Peníze

Čínská Ant Financial koupí za 880 milionů USD americkou firmu MoneyGram
Čínská společnost Ant Financial Services Group koupí za 880 milionů dolarů americkou firmu MoneyGram International. Podle analytiků lze očekávat, že transakce zásadně změní oblast mezinárodních plateb. Ant Financial je divizí pro digitální platby internetového prodejce Alibaba a už nyní je největší společností na světě v oblasti technologií pro finanční služby. MoneyGram je jedním z průkopníků na poli převodů peněz.

Zdroj: ČTK

Venezuelané se po měsíci dočkali slíbených nejvyšších bankovek
Po více než měsíci odkladů, zmatků a nepokojů se Venezuelané dočkali nových bankovek v nominálních hodnotách až dvoutisíckrát vyšší než dosavadní nejcennější bankovky. Rozhodnutí socialistické vlády, které v polovině prosince způsobilo nedostatek hotovosti, podle expertů hrozí ještě zvýšit již tak rekordní inflaci v této jihoamerické zemi. Informovala o tom stanice BBC.

Zdroj: ČTK

Staromilectví se už v USA nenosí, stále více Američanů přechází od šeků ke kreditkám
Americká centrální banka těsně před Vánocemi zveřejnila studii, ze které vysvítá mimo jiné dlouhodobý trend přesunu bezhotovostních plateb od šeků ke kreditním kartám. Jak dokládají data Evropské centrální banky, v Evropě je trend obdobný. Tedy až na to, že v EU - na rozdíl od zámoří - nebyly šeky dominantní formou bezhotovostního platebního styku už ani v roce 2000.

Zdroj: Česká spořitelna

Labutě mohou být i šedé. Těchto 10 může přiletět v roce 2017 Labutě mohou být i šedé. Těchto 10 může přiletět v roce 2017

Černé labutě přiletí tehdy, když se stane něco absolutně nepředvídatelného. Hádat, co by se mohlo stát černou labutí, je tak už z podstaty nemožné. To, o čem hovoří většina odborníků jako o černých labutích, jsou ve skutečnosti labutě šedé - scénáře vysoce nepravděpodobné, nicméně ne zcela nereálné. Toto je možných deset šedých labutí příštích dvanácti měsíců podle expertů z finanční společnosti Nomura.

Kanadská CCL koupí britského výrobce plastových bankovek Innovia Group
Kanadský výrobce etiket a obalů CCL Industries koupí za přibližně 1,13 miliardy kanadských dolarů (zhruba 22 miliard Kč) britského výrobce plastových bankovek Innovia Group. Z CCL se tak stane lídr na rychle rostoucím globálním trhu s polymerovými bankovkami, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK

Chcete zbohatnout? Něco prodejte! Chcete zbohatnout? Něco prodejte!

Vezměte všechny milionáře (nebo lidi ještě bohatší), z celé směsi pečlivě vyjměte výherce v loteriích a jiná hazardérská štístka a také všechny ty, kterým bohatství spadlo do klína jako dědictví. Najdete jeden společný znak. Možná by se vlastně dal najít i u těch, kdo co týden vyplňují sloupečky Sportky rodnými čísly svých dětí. O co přesně jde?

Bloomberg: Patří budoucnost plastovým penězům?
Mark Robertshaw prochází tiskařským závodem v anglickém Wigtonu, asi 16 kilometrů od skotských hranic, s balíkem hotovosti. Pak vytahuje z balíku mexickou padesátku, kanadskou dvacku, australskou pětidolarovku a britskou pětilibrovku. Na rozdíl od eur a amerických dolarů mají tyto bankovky mírný lesk a při doteku pocit voskovaného papíru. To je proto, že do závodu vstoupily původně jako plastové kuličky, píše agentura Bloomberg.

Zdroj: ČTK

V Zimbabwe začala platit nová měna ve formě dluhopisů
V Zimbabwe se v pondělí dostalo do oběhu nové platidlo ve formě dluhopisů, jejichž cena je stanovena v amerických dolarech. Celkem byly vydány "dluhopisové bankovky" v hodnotě deset milionů dolarů. Nové platidlo má vyřešit problémy s nedostatkem bankovek cizích měn používaných jako oficiální platidlo. Kritici nového platidla se naopak obávají, že prudce klesnou úspory, což dále vážně ohrozí ekonomiku.

Zdroj: ČTK