Zaměstnání

Jak se nestát otrokem svého e-mailu Jak se nestát otrokem svého e-mailu

Moderní technologie, zejména internet, přinesly do našeho života nové, v minulosti netušené možnosti, ale také nové a často nepochopitelné závislosti. Lidé si zvykli na kontakt se světem do takové míry, že jsou bez něj někdy jednoduše nesví. Je to přitom hodně neefektivní.

Yahoo! Japan zvažuje třídenní víkend, chce motivovat zaměstnance
Japonská internetová společnost Yahoo! Japan zvažuje, že by do roku 2020 zavedla třídenní víkend. Chce tak bojovat proti přepracovanosti a motivovat zaměstnance, aby podávali co nejlepší výkon. Firmě by tím zároveň vzrostla produktivita. Agentuře Bloomberg to řekla mluvčí společnosti.

Zdroj: ČTK

Deset (ne)lehkých novoročních předsevzetí Deset (ne)lehkých novoročních předsevzetí

Začátek roku je dobou předsevzetí. Někdo si chce najít lépe placenou práci, jiný zhubnout. Pokud jste si na sebe letos žádný bič neupletli, zde je pár tipů od Joshuy Browna doplněných něčím domácím, kterými to ještě můžete zachránit.

Smrt staré home office Smrt staré home office

Ještě nedávno měla většina lidí poohlížejících se po bydlení v domě jednu důležitou otázku: A kde je pracovna? Následovala-li odpověď, že na tu se nepamatovalo, přesunula se často nemovitost do kategorie "neprodejné". Těm dnům je ale konec.

Manpower: I příští rok chce víc firem nabírat lidi než propouštět
Tuzemští zaměstnavatelé budou i v prvním čtvrtletí 2017 více pracovníků přijímat než propouštět. Zvyšovat počet zaměstnanců plánuje šest procent oslovených firem, naopak propouštět se chystá pět procent. Vyplývá to z pravidelného průzkumu společnosti Manpower mezi 750 zaměstnavateli v soukromém i veřejném sektoru v Česku, jehož výsledky firma oznámila na úterní tiskové konferenci.

Zdroj: ČTK

Sobotka: Snížení odvodů na sociální pojištění nebude možné
V dalších letech nebude prostor pro snížení odvodu na sociální pojištění. Důvodem je stárnutí populace, a tím pádem vyšší nároky na výplatu důchodů. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) to v pondělí řekl novinářům v Českém Těšíně.

Zdroj: ČTK

Průměrná měsíční mzda v ČR se ve 3. čtvrtletí zvýšila na 27 220 Kč
Průměrná mzda v ČR se ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšila o 1 170 korun na 27 220 Kč, tedy o 4,5 %. Reálně, po odečtení inflace se lidem výdělek zvýšil o 4 %. Informoval o tom v pondělí Český statistický úřad (ČSÚ).

Zdroj: ČTK

Nejspokojenější zaměstnanci jsou v Dánsku, Česko je desáté
Nejspokojenější jsou zaměstnanci v Dánsku, na druhém a třetím místě v Norsku a v Kostarice. Česká republika obsadila 10. příčku z 57 sledovaných zemí ze všech kontinentů. Nejhůř dopadla Ghana. Vyplývá to z průzkumu společnosti Universum, která tvrdí, že spokojenost zaměstnanců souvisí s celkovou prosperitou ekonomiky.

Zdroj: ČTK

Šlape po vás šéf, že málo pracujete? Přestaňte s multitaskingem! Šlape po vás šéf, že málo pracujete? Přestaňte s multitaskingem!

Všeobecně zažitou představou je, že produktivní lidé dělají běžně několik věcí najednou. Jinak přece není možné, aby toho tolik stihli. Velký omyl. Takzvaný multitasking výkonnost nezvýší, právě naopak.