Spojené státy americké (USA)

Trumpův první rozpočtový plán se zaměří na daňovou reformu
První rozpočtový plán prezidenta Donalda Trumpa se zaměří na daňovou reformu a Trump některé jeho prvky naznačí ve svém úterním vystoupení v Kongresu. Velké sociální programy důchodového a zdravotního zabezpečení žádné škrty nečekají, řekl v neděli americký ministr financí Steven Mnuchin v rozhovoru v televizi Fox News.

Zdroj: ČTK

USA: Prodej nových rodinných domů zaostal za očekáváním
Prodej nových rodinných domů dosáhl v USA v lednu anualizované hodnoty 555 tisíc. Je to více než v prosinci (535 tisíc, revidováno z 536 tisíc), avšak méně, než čekal trh (570 tisíc). V meziměsíčním srovnání to představovalo nárůst o 3,7 % po 7% poklesu v prosinci (revidováno z -10,4 %). Očekával se však rychlejší růst o 6,3 %.

Zdroj: Reuters

Bonduelle expanduje v USA, kupuje Ready Pac Food
Francouzská potravinářská společnost Bonduelle se dohodla na koupi amerického producenta čerstvých, předem připravených salátů a dalších produktů Ready Pac Food. Akvizicí francouzská firma výrazně posílí svou pozici ve Spojených státech. Cenu firmy nezveřejnily.

Zdroj: ČTK

Býci berou trhy útokem, američtí investoři věří v pokračování růstu akcií
Index nálady amerických investorů od společnosti Pension Partners se v únoru vyšplhal na 46 bodů, což je nejvyšší hodnota ukazatele od ledna 2014, kdy se index dostal na 46,4 bodu. Nic navíc nenasvědčuje tomu, že by se měl růst zastavit. Nový americký prezident se s vervou pustil do plnění svých slibů z prezidentské kampaně, a investoři se tak třesou na slibovanou daňovou reformu, jejíž oznámení by mělo trhy znovu odpálit do netušených výšin. Žádné zklamání se nepřipouští. Analytici z Pension Partners však zvedají varovný prst. Hlavní riziko leží tam, kde v něj nikdo nevěří. Není proto radno opájet se vyššími cenami, ale být spíše připraven i na ty nižší.

Zdroj: Pension Partners

Norwegian nabídne transatlantické lety za 99 USD
Norská nízkonákladová letecká společnost Norwegian Air Shuttle nabídne za 99 dolarů (2 500 Kč) jednosměrné letenky přes Atlantik. Firma ve čtvrtek uvedla, že od poloviny června bude létat z Británie a z Irska do pěti destinací ve Spojených státech.

Zdroj: ČTK

Trumpova vláda chce podle Mnuchina do léta prosadit zásadní daňovou reformu, detaily však nejsou známy
Vláda amerického prezidenta Donalda Trumpa chce v Kongresu do srpnové přestávky prosadit zásadní daňovou reformu. Snížit by se měla daňová zátěž pro střední vrstvy a zjednodušit by se měly daně pro podniky. Ve čtvrtečním rozhovoru v televizi CNBC to řekl ministr financí USA Steven Mnuchin. Detailnější informace k plánované reformě však odmítl prozradit.
USA: Počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti v týdnu do 18. února stoupl na 244 tisíc
Týdenní počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA v týdnu do 18. února stoupl na 244 tisíc z 238 tisíc v předchozím týdnu (revidováno z 239 tisíc). Trh čekal 240 tisíc. Počet pokračujících žádostí se v týdnu do 11. února snížil na 2,06 milionu z 2,077 milionu, očekávalo se 2,068 milionu.

Zdroj: Bloomberg

KLDR kritizovala Čínu, že tančí, jak Spojené státy pískají
Severní Korea ve čtvrtek ostře kritizovala Čínu za to, že do konce roku zastavila dovoz uhlí z KLDR. Severní Korea uvedla, že "sousední země, která se často označuje za přítele KLDR, tančí, jak Spojené státy pískají". Informovala o tom agentura AP s odvoláním na severokorejskou státní tiskovou agenturu KCNA.

Zdroj: ČTK