Psychologie

Deset (ne)lehkých novoročních předsevzetí Deset (ne)lehkých novoročních předsevzetí

Začátek roku je dobou předsevzetí. Někdo si chce najít lépe placenou práci, jiný zhubnout. Pokud jste si na sebe letos žádný bič neupletli, zde je pár tipů od Joshuy Browna doplněných něčím domácím, kterými to ještě můžete zachránit.

Jednoduchý návod, jak na trhu neprodělat kalhoty Jednoduchý návod, jak na trhu neprodělat kalhoty

Lidský mozek dokáže to, co nesvede ani profesionální kouzelník. Dokáže nás zbavit nepříjemných vzpomínek na minulost, přesvědčuje nás, že dokážeme předvídat budoucnost, a nachází smysl tam, kde žádný není.

Jak si Američané mohli za prezidenta zvolit Trumpa? Toto je první smysluplné vysvětlení Jak si Američané mohli za prezidenta zvolit Trumpa? Toto je první smysluplné vysvětlení

Vítězství Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách bylo pro většinu lidí podobně nečekané jako rozhodnutí Britů vystoupit z Evropské unie. Najdou se ale i tací, pro které výsledky obou hlasování příliš překvapivé nebyly. Klíč k vysvětlení rozhodnutí Američanů a Britů nabízí prospektová teorie.

Šlape po vás šéf, že málo pracujete? Přestaňte s multitaskingem! Šlape po vás šéf, že málo pracujete? Přestaňte s multitaskingem!

Všeobecně zažitou představou je, že produktivní lidé dělají běžně několik věcí najednou. Jinak přece není možné, aby toho tolik stihli. Velký omyl. Takzvaný multitasking výkonnost nezvýší, právě naopak.

Studie: Pětina ředitelů jsou psychopati Studie: Pětina ředitelů jsou psychopati

Podle aktuální studie odborníků z Australia's Bond University a University of San Diego je ve vedení amerických firem zhruba stejně psychopatů jako ve věznicích. Tedy alespoň v relativním vyjádření.

Čas, nebo peníze: Co si vyberete? Čas, nebo peníze: Co si vyberete?

Je důležitější čas, nebo peníze? Přijde na to, v jaké jste zrovna situaci. Pokud plánujete dovolenou na pláži, určitě si raději trochu připlatíte, abyste mohli letět přímým spojem a užívat si slunce o den déle. Někdy je ale rozhodování o dost složitější.

Tyto tři kroky vás posunou kupředu. I když neznáte cíl Tyto tři kroky vás posunou kupředu. I když neznáte cíl

Před osmnácti měsíci se Khemaridh Hy odhodlal k zásadnímu životnímu kroku. V 35 letech opustil investiční společnost BlackRock, ve které řídil tým spravující majetek v hodnotě přes dvacet miliard dolarů, a dal se na duchovní cestu. Ne snad, že by se z něj stal druhý princ Siddhártha, na to má své peníze až moc rád, rozhodl se ale, že bude na každém kroku šířit všemocná moudra a rady, jak nepromarnit život. Následující tři kroky by podle něj měl udělat každý člověk, který nechce ustrnout na místě.

Jak se stát úspěšným traderem? Naslouchejte svému tělu Jak se stát úspěšným traderem? Naslouchejte svému tělu

Co z obyčejného člověka dokáže udělat úspěšného obchodníka? Znalost tajů technické a fundamentální analýzy? Umění číst trhy? Faktor štěstí? Nebo snad něco úplně jiného?

Prachy si za štěstí nekoupíte. A štěstí za prachy? Prachy si za štěstí nekoupíte. A štěstí za prachy?

Vztah mezi štěstím a penězi je věc, která společnost rozděluje na dva nesmiřitelné tábory. Jeden tvrdí, že bohatství z vás šťastné lidi neudělá, druhý naopak zastává názor, že čím bohatší člověk je, tím spokojenější je i se svým životem. Pravda je někde mezi.