bohatství je v rukou osmi lidí. Nebo také ne Denní glosa: Polovina světového bohatství je v rukou osmi lidí. Nebo také ne

Ten titulek přinesl poprvé renomovaný týdeník Time (ve své internetové verzi) a po něm další zpravodajské kanály, včetně třeba Yahoo! News. "Polovina světového bohatství je v rukou osmi nejbohatších mužů planety," stálo v něm. Fakt?

Oxfam: Osm miliardářů je stejně bohatých jako polovina lidstva
Osm nejbohatších lidí vlastní stejný majetek jako chudší polovina světové populace, tedy 3,6 miliardy lidí. V pondělí to uvedla nezisková organizace Oxfam, která závěry své analýzy vydává před zahájením Světového ekonomického fóra v Davosu. Majetková nerovnost je tak podle Oxfamu teď větší než kdy jindy.

Zdroj: ČTK

Ruští miliardáři díky Trumpovu zvolení víc zbohatli
Ruští miliardáři, včetně těch, kteří mají blízko k prezidentovi Vladimiru Putinovi, od listopadového zvolení Donalda Trumpa příštím americkým prezidentem zbohatli o dalších 29 miliard dolarů (739 miliard Kč). Napsal to americký časopis Forbes, podle něhož ruští miliardáři bohatli rychleji než miliardáři v jakékoli jiné zemi mimo Spojené státy. Díky růstu cen ropy na světových trzích totiž vzrostly ceny ruských akcií i kurz rublu.

Zdroj: ČTK

Buffett je opět druhým nejbohatším mužem planety, hodnota jmění superboháčů letos vzrostla o 237 miliard USD
Hodnota majetku 500 nejbohatších lidí světa se v letošním roce zvýšila o 237 miliard dolarů. Stoupla tak o téměř šest procent a dosáhla úrovně 4,4 bilionu dolarů. Ve středu o tom informovala agentura Bloomberg, která vycházela ze stavu po úterním závěru obchodování na newyorské burze.

Zdroj: ČTK

Bill Gates a jeho "All Star" tým investorů spouštějí fond zaměřený na inovace v čisté energetice
Spoluzakladatel Microsoftu a nejbohatší člověk světa Bill Gates společně s několika dalšími investory zakládá fond určený k boji proti klimatickým změnám prostřednictvím technologických inovací. Fond Breakthrough Energy Ventures, jehož vznik by měl být oznámen během pondělí, začne realizovat investice v roce 2017 a měl by disponovat kapitálem vyšším než 1 miliarda dolarů. Cílem fondu s dobou trvání 20 let je komercializace nových technologií, které snižují emise skleníkových plynů v dopravě, průmyslové výrobě, zemědělství nebo v odvětví výroby a skladování elektřiny.

Zdroj: Quartz