Nemovitosti

Kufa (Conseq): Astronomické výnosy od alternativ nečekejte, mají hlavně rozložit rizika Kufa (Conseq): Astronomické výnosy od alternativ nečekejte, mají hlavně rozložit rizika

Jakou roli by měly hrát alternativní investice v portfoliích investorů? Svůj názor na lednovém Investičním fóru nabídl David Kufa ze společnosti Conseq Investment Management.

Zahájená výstavba ve Spojených státech v lednu nečekaně klesla
Zahájená výstavba ve Spojených státech v lednu klesla o 2,6 % na celoročně přepočítané tempo 1,246 milionu jednotek po růstu o 11,3 % na 1,279 milionu jednotek na konci loňského roku. Čekala se stagnace. Počet vydaných stavebních povolení stoupl o 4,6 % na celoročně přepočítané tempo 1,285 milionu, čekal se růst o 0,2 % po prosincovém revidovaném zvýšení o 1,3 %.

Zdroj: Bloomberg

Penta prodává budovu v sousedství Florentina
Investiční skupina Penta nabízí k prodeji budovu v pražské ulici Na Poříčí v sousedství Florentina. Prodej bude zahájen v nejbližších dnech. ČTK to ve středu sdělil mluvčí Penty Ivo Mravinac, předpokládanou cenu neuvedl. Přízemí tvoří 400 metrů čtverečních maloobchodních ploch, dále je zde hotel se 141 pokoji.

Zdroj: ČTK

USA: Počet žádostí o hypotéku v týdnu do 10. února klesl o 8 % (předchozí týden: +2,3 %)
Počet žádostí o hypotéku ve Spojených státech v týdnu do 10. února po sezónním očištění údajů klesl proti předchozímu týdnu o 8 %. Uvedla to Asociace hypotečních bankéřů (MBA).

Zdroj: Bloomberg

Komerční nemovitosti jako alternativní způsob zajištění proti inflaci Komerční nemovitosti jako alternativní způsob zajištění proti inflaci

Stabilita je základní výhoda komerčních realit a investice do nich je díky fondům přístupná i drobným investorům. Martin Skalický z fondu EDULIOS na Investičním fóru připomněl, proč právě realitní investice s pravidelným příjmem z pronájmu má smysl zahrnout do portfolia.

Série úterních britských makrodat vyzněla spíše pozitivně
Ve Spojeném království vyšla v úterý dopoledne série důležitých makrodat. Zveřejněny byly index maloobchodních cen, DCLG index cen domů, index výrobních cen a údaje o inflaci. Spotřebitelské ceny ve Spojeném království v lednu v meziročním srovnání vzrostly o 1,8 %, index maloobchodních cen meziročně stoupl o 2,6 %, index výrobních cen se meziročně zvýšil o 3,5 % a index cen domů v prosinci meziročně vzrostl o 7,2 %.

Zdroj: Bloomberg

Ceny bytů, rodinných domů a pozemků v Česku pokračovaly ve čtvrtém čtvrtletí v růstu
Tržní ceny bytů, rodinných domů a pozemků v Česku v posledním čtvrtletí loňského roku opět rostly. V meziročním srovnání nejvíce zdražily byty, hlavně v Praze, Brně, Olomouci a Středočeském kraji. Jen o něco méně vzrostly ceny pozemků. Nejméně zdražily rodinné domy. ČTK to v pondělí sdělila mluvčí Hypoteční banky Marie Mocková.

Zdroj: ČTK