Video

Akademie tradingu (1. díl): Začínáme s obchodováním na finančních trzích Akademie tradingu (1. díl): Začínáme s obchodováním na finančních trzích

Chcete obchodovat, ale nevíte, jak začít? Začněte se vzdělávat a zjistěte, co potřebuje začínající obchodník. Naučíte se základní pojmy, zorientujte se v grafech, nechte si poradit, jakou obchodní platformu zvolit a které nástroje používat. Dozvíte se o obchodních strategiích a způsobech, jak být v tradingu úspěšní.

Spurný (TrustWorthy): Alternativy nabízejí zajištění proti extrémním scénářům. Vložte 10-30 % peněz do koncentrované fyzické hodnoty Spurný (TrustWorthy): Alternativy nabízejí zajištění proti extrémním scénářům. Vložte 10-30 % peněz do koncentrované fyzické hodnoty

Jakýkoli majetek, který v současnosti vložíte do virtuálních aktiv, je opravdu pouze virtuální, upozornil na lednovém Investičním fóru předseda představenstva společnosti TrustWorthy Investment CZ Michal Spurný. A připojil radu, co s tím dělat.

Škola v roce 2050: Jak změní technologie vzdělávání našich dětí a vnoučat? Škola v roce 2050: Jak změní technologie vzdělávání našich dětí a vnoučat?

Vzdělání je považováno za jednu z nejcennějších (a mnohdy nedoceňovaných) věcí. Technologie přístup k poznávání obecně ovlivňují velice výrazně, s jejich dalším rozvojem se i proto bude nebývale proměňovat i vzdělávací proces. Tomáš Zima, předseda České konference rektorů, v rámci projektu Alter Eko odpovídal na otázku, jak bude vypadat vzdělávání v roce 2050.

Výhled na nový obchodní týden: O slovo se přihlásí Erste, svět bude sledovat makrodata Výhled na nový obchodní týden: O slovo se přihlásí Erste, svět bude sledovat makrodata

Pro investory sledující pražskou burzu bude nejdůležitějším obchodním dnem příštího týdne úterý, kdy své kvartální a celoroční hospodářské výsledky oznámí Erste Group Bank. Nouze ale v týdnu nebude ani o důležité ekonomické údaje.

Makléř: Evropským akciím by se letos mohlo dařit lépe než těm americkým, na strategii "kup a drž" zapomeňte Makléř: Evropským akciím by se letos mohlo dařit lépe než těm americkým, na strategii "kup a drž" zapomeňte

Pokud se nenaplní ty nejčernější vize politického a ekonomického vývoje, mělo by se letos dařit evropským akciím, a to dokonce lépe než těm americkým. V pořadu Investice ZET svůj názor rozvedl makléř Vladimír Vávra z WOOD & Company.

Analytik vs. stratég: Co čekat od eura a amerického dolaru? Analytik vs. stratég: Co čekat od eura a amerického dolaru?

Dolar v příštích měsících dosáhne parity s eurem, brzy ale začne ztrácet, předpokládá analytik Marek Dřímal z Komerční banky. Stratég Miroslav Plojhar z České spořitelny ale nabízí argument pro možná poslední, ale silnou vlnu růstu americké měny. Oba byly hosty pořadu Investice ZET.

Kryptoměny míří na burzu. Co může přinést první bitcoinový ETF? Kryptoměny míří na burzu. Co může přinést první bitcoinový ETF?

Má ještě vůbec smysl nakupovat přímo bitcoiny, když se připravují první burzovně obchodovaný fond (Winklevoss Bitcoin Trust; rozhodnutí regulátora se čeká v první polovině března) a futures kontrakty na tuto kryptoměnu? Téma pro hosty pořadu Investice ZET, jimiž před nedávnem byli konzultant a expert na kryptoměny Dominik Stroukal a Bach Nguyen ze SatoshiLabs.

Investorský magazín: Vybíráme obchodní platformu Investorský magazín: Vybíráme obchodní platformu

Vstup do investičního světa je snazší než kdykoli v minulosti. Obchodní platformy pro drobné investory směle konkurují nástrojům profesionálů z Wall Street a na nákup nebo prodej stačí pár kliknutí na chytrém telefonu. Výběr obchodní platformy je velice podstatný a právě jemu se věnujeme. Podnikneme také sondu do českého lázeňství, zaměříme se na letošní politicko-ekonomické vyhlídky Evropské unie a nabídneme čítanku řeči těla pro začátečníky. Na závěr nechybí pravidelný ekonomický kalendář na další dny.

Spurný (TrustWorthy): Na tohle by neměli zapomínat investoři do zlata a dalších kovů Spurný (TrustWorthy): Na tohle by neměli zapomínat investoři do zlata a dalších kovů

Na často opomíjený, ale důležitý faktor při zvažování investice do zlata nebo jiného drahého kovu upozornil na lednovém Investičním fóru Michal Spurný z TrustWorthy Investment CZ.

Výhled na nový obchodní týden: Výsledková sezóna v USA doznívá, reportují například Boeing a Tesla Výhled na nový obchodní týden: Výsledková sezóna v USA doznívá, reportují například Boeing a Tesla

Hospodářské výsledky v týdnu oznámí téměř celá zbývající stovka firem z akciového indexu S&P 500. Investory budou zajímat například údaje od maloobchodního řetězce Wal-Mart Stores a sledovaná ale budou také čísla výrobce elektromobilů Tesla. Pro trhy možná nejdůležitější událostí ale bude zveřejnění zápisu z posledního zasedání FOMC.