Světová ekonomika

WHO: Na boj s tropickými nemocemi potřebujeme miliardy dolarů
Více než miliarda lidí ve 149 zemích světa trpí jednou nebo několika ze sedmnácti tropických nemocí, kterým se nevěnuje dostatek pozornosti. Na účinný boj se spavou nemocí, říční slepotou či schistosomózou by podle čtvrtečního prohlášení šéfky Světové zdravotnické organizace (WHO) Margaret Chanové bylo potřeba shromáždit do roku 2020 asi 16 miliard dolarů.

Zdroj: ČTK

Výhled vývoje globální ekonomiky exkluzivně od profesionála z přední světové investiční společnosti Výhled vývoje globální ekonomiky exkluzivně od profesionála z přední světové investiční společnosti

Využijte jedinečné příležitosti dozvědět se novinky z finančního světa od zajímavé osobnosti z jedné z největších investičních společností. Živě jsme sledovali investiční seminář na téma globálního výhledu, který pořádala investiční skupina Fidelity Worldwide Investment ve spolupráci se společností Conseq. Vystoupil na něm Adam Lessing, který má ve firmě na starosti Rakousko, Českou republiku, Slovensko a Maďarsko.

Podrazit nohy vlastní měně v rámci podpory exportu a ekonomiky? Chyba! Podrazit nohy vlastní měně v rámci podpory exportu a ekonomiky? Chyba!

Rozhodnutí ECB obrazně řečeno natisknout bilion nových eur vyvolal obavy z dalšího kola měnových válek. Euro za posledních 6 měsíců ztratilo přes 20 % hodnoty v reakci na signály, které centrální banka vysílala. Někteří argumentují, že to podpoří export z Evropy. Dost možná jde o planou naději, v lepším případě minimálně o krátkozraké uvažování.

Výzva pro centrální banky i světové vlády: Propast mezi bohatými a chudými se rozšiřuje, je ale potřeba chápat souvislosti Výzva pro centrální banky i světové vlády: Propast mezi bohatými a chudými se rozšiřuje, je ale potřeba chápat souvislosti

Rostoucí rozdíl mezi bohatými a chudými je přímým důsledkem dvou věcí – kvantitativního uvolňování a postupného nahrazování lidí ve výrobě moderními stroji. To má dopad na mzdy, od nichž je jen krok k velkému tématu současnosti, jímž je (nízká) inflace.

Bill Gross: Hrstka poučení z Davosu, která by vás měla zajímat Bill Gross: Hrstka poučení z Davosu, která by vás měla zajímat

Co byste našli v poznámkách Billa Grosse z Janus Capital Group jako nejzajímavější postřehy z letošního srazu bohatých a mocných v Davosu?

Investiční web partnerem Exportních večerů: Přijďte si poslechnout, co čekají experti od globálního obchodu dnes i pozítří Investiční web partnerem Exportních večerů: Přijďte si poslechnout, co čekají experti od globálního obchodu dnes i pozítří

Originální a praktické pohledy a rady, přednášející z českých a světových firem i ze státní správy, možnost networkingu – to vše nabídne cyklus Exportních večerů, které přinášejí Fakulta mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické a Studentský klub obchodu a konkurenceschopnosti ve spolupráci s publicistou a konzultantem Romanem Chlupatým.

Zadlužení od roku 2007 globálně stouplo o 57 bilionů USD. Teoreticky to prý nevadí, ale co prakticky? Zadlužení od roku 2007 globálně stouplo o 57 bilionů USD. Teoreticky to prý nevadí, ale co prakticky?

Jeden by řekl, že světová finanční krize a její možná ještě významnější dovětek v podobě krize dluhové povede ke globálnímu snižování zadlužení. Opak je pravdou, na což poukazuje i aktuální analýza společnosti McKinsey Global Institute. Vládní, firemní i soukromé dluhy za uplynulých zhruba 8 let téměř všude na světě narostly.

BCG: Investice do průmyslových robotů se ve světě výrazně zrychlí
Investice firem do průmyslových robotů se v příštích deseti letech ve světě výrazně zrychlí. Levnější a lepší automaty tak budou rychleji nahrazovat lidi a náklady výrobců na pracovní sílu to sníží v průměru o 16 %. Předpověděla to v úterní zprávě výzkumná firma Boston Consulting Group (BCG).

Zdroj: ČTK