Světová ekonomika

OECD: Propast mezi bohatými a chudými se prohlubuje
Propast mezi bohatými a chudými v rozvinutých zemích se prohlubuje a rozšiřuje, mnohde je nerovnost v příjmech dokonce na rekordní výši. Ve své zprávě to ve čtvrtek uvedla Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD), která zároveň upozornila, že prohlubování této propasti by mohlo výrazně zbrzdit ekonomický růst. Zpráva zahrnuje 34 rozvinutých zemí, které jsou členy OECD, včetně České republiky.

Zdroj: ČTK

SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Budoucnost politik Fedu a ECB pohledem investičního stratéga a držitele Pulitzerovy ceny SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Budoucnost politik Fedu a ECB pohledem investičního stratéga a držitele Pulitzerovy ceny

Politiky centrálních bank v eurozóně a USA se již nějakou dobu rozcházejí. Zatímco Fed tištění peněz již loni na podzim ukončil, ECB tiskárny teprve letos na jaře oprášila. O tom, jakým směrem se budou politiky obou bank ubírat, ve středu odpoledne diskutovali hlavní investiční stratég BNP Paribas Investment Partners William De Vijlder a držitel Pulitzerovy ceny za knihu Lords of Finance Liaquat Ahamed. Přednášku jsme sledovali živě.

Stoupl si před publikum a vyděsil ho k smrti: Kdo odvrátí armagedon v době, kdy se zkázonosná zařízení prodávají na internetu vedle knih a jogurtů? Stoupl si před publikum a vyděsil ho k smrti: Kdo odvrátí armagedon v době, kdy se zkázonosná zařízení prodávají na internetu vedle knih a jogurtů?

Jay Walker z Patent Properties, zakladatel Priceline a majitel více než 600 amerických patentů, na začátku května na jedné investiční konferenci v New Yorku vystoupil s celkem neotřelým poselstvím.

Světová ekonomika se může potopit jako Titanic Světová ekonomika se může potopit jako Titanic

Hlavní ekonom HSBC Stephen King varuje před novou recesí. Ve svém dopise klientům píše: "Světová ekonomika je jako zaoceánský parník bez záchranných člunů. Pokud udeří další recese, vypukne boj o přežití jako na Titaniku."

Zlato, diverzifikace, současná ekonomika a osobní penzijní reforma plná investic: Nejen to nabídl letošní Cashflow Summit Zlato, diverzifikace, současná ekonomika a osobní penzijní reforma plná investic: Nejen to nabídl letošní Cashflow Summit

Jak se v prostředí po finanční krizi, která od základů změnila fungování finančních trhů, chovat jako drobný investor? Do čeho se vyplatí investovat a čemu se naopak obloukem vyhnout? Na tyto i mnohé další otázky poskytl odpovědi druhý ročník investiční konference Cashflow Summit. Akci jsme na Investičním webu sledovali celou sobotu živě.

SB: Svět pokročil v plnění cílů všeobecného přístupu k elektřině
Svět míří správným směrem v procesu dosažení všeobecného přístupu k udržitelné energii do roku 2030. Tempo růstu zavádění produkce z obnovitelných zdrojů energie a zlepšování energetické účinnosti je však potřeba výrazně zrychlit. Uvedla to Světová banka ve své zprávě o pokroku směrem k udržitelné energetice.

Zdroj: ČTK

Stěžujete si na vysoké daně? (Ne)máte proč Stěžujete si na vysoké daně? (Ne)máte proč

Rozdíly v míře zdanění mezd v různých zemích jsou propastné. Z členských zemí Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) jsou na tom nejhůře zaměstnanci a zaměstnavatelé v Belgii, nejlépe naopak v Chile. Kde ještě by z vaší mzdy stát ukousl podstatný kus, a vlády kterých zemí si naopak vystačí s jinými příjmy? A jak je na tom Česká republika?

12 faktorů pro trhy, které má letos smysl sledovat 12 faktorů pro trhy, které má letos smysl sledovat

Nikdo nezná budoucnost, takže nikdo nemůže s jistotou říci, jak se budou vyvíjet ekonomika nebo trhy. Známý investor a šéf Seabreeze Partners Management Doug Kass je ale přesvědčen, že lze ukázat na faktory, které budou mít na trh i ekonomiku dopad. Pro letošní rok jich označil plný tucet.

MMF: Globální ekonomický růst letos potáhne Asie
Globální ekonomický růst v letošním roce potáhnou asijské země. Jejich ekonomiky vykážou v průměru vzestup o 5,6 %, zejména díky oživení v Indii a Japonsku, které vyrovná zpomalení v Číně. Vyplývá to z nejnovějšího výhledu, který ve čtvrtek zveřejnil Mezinárodní měnový fond (MMF).

Zdroj: ČTK