Osobní spotřeba

USA: Jádrové výdaje na osobní spotřebu v prosinci meziročně vzrostly o 1,7 %
Jádrové výdaje na osobní spotřebu v USA v prosinci meziročně vzrostly o 1,7 %. Růst tak byl stejný jako v listopadu, který byl na 1,7 % revidován z 1,6 %. Meziměsíčně se jádrové výdaje na osobní spotřebu zvýšily o 0,1 % po nule v listopadu (odhad: +0,2 %). Osobní příjmy Američanů v prosinci vzrostly o 0,3 % (odhad: +0,4 %, listopad: +0,1 %), výdaje vzrostly o 0,5 % (odhad: +0,4 %, listopad: +0,2 %).

Zdroj: Bloomberg

Za co se utrácí v zemi, která je na výdajích založená? Za co se utrácí v zemi, která je na výdajích založená?

Ve výdajích Američanů hraje jednoznačně prim bydlení, což zní celkem logicky. Nebylo tomu tak ale vždy, za posledních několik desítek let se spotřebitelské trendy v největší světové ekonomice razantně změnily.

USA: Jádrové výdaje na osobní spotřebu v říjnu meziročně vzrostly o 1,7 %
Jádrové výdaje na osobní spotřebu v USA v říjnu meziročně vzrostly o 1,7 %, růst tak byl stejný jako v září. Meziměsíčně se v souladu s očekáváním a stejně jako v září zvýšily o 0,1 %. Osobní příjmy Američanů v říjnu vzrostly o 0,6 % (odhad: +0,4 %, září: +0,4 %), výdaje vzrostly o 0,3 % (odhad: +0,6 %, září: +0,7 %).

Zdroj: Bloomberg

USA: Jádrové výdaje na osobní spotřebu ve třetím čtvrtletí podle předběžných údajů vzrostly o 1,7 %
Jádrové výdaje na osobní spotřebu se ve třetím čtvrtletí stejně jako v druhém kvartálu zvýšily o 1,7 % (odhad: +1,7 %).

Zdroj: Bloomberg

USA: Jádrové výdaje na osobní spotřebu se v září meziročně zvýšily stejně jako v srpnu o 1,7 %
Osobní příjmy ve Spojených státech v září meziměsíčně stouply o 0,3 % (odhad: +0,4 %, srpen: +0,2 %), osobní výdaje se zvýšily o 0,5 % (odhad: +0,4 %, srpen revidován na -0,1 % z 0 %). Jádrové výdaje na osobní spotřebu se v říjnu meziměsíčně zvýšily o 0,1 % (odhad: +0,1 %, srpen: +0,2 %) a meziročně stouply o 1,7 %, stejně jako v srpnu.

Zdroj: Reuters

Francouzská ekonomika ve třetím čtvrtletí podle předběžných údajů meziročně vzrostla o 1,1 %
Hrubý domácí produkt (HDP) Francie ve třetím čtvrtletí stoupl v meziročním srovnání o 1,1 %. Ukázaly to předběžné údaje tamního statistického úřadu. Ve druhém čtvrtletí se HDP Francie zvýšil o 1,3 %. V mezičtvrtletním srovnání francouzský hrubý domácí produkt vzrostl o 0,2 % po poklesu o 0,1 % v předchozích třech měsících. Analytici však očekávali růst o 0,3 %. V pátek ve Francii rovněž vyšly předběžné údaje o říjnové inflaci a zářijové spotřebitelské výdaje. Tempo růstu spotřebitelských cen podle nich v říjnu meziročně stagnovalo na zářijové hodnotě +0,4 %. Analytici odhadovali 0,5% růst. Spotřebitelské výdaje meziměsíčné o 0,2 % klesly, meziročně se o 0,7 % zvýšily.

Zdroj: Bloomberg

USA: Růst osobních příjmů v srpnu podle očekávání zpomalil, růst osobních výdajů se zastavil
Osobní příjmy amerických spotřebitelů v červenci stouply o 0,2 %, jak se čekalo, po 0,4% zvýšení v červenci. Indikátor osobních výdajů se ale po revidovaném 0,4% (revidováno z +0,3 %) růstu v červenci zastavil na nule při očekávání 0,1% růstu.

Zdroj: Bloomberg

USA: Růst osobních příjmů v červenci zrychlil, tempo růstu osobních výdajů ale kleslo
Osobní příjmy amerických spotřebitelů v červenci stouply o 0,4 %, jak se čekalo, po 0,3% zvýšení v červnu. Osobní výdaje se ale po 0,5% růstu v červnu zvýšily v červenci pouze o 0,3 %. Růst osobních příjmů za červen byl revidován z +0,2 % a červnový růst osobních výdajů byl revidován z +0,4 %.

Zdroj: FXstreet.com

USA: Jede velký spotřební kotel na dluh? USA: Jede velký spotřební kotel na dluh?

Zájem ekonomů, médií a finančních trhů o amerického spotřebitele je pochopitelný. Spotřeba domácností v USA zajišťuje 68 % výkonu ekonomiky.