Výsledková sezóna

Výsledky Citigroup v 4Q: Zisk na akcii 1,14 USD (odhad: 1,12 USD, 4Q2015: 1,02 USD), výnosy 17 miliard USD (odhad: 17,3 miliardy USD, 4Q2015: 18,5 miliardy USD)
Čistý zisk americké banky Citigroup ve čtvrtém čtvrtletí meziročně vzrostl o sedm procent na 3,57 miliardy dolarů. Přispěly k tomu vyšší příjmy z obchodování s dluhopisy a akciemi, oznámila ve středu firma, která je podle objemu aktiv čtvrtou největší bankou ve Spojených státech.

Zdroj: MarketWatch

Výsledky Goldman Sachs Group v 4Q: Zisk na akcii 5,08 USD (odhad: 4,76 USD, 4Q2015: 1,27 USD), výnosy 8,17 miliardy USD (odhad: 7,76 miliardy USD, 4Q2015: 7,27 miliardy USD)
Americká investiční banka Goldman Sachs v loňském čtvrtém čtvrtletí téměř zečtyřnásobila zisk na 2,15 miliardy dolarů z 574 milionů dolarů před rokem. Podnik ve středu uvedl, že podobně jako další velké banky těžil z růstu objemu obchodování na finančních trzích po listopadových prezidentských volbách ve Spojených státech.

Zdroj: MarketWatch

Banka Morgan Stanley zdvojnásobila čtvrtletní zisk
Americká investiční banka Morgan Stanley ve čtvrtém čtvrtletí zdvojnásobila zisk na 1,51 miliardy dolarů (38,1 miliardy Kč) ze 753 milionů dolarů před rokem. Hospodářský výsledek banky výrazně překonal očekávání. Podle úterního sdělení k tomu přispěl nárůst obchodování na akciových i dluhopisových trzích po listopadových prezidentských volbách ve Spojených státech.
Výhled na nový obchodní týden: Vyjdou důležitá data v Evropě, Číně i USA, zasedá ECB a naplno se rozjíždí výsledková sezóna Výhled na nový obchodní týden: Vyjdou důležitá data v Evropě, Číně i USA, zasedá ECB a naplno se rozjíždí výsledková sezóna

V polovině ledna se investoři dočkají série zásadních makrodat v čele americkou i evropskou inflací a HDP Číny. Od Evropské centrální banky se změna politiky nečeká, s trhy by na denní bázi mohly hýbat údaje od firem zveřejňované v rámci výsledkové sezóny.

Očekávané výsledky světových firem v týdnu od 16. ledna Očekávané výsledky světových firem v týdnu od 16. ledna

Které světové firmy představí výsledky hospodaření za uplynulý kvartál v týdnu od 16. ledna a jaké zisky v rámci indexu S&P 500 a od jednotlivých společností očekávají analytici oslovení agenturami Thomson Reuters a Bloomberg?

Čtvrtletní zisk banky Wells Fargo popáté za sebou klesl
Čistý zisk americké banky Wells Fargo ve čtvrtém čtvrtletí meziročně klesl o 6,4 % na 4,87 miliardy dolarů (124 miliard Kč). Jde o pátý pokles čtvrtletního zisku za sebou, vyplývá to z pátečního sdělení banky. Wells Fargo, která je v USA třetí největší bankou a největším poskytovatelem hypoték, se teď vzpamatovává ze skandálu kolem falešných účtů.

Zdroj: ČTK

Čtvrtletní zisk banky JPMorgan Chase se zvýšil o 24 %
Americká banka JPMorgan Chase zvýšila ve čtvrtém čtvrtletí čistý zisk meziročně o 23,8 % na 6,73 miliardy dolarů (170,6 miliardy Kč). Přispěla k tomu zvýšená aktivita investorů po amerických prezidentských volbách, v nichž zvítězil republikánský kandidát Donald Trump, uvedla v pátek banka, která je největším finančním ústavem v USA podle objemu aktiv.

Zdroj: ČTK, Bloomberg

Zisk Bank of America ve čtvrtém čtvrtletí oproti minulému roku vzrostl o 47 %
Čistý zisk amerického finančního ústavu Bank of America za čtvrté čtvrtletí vzrostl v meziročním srovnání o 47 % na 4,34 miliardy dolarů (110 miliard Kč). K jeho vzestupu přispěla zvýšená obchodní aktivita na finančních trzích po vítězství Donalda Trumpa v listopadových prezidentských volbách spolu s výrazným poklesem nákladů, sdělila v pátek druhá největší americká banka podle hodnoty aktiv.

Zdroj: ČTK, Bloomberg