Světové akcie

Očekávané výsledky světových firem v týdnu od 20. února Očekávané výsledky světových firem v týdnu od 20. února

Které světové firmy představí výsledky hospodaření za uplynulý kvartál v týdnu od 20. února a jaké zisky v rámci indexu S&P 500 a od jednotlivých společností očekávají analytici oslovení agenturami Thomson Reuters a Bloomberg?

Relativně atraktivnější valuace evropských firem mají důvod, černým koněm pro rok 2017 jsou akcie z emerging markets Relativně atraktivnější valuace evropských firem mají důvod, černým koněm pro rok 2017 jsou akcie z emerging markets

Mladé trhy mohou překvapit, obecně ale preferujeme akcie na trzích vyspělých, zdůraznil na Investičním fóru stratég Aleš Prandstetter z ČSOB Asset Management. Hovořil ale také o "levnějších" trzích, než je ten americký.

Prandstetter (ČSOB): Bankovní akcie jsou horkým investičním tipem, jejich atraktivita je ale vyvažována rizikem Prandstetter (ČSOB): Bankovní akcie jsou horkým investičním tipem, jejich atraktivita je ale vyvažována rizikem

Evropský bankovní sektor je na začátku roku 2017 nepochybně zajímavou sázkou, je ale potřeba mít na paměti její rizikovost. Finanční odvětví má našlápnuto k růstu, ale není jisté, že jeho ozdravení a stabilizace proběhnou ještě letos, zdůraznil na lednovém Investičním fóru v Praze hlavní investiční stratég ČSOB Asset Management Aleš Prandstetter.

Překrásný nový svět? Jak se za poslední dekádu změnila tržní kapitalizace největších světových korporací
Zatímco v roce 2006 ležel svět u nohou americkému ropnému koncernu ExxonMobil, který se se svou tržní kapitalizací jako jediný dostal přes 400 miliard dolarů, z pohledu na loňský rok je trend současnosti jasný. Na pomyslném vrcholu se usadili technologičtí giganti, kteří se budou sesazovat jen těžko. Společnosti Apple, Alphabet i Microsoft se lehce přenesly přes 400 miliardovou hranici a zbytek světa je pozoruje z uctivé vzdálenosti.

Zdroj: Twitter

Miklášová (Fidelity): Toto jsou dvě největší současná rizika pro akciový trh Miklášová (Fidelity): Toto jsou dvě největší současná rizika pro akciový trh

Celkově je výhled pro akciové trhy i zkraje roku 2017 příznivý, existují ale (minimálně) dvě podstatná rizika pro další růst cen. Nejen o tom hovořila na lednovém Investičním fóru Eva Miklášová z Fidelity International.

Výsledková sezóna v uplynulém týdnu: Co zaujalo analytika Výsledková sezóna v uplynulém týdnu: Co zaujalo analytika

Další týden, další akciové příběhy. Tentokrát pódium výsledkové sezóny ovládla technologická dvojice Apple a Facebook. Ohlédnutí za posledním výsledkovým týdnem tedy začněme jejich čísly.

Akciová lavina se možná teprve dává do pohybu Akciová lavina se možná teprve dává do pohybu

Za posledních deset let odteklo z akciového trhu velké množství peněz, které se přesunulo do dluhopisových investic. Podle Société Générale, a nejen podle ní, se ovšem tento trend postupně obrazí a velká institucionální portfolia se začínají plnit akciemi na úkor bondů. Podle banky může být v tomto smyslu ve hře 2,3 bilionu dolarů.

Konec dluhopisové párty a akciové sektory, na které dává smysl vsadit Konec dluhopisové párty a akciové sektory, na které dává smysl vsadit

Odklon od monetárních k fiskálním ekonomickým stimulům v mnoha vyspělých zemích, očekávané zvyšování sazeb v USA a snižování objemu odkupů aktiv ze strany ECB budou silnou motivací pro pokračující přesun investorů od dluhopisů k akciím. Blíží se pomalý, ale jistý konec dluhopisové euforie.

10 překvapení na rok 2017 z pera Byrona Wiena 10 překvapení na rok 2017 z pera Byrona Wiena

Byron Wien ze společnosti Blackstone publikuje svá potenciální překvapení na další rok již 32 let. Ani on sám neočekává, že by se většina z nich vyplnila, zajímavá jsou ale již proto, že často nejsou v souladu s názory většiny na trhu.

SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Jaké akciové příležitosti aktuálně nabízejí emerging markets? SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Jaké akciové příležitosti aktuálně nabízejí emerging markets?

Akcie na mladých trzích loni podle indexu MSCI Emerging Markets přidaly téměř devět procent. Může letos příznivý vývoj na burzách rozvíjejících se trhů pokračovat a jaké akciové tituly jsou aktuálně na emerging markets nejatraktivnější?