Technologie

Jak budou vypadat banky za deset nebo dvacet let? Jak budou vypadat banky za deset nebo dvacet let?

Zapátrali jsme v archivu nezpracovaných materiálů a narazili jsme na zajímavý úvod do probíhající (r)evoluce v bankovním sektoru. Na jednom z Investičních večerů na jaře 2016 jej přednesl Jiří Staník, zakladatel Helgi Library.

USA kvůli monopolu na trhu čipů pro mobily žalují firmu Qualcomm
Americká Federální komise pro obchod (FTC) zažalovala amerického výrobce čipů Qualcomm. Viní firmu ze snahy udržovat si monopolní postavení na trhu s klíčovými čipy pro mobilní telefony, informovala místní média. Firma je největším světovým výrobcem čipů, které se používají v chytrých telefonech.

Zdroj: ČTK

Pavel Kysilka: Začíná nový středověk plný chaosu, těkavých aliancí a (ne vždy) kreativní destrukce? Pavel Kysilka: Začíná nový středověk plný chaosu, těkavých aliancí a (ne vždy) kreativní destrukce?

Dříve se politika ve standardní demokracii odehrávala na pravici a na levici, dnes se tato jistota rozvolnila, a to převážně do populismu. Velké změny ale nastávají napříč obory, říká Pavel Kysilka, zakladatel a předseda správní rady 6D Academy. Na úvod jsem se ho zeptal, zda souhlasí s premisou například Paraga Khanny, podle kterého se blíží nový středověk, tedy období plné chaosu, nestabilních aliancí a destrukce.

Facebook zřídí v Paříži svůj první inkubátor pro začínající firmy
Americká sociální síť Facebook zřídí v Paříži svůj první inkubátor pro začínající firmy, tzv. startupy. Svůj projekt umístí do areálu Station F, který je ambiciózním projektem podporovaným francouzským miliardářem Xavierem Nielem a jehož cílem je stát se největším areálem pro začínající firmy na světě. Otevřít se má v dubnu, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK

Ťok: Ministerstvo dopravy chce letos vypsat dotace na dobíjecí stanice za miliardu
Ministerstvo dopravy chce letos vypsat dotační tituly na stavbu dobíjecích stanic pro elektromobily za téměř miliardu korun. Stanice mají pokrýt celé Česko a dotační programy mají běžet dva roky. Na konferenci Digitální Česko to v pondělí řekl ministr dopravy Dan Ťok (za ANO).

Zdroj: ČTK

Lukeš (MasterCard): EET je dobrým příkladem digitalizace konkrétního sektoru. Není to pro podnikatele velká zátěž a výsledek je pozitivní
Podle generálního ředitele MasterCard v Česku a na Slovensku Miroslava Lukeše je elektronická evidence tržeb (EET) příkladem dobře zvládnuté digitalizace konkrétního sektoru. Lukeš to uvedl ve středu na mezinárodní konferenci Digitální Česko v diskuzním bloku věnovaném digitalizaci plateb a financí. Lukeš zdůraznil, že digitalizace financí v České republice bojuje s konzervativismem a infrastrukturou, budoucnost však nevidí černě. Přechod na bezhotovostní společnost sice bude nějakou dobu trvat, již dnes jsme však podle jeho názoru na tento přechod připraveni.
Kysilka: Obrovský krok kupředu loni udělaly robotizace a umělá inteligence
Podle bývalého výkonného guvernéra ČNB a dlouholetého šéfa České spořitelny Pavla Kysilky v oblasti digitalizace udělaly v loňském roce obrovský pokrok zejména umělá inteligence a robotizace. Přestože má Česko podle Kysilky dostatek levné a kvalifikované pracovní síly, v robotech vidí budoucnost. Kysilka to řekl na středeční mezinárodní konferenci Digitální Česko, která si klade za cíl identifikovat nejvážnější problémy spojené s nástupem digitální éry v České republice.
SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Digitální Česko: Jaké jsou největší problémy spojené s největším trendem současnosti SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Digitální Česko: Jaké jsou největší problémy spojené s největším trendem současnosti

Druhý ročník mezinárodní konference Digitální Česko si dal za cíl identifikovat nejvážnější problémy spojené s nástupem digitální éry v České republice. Investiční web byl u toho a vybrané diskuze předních odborníků sledoval živě.

Hlavní příčinou potíží telefonů Galaxy Note 7 byly baterie, potvrdilo vyšetřování Samsungu
Hlavní příčinou samovzněcování některých chytrých telefonů Galaxy Note 7 byla baterie. Podle zdroje agentury Reuters to ukázaly výsledky interního vyšetřování společnosti Samsung Electronics, tedy výrobce těchto přístrojů. Oficiální zprávu by měl Samsung zveřejnit 23. ledna.

Zdroj: ČTK

Americký vývojář Snapchatu v Londýně vytvoří centrálu pro zahraniční operace
Americká společnost Snap, která provozuje mobilní aplikaci pro sdílení fotografií a videa Snapchat, bude mít v Londýně centrálu svých mezinárodních operací. Firma to v úterním sdělení označila za výraz důvěry v budoucnost technologického odvětví na britské půdě, třebaže loni se Britové v referendu rozhodli odejít z Evropské unie.

Zdroj: ČTK