Světová ekonomika

Přednáška ekonoma, který se nebojí jít proti proudu Přednáška ekonoma, který se nebojí jít proti proudu

Společnost TrustWorthy Investment CZ a.s., zve na přednášku připravenou ve spolupráci s renomovaným ekonomem Vladimírem Pikorou. Ten stojí v čele analytického týmu společnosti Next Finance, je autorem knih a článků, na kterých pracuje se svou ženou Markétou Šichtařovou, rovněž ze společnosti Next Finance.

Další finanční krize? Tento graf vám nedá spát Další finanční krize? Tento graf vám nedá spát

Existuje nespočet teorií o tom, co rozpoutalo téměř deset let starou globální finanční krizi. Nejčastěji je vina připisována nedostatečné regulaci bank a subprime hypotékám. Hlavní ekonomka HSBC Janet Henryová ale tvrdí, že je potřeba hledat trochu jinde.

Světová banka: Nejlépe se podniká na Novém Zélandu. Česko je na 27. místě, nejvýše v historii
Nový Zéland je podle Světové banky zemí s nejlepším podnikatelským prostředím na světě. V čele každoročního žebříčku Doing Business vystřídal Singapur a ukončil jeho desetiletou vládu. Česká republika si polepšila o devět příček a její 27. místo je historicky nejlepším výsledkem.

Zdroj: ČTK

9 tweetů o centrálních bankách, které vám otevřou oči 9 tweetů o centrálních bankách, které vám otevřou oči

Definice šílenství je dělat stejnou věc stále znovu a očekávat jiné výsledky, zní jeden z citátů Alberta Einsteina. Co má známá myšlenka jednoho z největších vědců a myslitelů všech dob společného s centrálními bankami?

Svět na konferenci OSN o městech přijal plán omezení slumů a CO2
Omezení chudinských čtvrtí a emisí oxidu uhličitého ve městech jsou dva hlavní úkoly, které si stanovily státy světa na konferenci OSN o bydlení. Informovala o tom dnes agentura DPA.

Zdroj: ČTK

Jaké jsou vyhlídky Evropské unie a co může být spouštěčem další ekonomické krize?
Katastrofickým scénářům vývoje světové ekonomiky se věnovali dva hosté letošního Vyšehradského fóra. Tématem čtvrtého ročníku konference byla finanční krize, její příčiny a možné dopady na eurozónu a EU a oba řečníci hrůzostrašnými prognózami skutečně nešetřili.
Sweetingová (FTI): Pro vývoj světové ekonomiky bude klíčová udržitelnost růstu Číny a další vývoj tamního finančního sektoru
Podle Cindy Sweetingové, prezidentky Templeton Investment Counsel a šéfky portfoliomanagementu v Templeton Global Equity Group, je pro vývoj světové ekonomiky klíčová situace v Číně. Ta je podle ní v mnoha ohledech unikátní a nepodobá se jiným rozvíjejícím se trhům. Investory podle Sweetingové zajímá zejména to, zda je růst čínské ekonomiky udržitelný a jak se bude vyvíjet situace v tamním bankovním sektoru.

Zdroj: Investiční web

SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Jak připravit investiční portfolio na rok 2017? SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Jak připravit investiční portfolio na rok 2017?

Co v současnosti hýbe světovými finančními trhy, které regiony a sektory nabízejí nejzajímavější valuace, do čeho se vyplatí před koncem roku investovat a jak by vůbec aktuálně mělo vypadat ideální portfolio?

Objem hotovosti v portfoliích fondů roste, překoná i patnáct let staré hodnoty?
Obavy z krachu dluhopisového trhu, ze zhroucení globalizace či z nové krize v eurozóně? To mohou být jedny z důvodů, proč se v říjnu zvýšil podíl hotovosti na celkové hodnotě portfolií investičních fondů na 5,8 % z 5,5 % v předchozím měsíci. Vyšší hodnoty najdeme až při pohledu do vzdálenější minulosti, konkrétně v době krátce po teroristických útocích na americká dvojčata, tedy patnáct let nazpět.

Zdroj: Bloomberg

Proč se (ne)bát oslabování čínské měny? Příslušnost k elitnímu klubu není hlavní argument Proč se (ne)bát oslabování čínské měny? Příslušnost k elitnímu klubu není hlavní argument

Čínská měna renminbi, nebo také jüan, vstoupila po letech čínských snah a lobbování do elitního měnového koše Mezinárodního měnového fondu, takzvaného SDR. Jaký to bude mít vliv na čínskou a světovou ekonomiku a obchod? Bude to vést ke stabilizaci čínské měny, nebo to vzhledem k častým intervencím Čínské lidové banky může spíše představovat riziko pro světový obchod vzhledem k častým intervencím ze strany Čínské národní banky?