Světová ekonomika

Pohádka o trzích krmených centrálními bankami nemůže mít happy end Pohádka o trzích krmených centrálními bankami nemůže mít happy end

Čaroděj ze země Oz, Alenka v říši divů nebo Harry Potter. Tyto pohádkové příběhy nyní podle Eda Yardeniho, prezidenta a hlavního investičního stratéga Yardeni Research, připomíná počínání lídrů finančního světa.

SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Investování v turbulentní době očima britských bankéřů (přímý přenos z londýnské City) SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Investování v turbulentní době očima britských bankéřů (přímý přenos z londýnské City)

Jak se mění pravidla hry v investičním světě? Kam se vydají ceny akcií v USA? Jak na tom bude Evropa a kde na starém kontinentu nejlépe zhodnotit peníze? Jaké příležitosti čekají na rozvíjejících se trzích? O tom všem budou v londýnské City diskutovat portfoliomanažeři a analytici z Fidelity Worldwide Investment. Sledujte v pondělí 20. 10. a v úterý 21. 10. přímý přenos z jejich setkání zde a na Twitteru Investičního webu.

Výhled na čtvrtý kvartál: Dluhový problém, akciové tipy a sázka na Brent v páru s WTI Výhled na čtvrtý kvartál: Dluhový problém, akciové tipy a sázka na Brent v páru s WTI

Názor na akcie, ropu, evropské QE, zlato i dolar, a navíc několik konkrétních investičních témat, na kterých je podle zkušených stratégů možné ve čtvrtém kvartálu vydělat. To vše ve kvartálním výhledu Saxo Bank.

Co o světové ekonomice vypovídá silný dolar Co o světové ekonomice vypovídá silný dolar

Měnové války jsou už několik let žhavým tématem ekonomických komentátorů a politiků. Některé země uvízly v pasti znehodnocování měn ve snaze opatřit si monetárně-ekonomickou výhodu. Závod o to, kdo pošle svou měnu níže, ale může pro všechny skončit prohrou. Jen Spojené státy prozatím mávly rukou nad silnou měnou.

Nomura: Trhy přehodnocují realitu. S&P 500 může spadnout na 1 770 bodů i níže
RISK OFF. S&P 500 klesl z úrovní kolem 2 000 o 7 % pod svůj 200denní klouzavý průměr na 1 905 bodech. Bob Janjuah z Nomury doporučuje ostražitost ohledně náhlých změn politiky a tržního sentimentu. Odpověď centrálních bank na situaci na trhu je téměř jistá. Pokud trhy zažijí další divoké pohyby během následujících 4 až 6 měsíců, investoři podle analytika přehodnotí očekávání světového růstu a inflace výrazně níže.

Zdroj: Nomura

Zlato: Klid před bouří Zlato: Klid před bouří

Zlato se pomalu sbírá ze svých cenových minim pod hranicí 1 200 USD za unci. Silnější dolar vůči euru a dalším papírovým měnám nadále působí jako negativní faktor pro drahý kov. Zlato však není zajištěním proti americkému dolaru, ale spíše proti všem papírovým měnám.

Tyto sektory budou v USA v dalších týdnech patřit k nejsledovanějším. Mají totiž velký podíl příjmů ze zahraničí
Americká ekonomika podle dostupných dat relativně šlape, globální výhled se ale zhoršuje. Problém, pokud jde o hospodaření v dalších kvartálech, tak mohou mít firmy, které čerpají významnou část tržeb z trhů mimo USA.

Zdroj: Goldman Sachs

Čínský premiér bude v Moskvě jednat o spolupráci s Ruskem
Předseda čínské vlády Li Kche-čchiang bude v pondělí v Moskvě jednat se svým ruským protějškem Dmitrijem Medveděvem o vzájemné spolupráci, a to například v oblasti hospodářského rozvoje, obchodu, investic a energetiky. V úterý se pak čínský premiér setká s ruským prezidentem Vladimirem Putinem.

Zdroj: ČTK

MMF: Světová ekonomika čelí rizikům, potřebuje podporu. Německo odmítá pesimistické scénáře
Oživení světové ekonomiky stále pokračuje, čelí však zvýšeným rizikům a je slabší, než se předpokládalo. Proto je zapotřebí podpořit hospodářský růst ráznými opatřeními. Uvedl to v komuniké Mezinárodní měnový a finanční výbor (IMFC), který určuje strategii Mezinárodního měnového fondu (MMF). Německo, jež se nyní potýká se známkami hospodářského útlumu, zdůraznilo, že nelze hovořit o nové globální krizi, a varovalo před přehnaným pesimismem.

Zdroj: ČTK

USA vyzvaly Evropu, Japonsko a Čínu k větší podpoře ekonomiky
Americký ministr financí Jack Lew vybídl vlády v Evropě, Japonsku a Číně k větší podpoře hospodářského růstu. Ve svém projevu na zasedání Mezinárodního měnového fondu (MMF) rovněž vyzval přední světové ekonomiky, aby dodržovaly svůj závazek, že se vyhnou devalvacím domácí měny s cílem zajistit si konkurenční výhodu.

Zdroj: ČTK