Podílové fondy

Na co by se měli nejen začínající investoři zaměřit při vybírání podílových fondů? Na co by se měli nejen začínající investoři zaměřit při vybírání podílových fondů?

Investoři by neměli zapomínat na diverzifikaci, v době očekávaných nižších výnosů se ale do popředí dostávají další faktory. Experti, kteří na Investičním fóru debatovali o fondech, zdůraznili několik faktorů, na které by investoři v současnosti neměli zapomínat.

Pět hrozeb pro aktivní správu aktiv: Proč si z nich (zatím) nic nedělat? Pět hrozeb pro aktivní správu aktiv: Proč si z nich (zatím) nic nedělat?

Indexové investování je hitem posledních let, k čemuž kromě nízkých nákladů pomáhají dlouhodobě dobré výsledky akciových trhů jako celku. Ne všichni jsou ale nadšeni z nárůstu oblíbenosti levných nástrojů nenáročných na správu. Kritici tohoto přístupu dokonce mluví o zlověstných znameních a konci investičního odvětví.

Slabí investoři odcházejí od pokerového stolu. Nevědomky tím zabíjejí podílové fondy Slabí investoři odcházejí od pokerového stolu. Nevědomky tím zabíjejí podílové fondy

Pokud hrajete půl hodiny poker a nevíte, kdo u stolu je nejhorší, odejděte. Jste to vy, řekl kdysi legendární investor a miliardář Warren Buffett. Na akciových trzích se již uvolňují první židle.

Jak bohatnou hedgeové fondy? Jak bohatnou hedgeové fondy?

Asi nikdo nepochybuje o tom, že zdrojem příjmů hedgeových fondů jsou poplatky. Málokdo ovšem ví, jak silná zbraň se z poplatků v rukách hedgeových fondů stává.

11 investičních fondů, které budou slušet každému portfoliu 11 investičních fondů, které budou slušet každému portfoliu

Investiční tipy na jednotlivé akcie, dluhopisy, certifikáty nebo třeba komodity se hezky poslouchají a mohou fungovat, cesta drobných investorů s omezenějším kapitálem na trh ale zpravidla vede přes podílové fondy. Konkrétní nápady pro portfolia investorů nabídli na lednovém Investičním fóru v Praze Miroslav Kovanda (Chytrý Honza), Štěpán Uherík (Save & Capital) a Jiří Bican (Erste Private Banking).

Akciová lavina se možná teprve dává do pohybu Akciová lavina se možná teprve dává do pohybu

Za posledních deset let odteklo z akciového trhu velké množství peněz, které se přesunulo do dluhopisových investic. Podle Société Générale, a nejen podle ní, se ovšem tento trend postupně obrazí a velká institucionální portfolia se začínají plnit akciemi na úkor bondů. Podle banky může být v tomto smyslu ve hře 2,3 bilionu dolarů.

Nemovitosti: Stále ještě konzervativní investice? Nemovitosti: Stále ještě konzervativní investice?

Nákup nemovitostí a jejich následné pronajímání patří v Česku mezi populární způsoby investování, pro které se navíc vžilo označení konzervativní. Tento trend v posledních letech podpořily rekordně levné a dostupné hypotéky. Úvěry na bydlení, na které do loňského prosince dosáhl v podstatě každý, aniž by musel větší část nemovitosti financovat z vlastních peněz, ale zároveň zvýšily nabídkové ceny bytů.

Ukradnou si pasivní fondy nejpopulárnější akciový index? Ukradnou si pasivní fondy nejpopulárnější akciový index?

Pasivní investování bylo ještě před několika lety okrajovou záležitostí. Dnes se z něj stává dominantní způsob zhodnocování peněz. Potvrzuje to i poslední průzkum Goldman Sachs.

3 studie o podílových fondech, které změní váš pohled na kolektivní investování 3 studie o podílových fondech, které změní váš pohled na kolektivní investování

Jsou akademici, kteří celý život píší studie o investičních fondech. Většina z jejich prací hned po zveřejnění zapadne, velké investiční společnosti nechtějí totiž o jejich závěrech ani slyšet a drobní investoři většině z nich nerozumí. Občas se ale objeví analýzy, o kterých se vyplatí alespoň vědět.

Mezi podílovými fondy v ČR loni vydělávaly hlavně ty akciové
Mezi podílovými fondy nabízenými v České republice loni vydělaly nejvíce ty akciové, které si v průměru připsaly výnos téměř 7 %. Solidně si vedly i dluhopisové fondy, které si v průměru polepšily o zhruba čtyři procenta. Konzervativní fondy peněžního trhu byly v průměru na nule.

Zdroj: ČTK