Ocenění

Ocenění a investiční analýza: I s nejlepším receptem na dobrý nákup se někdy spálíte Ocenění a investiční analýza: I s nejlepším receptem na dobrý nákup se někdy spálíte

Ocenění akcie založené na fundamentální analýze vycházející z finančních výkazů je pro někoho svatým grálem, ve skutečnosti ale nemusí být jedinou cestou, jak zjistit, zda se titul vyplatí koupit a jestli bude z dlouhodobého hlediska zajímavou investicí. Někdy mohou hrát roli intuice nebo jiné faktory, které z čísel nevyčteme.

S&P 500: Dividendová nadílka pokračuje S&P 500: Dividendová nadílka pokračuje

Čtvrtý kvartál 2016 byl v pořadí dvacátý sedmý, ve kterém meziročně vzrostl objem dividend vyplacených společnostmi, jejichž akcie jsou zahrnuty v akciovém indexu S&P 500. Dividendy narostly o 5,95 %, za celý loňský rok to bylo 5,53 %. Šlo o sedmý kalendářní rok v řadě, kdy dividendy vzrostly, za tu dobu přitom v průměru ročně výplaty podílů ze zisku rostly dokonce o 10,72 %.

Maňák (BNP): V USA lze stále najít atraktivní akciové sektory, z mladých trhů favorizujeme jihovýchodní Asii Maňák (BNP): V USA lze stále najít atraktivní akciové sektory, z mladých trhů favorizujeme jihovýchodní Asii

Akcie ve Spojených státech se obchodují zhruba 15 % nad mediánem ocenění od roku 1984, a proto je potřeba v letošním roce vybírat spíše růstové sektory, protože ty konzervativnější jsou již výrazně nadhodnocené. Ve vysílání pořadu Investice ZET to uvedl obchodní ředitel BNP Paribas Investment Partners Jan Maňák.

6 věcí, které sledovat, když padají akciové rekordy 6 věcí, které sledovat, když padají akciové rekordy

Akciová rally a nová historická maxima po amerických prezidentských volbách jsou pro mnohé investory příjemným dárkem ke konci roku a snad i inspirací pro nové investice. Rekordy ale nejsou vše, na co by si akcioví hráči měli dávat pozor.

Wall Street: Ocenění amerických akcií nevěstí nic dobrého
Investoři ani měsíc po zvolení Donalda Trumpa příštím prezidentem USA nepřestávají ve zběsilých nákupech amerických akcií. Ne všichni jsou ale ze současného vývoje nadšení. Stratégové z Wall Street varují, že na trhu začíná něco smrdět.

Zdroj: CNBC

Držte si klobouky, iracionální nadšení 3.0 je tu a není před ním úniku Držte si klobouky, iracionální nadšení 3.0 je tu a není před ním úniku

Před dvěma dekádami přednesl tehdejší šéf americké centrální banky Alan Greenspan řeč, ve které varoval před "iracionálním nadšením" na americkém akciovém trhu. Dvě slova, kterými Greenspan upozorňoval na nebezpečí spojené s prudkým nárůstem cen akcií, zapomenuta nebyla, obsah jeho projevu ale jako by se obrátil v prach.

Americké akcie ztratily jednu velkou výhodu Americké akcie ztratily jednu velkou výhodu

Co se stane, když v Americe rostou inflační očekávání, s nimi výnosy dluhopisů, a také ceny akcií? Někteří dlouhodobí akcioví investoři mají na čele o vrásku více.

Expertní okénko (11. listopadu): Americké akcie na historickém maximu, růst výnosů dluhopisů z nich ale dělá ještě dražší zboží
Minuta s expertem z XTB o tom, co hýbe trhy. Aktuálně o pro mnohé překvapivém posilování amerických akcií a riziku jejich vysokého ocenění.

Zdroj: X-Trade Brokers

Kdepak bublina, akcie jsou levné! Zajímá vás zdůvodnění? Kdepak bublina, akcie jsou levné! Zajímá vás zdůvodnění?

O tom, zda jsou dnes akcie drahé, nebo levné, spekulují býci a medvědi již dlouho. Přežívající býčí trh k tomu motivuje, a obě skupiny tak čas od času přicházejí s argumenty, které mají podpořit jejich náhled na trhy. Podívejme se tentokrát do býčího tábora.

Americké akcie: Neshortujte trh, který je na vzestupu. Na 2 200 bodů se index S&P 500 dostane ještě před volbami, býk se ale bude brzy poroučet Americké akcie: Neshortujte trh, který je na vzestupu. Na 2 200 bodů se index S&P 500 dostane ještě před volbami, býk se ale bude brzy poroučet

Americké prezidentské volby vyvolávají mezi investory nervozitu a společně s problémy bank stojí za zvýšenou volatilitou na akciovém trhu. Ani to však nezabrání indexu S&P 500, aby se ještě před volbami dostal nad 2 200 bodů a nabídl investorům (a hlavně spekulantům) rychlé zisky.