Výsledková sezóna

Výhled na nový obchodní týden: Výsledková sezóna v USA doznívá, reportují například Boeing a Tesla Výhled na nový obchodní týden: Výsledková sezóna v USA doznívá, reportují například Boeing a Tesla

Hospodářské výsledky v týdnu oznámí téměř celá zbývající stovka firem z akciového indexu S&P 500. Investory budou zajímat například údaje od maloobchodního řetězce Wal-Mart Stores a sledovaná ale budou také čísla výrobce elektromobilů Tesla. Pro trhy možná nejdůležitější událostí ale bude zveřejnění zápisu z posledního zasedání FOMC.

Očekávané výsledky světových firem v týdnu od 20. února Očekávané výsledky světových firem v týdnu od 20. února

Které světové firmy představí výsledky hospodaření za uplynulý kvartál v týdnu od 20. února a jaké zisky v rámci indexu S&P 500 a od jednotlivých společností očekávají analytici oslovení agenturami Thomson Reuters a Bloomberg?

Ranní analytická poznámka (17. února): Investoři nechtějí slepě věřit Fedu. Technologičtí fajnšmekři čekají na výsledky Tesly
Čtvrteční pokles cen akcií amerických bank byl poměrně překvapivý. Šéfka Fedu Janet Yellenová tento týden přidala na jestřábím tónu, což by mělo být pro finanční tituly příznivé. Investoři v zámoří nadále pozorně sledují výsledkovou sezónu.
Pojišťovna Allianz loni zvýšila zisk na téměř sedm miliard eur
Největší evropská pojišťovna Allianz v loňském roce zvýšila čistý zisk o čtyři procenta na 6,9 miliardy eur. V samotném čtvrtém čtvrtletí zisk meziročně stoupl o 23 procent na 1,7 miliardy eur. Překonal tak očekávání analytiků, kteří jej podle průzkumu agentury Reuters odhadovali na 1,54 miliardy eur.

Zdroj: ČTK

Zisk potravinářského gigantu Nestlé loni překvapivě klesl
Čistý zisk švýcarského potravinářského gigantu Nestlé v loňském roce klesl o 6 % na 8,5 miliardy švýcarských franků (216 miliard Kč). Firma ve své výsledkové zprávě ve čtvrtek také uvedla, že zesílí snahu o snižování nákladů. Zisk výrazně zaostal za očekáváním analytiků, kteří počítali s jeho nárůstem v průměru na téměř 9,6 miliardy švýcarských franků z 9,1 miliardy v předchozím roce.

Zdroj: ČTK