Světová ekonomika

Société Générale: Toto jsou nejvýznamnější ekonomická rizika pro světové trhy Société Générale: Toto jsou nejvýznamnější ekonomická rizika pro světové trhy

Černé labutě jsou z definice nepředvída(tel)né, pojem se ale vžil i jako označení pro možné události nebo faktory, které mohou významně ovlivnit dění ve světové ekonomice. Aktuální výhled Société Générale se příliš neliší od předchozí zprávy na toto téma, která vyšla v září.

Goldman Sachs: 10 dominantních témat roku 2016 Goldman Sachs: 10 dominantních témat roku 2016

Goldman Sachs odhaluje 10 témat, která podle jejích analytiků budou v dalším roce hýbat světovými trhy.

Strašidelný graf vypadá zase hůře. Caterpillar ukazuje, jak je na tom těžký průmysl Strašidelný graf vypadá zase hůře. Caterpillar ukazuje, jak je na tom těžký průmysl

Při hledání grafu, který ukazuje dlouhodobé zpomalení světového průmyslu, asi nenarazíte na vhodnější než ten měsíčních tržeb společnosti Caterpillar.

POSTŘEHY Z LONDÝNA: Emerging markets se vracejí na scénu, díky fundamentům a ECB je atraktivní i Evropa POSTŘEHY Z LONDÝNA: Emerging markets se vracejí na scénu, díky fundamentům a ECB je atraktivní i Evropa

Experti z Fidelity se po roce opět sešli v Londýně, kde se ve středu a ve čtvrtek konala konference Fidelity Media Forum 2015, na níž se podělili o své poznatky z finančních trhů v kontextu současného globálního dění. Investiční web byl oba dny na místě a z vystoupení předních finančních odborníků zajišťoval živý přenos.

Lacker (Fed): Ekonomické dopady teroristických útoků v Paříži budou jen dočasné
Ekonomické dopady série pátečních teroristických útoků v Paříži budou jen dočasné. Prohlásil to ve středu ve vysílání finanční televize CNBC šéf richmondské pobočky Fedu Jeffrey Lacker.

Zdroj: CNBC

Baltic Dry index míří k rekordním minimům, ve středu spadl na 537 bodů
Baltic Dry index sledující aktivitu v námořní přepravě směřuje k rekordním minimům. Nepotvrdilo se tak očekávání, že by se ukazatel mohl odrazit a začít růst v reakci na stabilizaci čínské ekonomiky.

Zdroj: Zero Hedge

Summit APEC bude jednat o obchodu i o bezpečnosti ve světě
Na Filipínách v pondělí začíná dvoudenní vrcholná schůzka Rady pro ekonomickou spolupráci Asie a Tichomoří (APEC), která se nepochybně bude věnovat i bezpečnostní situaci ve světě. Summitu se mimo jiné zúčastní americký prezident Barack Obama a jeho čínský protějšek Si Ťin-pching. Rusko bude reprezentovat premiér Dmitrij Medveděv.

Zdroj: ČTK

Svět bez dluhů? Dobrý vtip Svět bez dluhů? Dobrý vtip

Odevšad stále slýcháme, že příliš mnoho dluhů může být problém jak pro firmy, tak pro jednotlivce a v důsledku i pro celé země. Odstrašujícím příkladem přemíry dluhů jsou některé evropské státy. Přesto od poslední krize vzrostl dluh ve světě o neuvěřitelných 50 bilionů dolarů.

Země G20 chtějí posílit ostrahu hranic i leteckou bezpečnost
Skupina 20 největších světových ekonomik sdružených pod zkratkou G20 se v pondělí na závěr svého summitu v Turecku dohodly na potřebě přijetí dodatečných opatření proti mezinárodnímu terorismu. Patří mezi ně zastavení přílivu financí směřujících na podporu mezinárodního terorismu, posílení kontrol na hranicích i letecké bezpečnosti a sdílení zpravodajských informací. Představitelé zemí G20 se také shodli, že terorismus nesmí být spojován s žádným náboženstvím, národností, etnickou skupinou nebo dáván do souvislosti s migrační krizí.

Zdroj: ČTK

Státy G20 slíbily podporu růstu, shodly se ohledně krácení daní
Země skupiny G20 jsou v situaci pokračujícího nevyváženého vývoje světové ekonomiky odhodlány podpořit hospodářský růst. Stojí to podle agentury Reuters v závěrečném komuniké ze summitu 20 velkých světových ekonomik, který v pondělí končí v Turecku.

Zdroj: ČTK