Realitní trh

USA: Počet žádostí o hypotéku v týdnu do 17. února klesl o 2 % (předchozí týden: -3,7 %)
Počet žádostí o hypotéku ve Spojených státech v týdnu do 17. února po sezónním očištění údajů klesl proti předchozímu týdnu o 2 %. Uvedla to Asociace hypotečních bankéřů (MBA).

Zdroj: Bloomberg

Průměrná sazba hypoték v lednu mírně stoupla na 1,82 %
Průměrná úroková sazba hypoték v lednu mírně stoupla na 1,82 procenta. V listopadu a prosinci byla na minimu 1,77 procenta. Vyplývá to z údajů Hypoindexu od společnosti Fincentrum. Index sleduje od roku 2003 průměrnou úrokovou sazbu hypoték bez ohledu na dobu fixace. V prosinci začal platit zákon o spotřebitelském úvěru a velké banky v této souvislosti ohlásily růst sazeb.

Zdroj: ČTK

Bundesbanka: Reality v Německu jsou o 15-30 % předražené
Obytné nemovitosti ve velkých německých městech jsou o 15 až 30 % předražené. Uvedla to německá Bundesbanka ve své pondělní měsíční zprávě o hospodářském vývoji v zemi. Největší evropská ekonomika si ale jinak vede dobře a silně roste zejména průmyslová a stavební produkce, sdělila německá centrální banka.

Zdroj: ČTK

Penta prodává budovu v sousedství Florentina
Investiční skupina Penta nabízí k prodeji budovu v pražské ulici Na Poříčí v sousedství Florentina. Prodej bude zahájen v nejbližších dnech. ČTK to ve středu sdělil mluvčí Penty Ivo Mravinac, předpokládanou cenu neuvedl. Přízemí tvoří 400 metrů čtverečních maloobchodních ploch, dále je zde hotel se 141 pokoji.

Zdroj: ČTK

USA: Počet žádostí o hypotéku v týdnu do 10. února klesl o 8 % (předchozí týden: +2,3 %)
Počet žádostí o hypotéku ve Spojených státech v týdnu do 10. února po sezónním očištění údajů klesl proti předchozímu týdnu o 8 %. Uvedla to Asociace hypotečních bankéřů (MBA).

Zdroj: Bloomberg

Série úterních britských makrodat vyzněla spíše pozitivně
Ve Spojeném království vyšla v úterý dopoledne série důležitých makrodat. Zveřejněny byly index maloobchodních cen, DCLG index cen domů, index výrobních cen a údaje o inflaci. Spotřebitelské ceny ve Spojeném království v lednu v meziročním srovnání vzrostly o 1,8 %, index maloobchodních cen meziročně stoupl o 2,6 %, index výrobních cen se meziročně zvýšil o 3,5 % a index cen domů v prosinci meziročně vzrostl o 7,2 %.

Zdroj: Bloomberg

Ceny bytů, rodinných domů a pozemků v Česku pokračovaly ve čtvrtém čtvrtletí v růstu
Tržní ceny bytů, rodinných domů a pozemků v Česku v posledním čtvrtletí loňského roku opět rostly. V meziročním srovnání nejvíce zdražily byty, hlavně v Praze, Brně, Olomouci a Středočeském kraji. Jen o něco méně vzrostly ceny pozemků. Nejméně zdražily rodinné domy. ČTK to v pondělí sdělila mluvčí Hypoteční banky Marie Mocková.

Zdroj: ČTK

USA: Počet žádostí o hypotéku v týdnu do 3. února stoupl o 2,3 % (předchozí týden: -3,2 %)
Počet žádostí o hypotéku ve Spojených státech v týdnu do 3. února po sezónním očištění údajů vzrostl proti předchozímu týdnu o 2,3 %. Uvedla to Asociace hypotečních bankéřů (MBA).

Zdroj: Bloomberg

Ceny domů ve Spojeném království v lednu meziměsíčně klesly o 0,9 % (odhad: 0 %, prosinec: +1,7 %)
Index cen nových britských domů sestavovaný bankou Halifax v lednu v meziměsíčním srovnání klesl o 0,9 %, ačkoli analytici očekávali stagnaci. V prosinci ceny domů stouply o 1,7 %. Meziročně index vzrostl o 2,4 % (odhad: +6 %, prosinec: +6,5 %).

Zdroj: Bloomberg