Sektory

McLaughlin (BNP Paribas): Na Trumpa si vsaďte přes akcie menších firem, banky nebo energetiku McLaughlin (BNP Paribas): Na Trumpa si vsaďte přes akcie menších firem, banky nebo energetiku

Na které akcie v USA letos vsadit? Sázka na opatření slibovaná novým prezidentem Donaldem Trumpem by měla zahrnovat menší americké firmy zaměřené na domácí ekonomiku, banky, energetiku, spotřebitelský sektor a technologie, uvedl na Investičním fóru v Praze stratég Eric McLaughlin z BNP Paribas.

Co mohou (nejen) s evropskou ekonomikou a trhy udělat Trumpem zaváděná opatření? Co mohou (nejen) s evropskou ekonomikou a trhy udělat Trumpem zaváděná opatření?

Některá v lednu oznámená evropská data naznačila určité zpomalení v procesu ožívání evropské ekonomiky. Má smysl pokles některých "měkkých" indikátorů dávat do souvislosti s osobou nového amerického prezidenta? To byla úvodní otázka Romana Chlupatého na hlavního analytika společnosti AKCENTA CZ Miroslava Nováka ve vysílání pořadu Investice ZET. David Brzek z Fio banky pak doplnil tržní pohled na věc.

Konec dluhopisové párty a akciové sektory, na které dává smysl vsadit Konec dluhopisové párty a akciové sektory, na které dává smysl vsadit

Odklon od monetárních k fiskálním ekonomickým stimulům v mnoha vyspělých zemích, očekávané zvyšování sazeb v USA a snižování objemu odkupů aktiv ze strany ECB budou silnou motivací pro pokračující přesun investorů od dluhopisů k akciím. Blíží se pomalý, ale jistý konec dluhopisové euforie.

S&P 500: Co může Trump provést s tržbami největších amerických firem? S&P 500: Co může Trump provést s tržbami největších amerických firem?

Donald Trump vstoupil do prezidentského úřadu s vizí silné Ameriky, která má být na prvním místě. Trhy se obávají možného rozpoutání obchodních válek, v rámci kterých by mohly trpět americké společnosti orientované na zahraničí. Těm navíc dlouhodobě nehraje do karet posilující dolar.

Nejpodrobnější výhled pro americký akciový trh na rok 2017, který vám letos ukážeme Nejpodrobnější výhled pro americký akciový trh na rok 2017, který vám letos ukážeme

Americká ekonomika je v solidní kondici. Zrychlení inflace a silný trh práce podporují scénář minimálně dvojího zvýšení sazeb v letošním roce. Podpůrnou roli by měla sehrát politika nové administrativy prezidenta Donalda Trumpa. Optimismus investorů je nicméně poněkud přehnaný. Ocenění akcií je nadstandardní a mělo by klesat. Pozitivem je na druhou stranu očekávaný růst zisků firem.

Kdo by mohl nejvíce vytěžit z Trump rally? Ponořili jsme se do korelací a tohle jsme zjistili Kdo by mohl nejvíce vytěžit z Trump rally? Ponořili jsme se do korelací a tohle jsme zjistili

Roky po finanční krizi se nevyznačují jen jedním z nejsilnějších býčích trendů na americkém akciovém trhu v historii, ale také nezvykle vysokou mírou korelace vývoje cen více typů finančních aktiv, která není úplně běžná. Letos v listopadu ale došlo ke dramatické změně. Největší radost z toho asi budou mít manažeři aktivně spravovaných fondů.

Býčí akciová sázka: S Trumpem v čele USA mají akcie smysl, věří stratég Býčí akciová sázka: S Trumpem v čele USA mají akcie smysl, věří stratég

Nadšení některých lidí a investorů z triumfu Donalda Trumpa v amerických volbách nepolevuje a objevují se stále optimističtější předpovědi dalšího vývoje. Zbývá jen doufat, že je dost těch, kteří dokáží zachovat chladnou hlavu a nesmyslné argumenty smést ze stolu. Bude to ale stačit?

Premiér Sobotka chce oživit plán na sektorové daně na banky, telekomunikační a energetické firmy. Prosadit zákon ale nebude lehké
Premiér Bohuslav Sobotka oprašuje starý záměr uvalit sektorové daně na telekomunikace, finančnictví a energetiku. Chystá i možné zavedení progresivní daně podle velikosti firmy. Prosadit nový zákon však bude velmi komplikované.
Prezident Donald Trump: Co čeká trhy, americkou politiku a ekonomiku? Prezident Donald Trump: Co čeká trhy, americkou politiku a ekonomiku?

Prezidentem USA se v lednu 2017 stane republikánský kandidát Donald Trump. Jaké dopady má tato informace na trhy a co bude znamenat pro ekonomiku?

Co znamenají plány ECB pro akciové investory? Co znamenají plány ECB pro akciové investory?

ECB hodlá postupně snižovat objem měsíčních nákupů aktiv o 10 miliard eur, než program kvantitativního uvolňování úplně opustí. Mělo by jít o podobný postup, jaký zvolila před několika lety americká centrální banka. Rada guvernérů ECB ovšem nevylučuje prodloužení tohoto opatření za horizont avizovaného konce, tedy za březen 2017.