Psychologie

Jak poznat skvělého investora? Jak poznat skvělého investora?

Většina investorů nikdy nepřekročí svůj stín a nestane se úspěšnou hlavně proto, že si nedokáže připustit, že se mýlí. Jen ten, kdo si dokáže přiznat chybu a přijmout konstruktivní kritiku, může pomýšlet na dlouhodobý úspěch. Přehnaná sebedůvěra ještě z nikoho neudělala úspěšného investora.

Investorský magazín: Vybíráme obchodní platformu Investorský magazín: Vybíráme obchodní platformu

Vstup do investičního světa je snazší než kdykoli v minulosti. Obchodní platformy pro drobné investory směle konkurují nástrojům profesionálů z Wall Street a na nákup nebo prodej stačí pár kliknutí na chytrém telefonu. Výběr obchodní platformy je velice podstatný a právě jemu se věnujeme. Podnikneme také sondu do českého lázeňství, zaměříme se na letošní politicko-ekonomické vyhlídky Evropské unie a nabídneme čítanku řeči těla pro začátečníky. Na závěr nechybí pravidelný ekonomický kalendář na další dny.

Recept na štěstí? Vypněte Facebook! Recept na štěstí? Vypněte Facebook!

Počet českých uživatelských účtů na Facebooku by letos měl překonat hranici 4,5 milionu. Když odhlédneme od toho, že ne všechny jsou pravé a ne každý si vystačí jen s jedním, je v Česku na Facebooku téměř polovina populace. Minimálně z hlediska duševního zdraví českého národa to rozhodně není dobrá zpráva.

Denní glosa: Psychologie amerického strachu Denní glosa: Psychologie amerického strachu

V rámci všeobecné snahy natřít to Donaldu Trumpovi na všech frontách co nejdůkladněji sáhl minulý týden jinak střízlivý server Quartz po statistikách Přehledu amerického strachu, který každoročně vydává Chapman University.

Deset (ne)lehkých novoročních předsevzetí Deset (ne)lehkých novoročních předsevzetí

Začátek roku je dobou předsevzetí. Někdo si chce najít lépe placenou práci, jiný zhubnout. Pokud jste si na sebe letos žádný bič neupletli, zde je pár tipů od Joshuy Browna doplněných něčím domácím, kterými to ještě můžete zachránit.

Jednoduchý návod, jak na trhu neprodělat kalhoty Jednoduchý návod, jak na trhu neprodělat kalhoty

Lidský mozek dokáže to, co nesvede ani profesionální kouzelník. Dokáže nás zbavit nepříjemných vzpomínek na minulost, přesvědčuje nás, že dokážeme předvídat budoucnost, a nachází smysl tam, kde žádný není.

Jak si Američané mohli za prezidenta zvolit Trumpa? Toto je první smysluplné vysvětlení Jak si Američané mohli za prezidenta zvolit Trumpa? Toto je první smysluplné vysvětlení

Vítězství Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách bylo pro většinu lidí podobně nečekané jako rozhodnutí Britů vystoupit z Evropské unie. Najdou se ale i tací, pro které výsledky obou hlasování příliš překvapivé nebyly. Klíč k vysvětlení rozhodnutí Američanů a Britů nabízí prospektová teorie.

Šlape po vás šéf, že málo pracujete? Přestaňte s multitaskingem! Šlape po vás šéf, že málo pracujete? Přestaňte s multitaskingem!

Všeobecně zažitou představou je, že produktivní lidé dělají běžně několik věcí najednou. Jinak přece není možné, aby toho tolik stihli. Velký omyl. Takzvaný multitasking výkonnost nezvýší, právě naopak.

Studie: Pětina ředitelů jsou psychopati Studie: Pětina ředitelů jsou psychopati

Podle aktuální studie odborníků z Australia's Bond University a University of San Diego je ve vedení amerických firem zhruba stejně psychopatů jako ve věznicích. Tedy alespoň v relativním vyjádření.