Technologie

Amazon letos vytvoří v Británii 5 000 pracovních míst
Americký internetový prodejce Amazon plánuje vytvořit letos v Británii více než 5 000 pracovních míst. Firma opět zvyšuje své investice v zemi, která se chystá opustit Evropskou unii. Plánované najímání v letošním roce bude největším najímáním zaměstnanců v Británii, a počet zaměstnanců v zemi se tak zvýší na 24 000, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK

Majitel Snapchatu jde na burzu s nižší hodnotou, než se čekalo
Americká společnost Snap, která provozuje populární mobilní aplikaci Snapchat pro sdílení fotografií a videí, stanovila před nadcházející primární emisí akcií svou tržní hodnotu do rozpětí 19,5 až 22,3 miliardy dolarů (až 565 miliard Kč), což je méně, než finanční trh odhadoval. Plyne to ze čtvrtečního oznámení firmy pro regulační orgány. Půjde ale i tak o největší vstup na burzu v USA za tři roky a investoři jeho význam srovnávají s primárními emisemi akcií provozovatelů sociálních sítí Facebook a Twitter.

Zdroj: ČTK

Trump může odpálit zbraň hromadného ničení. S jaderným kufříkem to ale nesouvisí Trump může odpálit zbraň hromadného ničení. S jaderným kufříkem to ale nesouvisí

Donald Trump je přesvědčený, že dokáže přimět americké podniky, které mají výrobní kapacity nejen ve Spojených státech, ale i za hranicemi, k tomu, aby výrobu vrátily domů a daly práci Američanům. Bohužel si ale neuvědomuje, že tímto svým plánem může nadělat více škody než užitku.

Překrásný nový svět? Jak se za poslední dekádu změnila tržní kapitalizace největších světových korporací
Zatímco v roce 2006 ležel svět u nohou americkému ropnému koncernu ExxonMobil, který se se svou tržní kapitalizací jako jediný dostal přes 400 miliard dolarů, z pohledu na loňský rok je trend současnosti jasný. Na pomyslném vrcholu se usadili technologičtí giganti, kteří se budou sesazovat jen těžko. Společnosti Apple, Alphabet i Microsoft se lehce přenesly přes 400 miliardovou hranici a zbytek světa je pozoruje z uctivé vzdálenosti.

Zdroj: Twitter

Toshiba má několik nabídek na podíl v čipové divizi
Japonská společnost Toshiba obdržela několik nabídek na téměř pětinový podíl ve své divizi paměťových čipů. Tyto nabídky se pohybují v rozmezí od 200 do 400 miliard jenů (45 až 90 miliard Kč). Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na informovaný zdroj.

Zdroj: ČTK

Maova třicítka: Trendy budoucnosti podle nejbohatšího Číňana Maova třicítka: Trendy budoucnosti podle nejbohatšího Číňana

Na nedávném Světovém ekonomickém fóru v Davosu se mezi stovkami dalších neztratil nejbohatší čínský podnikatel, zakladatel Alibaby Jack Ma. Jeho vystoupení se točilo okolo čísla třicet. Proč? To vysvětluje hlavní ekonomka Raiffeisenbank Helena Horská, která byla hostem pořadu Investice ZET.

Revoluce dovedností začíná. Co čeká pracovní trh? Revoluce dovedností začíná. Co čeká pracovní trh?

Jak technologická revoluce změní trh práce? Zpráva "Revoluce dovedností" představená na Světovém ekonomickém fóru v Davosu ukazuje, jaké dopady digitalizace a robotizace očekávají samotní zaměstnavatelé.

Mühlfeit & Bartoš: Evropa potřebuje politiky, kteří se nebojí riskovat Mühlfeit & Bartoš: Evropa potřebuje politiky, kteří se nebojí riskovat

Evropě ujíždí technologický vlak. Náskok USA roste, Asie se nám již takřka vyrovnala. Proč? Starý kontinent je zpomalován nastavením mysli, které není kompatibilní s tím, jaké technologické možnosti tu jsou a budou, říká v rozhovoru s exprezidentem Microsoftu pro Evropu Janem Mühlfeitem spoluzakladatel Credo Ventures Ondřej Bartoš. Přesto lze podle něj v Česku najít startupy globální úrovně.

Apple za sebou má rekordní čtvrtletí. Může neuvěřitelný příběh pokračovat?
Jedním z pomyslných vrcholů výsledkové sezóny na Wall Street je tradičně odhalení hospodářských čísel technologického gigantu Apple. Výsledky za poslední loňský kvartál firma zveřejnila po konci úterní obchodní seance v USA. A investory, kteří byli poměrně skeptičtí, víc než překvapila.
Fitbit propustí šest procent zaměstnanců
Americký výrobce chytrých náramků a hodinek Fitbit propustí kolem 110 zaměstnanců, což je zhruba 6 % celkové pracovní síly. K rozhodnutí firmu podle jejího pondělního sdělení přiměl slabý prodej ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku.

Zdroj: ČTK