Sektory

Nejpodrobnější výhled pro americký akciový trh na rok 2017, který vám letos ukážeme Nejpodrobnější výhled pro americký akciový trh na rok 2017, který vám letos ukážeme

Americká ekonomika je v solidní kondici. Zrychlení inflace a silný trh práce podporují scénář minimálně dvojího zvýšení sazeb v letošním roce. Podpůrnou roli by měla sehrát politika nové administrativy prezidenta Donalda Trumpa. Optimismus investorů je nicméně poněkud přehnaný. Ocenění akcií je nadstandardní a mělo by klesat. Pozitivem je na druhou stranu očekávaný růst zisků firem.

Kdo by mohl nejvíce vytěžit z Trump rally? Ponořili jsme se do korelací a tohle jsme zjistili Kdo by mohl nejvíce vytěžit z Trump rally? Ponořili jsme se do korelací a tohle jsme zjistili

Roky po finanční krizi se nevyznačují jen jedním z nejsilnějších býčích trendů na americkém akciovém trhu v historii, ale také nezvykle vysokou mírou korelace vývoje cen více typů finančních aktiv, která není úplně běžná. Letos v listopadu ale došlo ke dramatické změně. Největší radost z toho asi budou mít manažeři aktivně spravovaných fondů.

Býčí akciová sázka: S Trumpem v čele USA mají akcie smysl, věří stratég Býčí akciová sázka: S Trumpem v čele USA mají akcie smysl, věří stratég

Nadšení některých lidí a investorů z triumfu Donalda Trumpa v amerických volbách nepolevuje a objevují se stále optimističtější předpovědi dalšího vývoje. Zbývá jen doufat, že je dost těch, kteří dokáží zachovat chladnou hlavu a nesmyslné argumenty smést ze stolu. Bude to ale stačit?

Premiér Sobotka chce oživit plán na sektorové daně na banky, telekomunikační a energetické firmy. Prosadit zákon ale nebude lehké
Premiér Bohuslav Sobotka oprašuje starý záměr uvalit sektorové daně na telekomunikace, finančnictví a energetiku. Chystá i možné zavedení progresivní daně podle velikosti firmy. Prosadit nový zákon však bude velmi komplikované.
Prezident Donald Trump: Co čeká trhy, americkou politiku a ekonomiku? Prezident Donald Trump: Co čeká trhy, americkou politiku a ekonomiku?

Prezidentem USA se v lednu 2017 stane republikánský kandidát Donald Trump. Jaké dopady má tato informace na trhy a co bude znamenat pro ekonomiku?

Co znamenají plány ECB pro akciové investory? Co znamenají plány ECB pro akciové investory?

ECB hodlá postupně snižovat objem měsíčních nákupů aktiv o 10 miliard eur, než program kvantitativního uvolňování úplně opustí. Mělo by jít o podobný postup, jaký zvolila před několika lety americká centrální banka. Rada guvernérů ECB ovšem nevylučuje prodloužení tohoto opatření za horizont avizovaného konce, tedy za březen 2017.

Strach už netáhne, vítězové prvního pololetí paběrkují Strach už netáhne, vítězové prvního pololetí paběrkují

Na začátku letošního roku se dařilo aktivům, do nichž investoři vkládají peníze především v dobách nejistoty na trzích a strachu z dalšího vývoje. Druhá polovina roku jim ale již tolik nesvědčí.

Kterým akciím (ne)vadí pohyby cen ropy? Kterým akciím (ne)vadí pohyby cen ropy?

Ropa (a s ní energetický sektor) v srpnu jako jediná z komodit zahrnutých v indexu S&P GSCI zaznamenala růst, což je poměrně vzácný jev, protože růst energetického sektoru většinou táhne také ostatní odvětví. Ještě vzácnějším jevem je to, když ropa zlevňuje (což se děje od začátku září) a s ní klesají všechny akciové sektory. Tohoto jevu jsme přitom svědky právě v posledních týdnech.

Nejlepší a nejhorší americké akcie roku 2016 Nejlepší a nejhorší americké akcie roku 2016

Na skládání celoročních účtů je ještě brzy, pravidelný pohled do portfolia ale patří ke správně řízenému investování. Držíte některé z uvedených titulů? Tak máte buď v kapse zajímavé zisky, nebo jste zaspali a měli se některých pozic dávno zbavit.

Akcie zažijí v nejbližších dnech (minimálně) ještě jeden skok výše. Proč? Akcie zažijí v nejbližších dnech (minimálně) ještě jeden skok výše. Proč?

Současná akciová rally má před sebou ještě jedno poslední kolo. Akcie totiž mohou být výrazně podpořeny nákupními objednávkami investorů, kteří se bojí, aby jim něco neuteklo. Myslí si to stratég Michael Hartnett z Bank of America Merrill Lynch. A proč ne, bývá to tak.