Výhled na rok 2018

TÉMA: VÝHLED NA ROK 2018


S jakými očekáváními hledí do příštích měsíců ekonomové, analytici a přední investiční specialisté? Jaká témata budou dominovat roku 2018 a jaké příležitosti nabídnou akcie, komodity, měny nebo alternativy? Téma speciálu Investičního webu.

 

Ekonomické a politické výhledy

Možné geopolitické rozbušky roku 2018
Rok 2017 byl na rizikové geopolitické události poměrně bohatý, ale finanční trhy je většinou nebraly příliš vážně. Podle Iana Bremmera, amerického politologa ze společnosti Eurasia Group, bude letošní rok v tomto směru ještě "výživnější". Můžeme se podle něj dočkat události, která přinese krizi horší, než byla finanční krize v roce 2008.
Bremmer (Eurasia Group): Rok 2018 může přinést geopolitickou krizi, která se vyrovná finanční krizi z roku 2008
Prezident Eurasia Group Ian Bremmer v tomto týdnu v rozhovoru pro zpravodajský server CNBC uvedl, že růst geopolitického napětí, ke kterému dochází v důsledku zvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem, by v letošním roce mohl vyvolat geopolitickou krizi, jež se svým dosahem vyrovná finanční krizi z roku 2008.
Erste: Ekonomický a tržní výhled na první kvartál 2018
Globální ekonomické prostředí je nadále příznivé. Americká centrální banka by v roce 2018 měla pokračovat ve snižování své bilance a zvyšování sazeb. Evropská centrální banka plánuje do září odkupovat aktiva a připravovat trh na ústup od podpory ekonomiky. Nadále by se mělo dařit akciím, dluhopisům investičního stupně i vysokovýnosovým firemním bondům. Bezpečné státní dluhopisy by během roku měly postupně ztrácet, což vyústí v růst jejich výnosů.
Saxo Bank: 10 šokujících předpovědí na rok 2018
Bitcoin se dostane nad 60 000 dolarů, aby následně ztratil půdu pod nohama, Fed přijde o nezávislost a Apple ztratí titul největší veřejně obchodované společnosti světa. To je jen výběr z událostí, které by podle expertů ze Saxo Bank mohly v roce 2018 vyvést trhy z rovnováhy. Jaké další překvapivé scénáře by podle nich zahýbaly světem a finančními trhy?
Výhled Citi: Globální ekonomika v roce 2018 vzroste o 3,4 %, česká expanze bude pokračovat
Ve výhledu z konce listopadu neměníme nedávné trendy. V roce 2018 čekáme růst globálního HDP o 3,4 % po 3,2 % v roce 2017. Mělo by jít o největší expanzi od roku 2010.
Goldman Sachs: Rozdílná měnová politika centrálních bank by neměla být problém
Goldman Sachs ve výhledu na rok 2018 očekává pozitivní vývoj ve světové ekonomice. Problémem by neměl být, alespoň co se týče vyspělých zemí, ani rozdílný přístup centrálních bank k monetární politice.
Co se má také dít v české a světové ekonomice v roce 2018?
Dost možná je to zbytečná, případně špatně položená otázka. Nicméně přelom roku vyžaduje i po víkendových službách ve zpravodajských agenturách, aby psaly. A tak jsme dostali až pod nos výběr hlavních dosud známých (to je hodně důležité) očekávaných ekonomických událostí v České republice a ve světě v roce 2018. Není to žádné velké, a už vůbec ne vyčerpávající čtení, ale jsou tací, kteří mohou podobný přehled potřebovat. Hlavně neminout Floru Olomouc.

 

Investiční výhledy a doporučení

Čínské akcie v roce 2018: Vyplatí se investice do technologií a internetu
Růst domácí spotřeby a pokles investic zřejmě ovlivní hospodářský růst v Číně. Hrozbou zůstává rostoucí zadlužení a také napětí spojené s KLDR. Cesta k růstu ve firemním sektoru vede přes hi-tech, inovace a internet.
Co čekat od českých akcií v roce 2018? ČEZ, MONETA, KB, CME, PMČR a O2 v analytické zkratce
Na začátku roku 2018 jsou hlavními tématy v Česku stejně jako na ostatních trzích postupná normalizace monetární politiky v návaznosti na sílící ekonomické oživení, pokles nezaměstnanosti a s tím rostoucí spotřebitelský apetit. Jak se v návaznosti (nejen) na to mohou vyvíjet ceny akcií na pražské burze, popisují analytici z České spořitelny.
Akcie v roce 2018: Největší šance na výnosy jsou mimo USA
Stephen H. Dover, viceprezident Franklin Templeton Investments, vidí jako zdroj nejistoty v letošním roce přísnější monetární politiku. Lepší investiční příležitosti se podle něj objeví mimo USA, zejména na rozvíjejících se trzích, v technologickém a spotřebitelském sektoru.
Portfolio na rok 2018: 4+2 investice šéfredaktora
Vážení čtenáři, již tradičně si dovoluji seznámit vás se svými osobními investičními preferencemi pro příštích dvanáct měsíců. Loňské tipy nedopadly špatně - americké akcie připsaly přes 20 %, česká zemědělská půda podle údajů serveru Farmy.cz zhodnotila o 15-20 % a akcie ČEZ přidaly přes 30 %. Co mi nevyšlo, byla spekulace na oslabení zlata. Přeji vám úspěšný investiční rok!
Evropské akcie v roce 2018: Růstový cyklus může pokračovat, klíčový bude výběr
Krátkodobý výhled pro evropské akcie je pozitivní. Kvalitní firmy redukují možná rizika a obvykle zajišťují investorům dlouhodobé výnosy.
Investorský magazín: Rok 2017 ve zpětném zrcátku a výhled na další měsíce
Rok 2017 se zapíše do burzovního almanachu jako jeden z velice úspěšných a mimořádně klidných. Pozadu nezůstala ani světová ekonomika, média i trhy navíc sledovaly bitcoinovou mánii. Jak připravit investiční portfolio na příští rok? Nejen to se dozvíte v letošním posledním Investorském magazínu.
Kde vidí americké akcie v příštím roce 11 investičních expertů z Wall Street?
Pokračování býčího trendu, v krajním případě stagnace cen akcií. Tak vypadá ve zkratce výhled předních expertů z Wall Street pro příští rok. Prakticky všichni se shodují, že jedním z hlavních témat budou dopady daňové reformy. Následující přehled zahrnuje cílové hodnoty amerického akciového indexu S&P 500 a hlavní myšlenky analytiků a stratégů velkých bankovních domů.
7 investičních nápadů na rok 2018 od Goldman Sachs
Po dlouhém býčím trendu na akciovém trhu a při dluhopisových výnosech na nadále velice nízké úrovni je poměrně těžké najít investice, které by v roce 2018 měly překonat očekávání investorů a nabídnout zajímavé zisky. Analytici z Goldman Sachs se přesto pokusili vybrat investiční tipy, které by mohly svou výkonností v příštím roce příjemně překvapit.
KONTEXT: Jak se (ne)připravit na rok 2018 aneb Připravit, pozor, rebalanc!
Americké akcie obchází přízrak korekce, komodity nadále lapají po dechu a dluhopisy mnozí ve svém zásobníku tak maximálně trpí. Pomyšlení na tradiční prosincový rebalancing portfolia může být i kvůli tomu podobně příjemné jako myšlenka na návštěvu u zubaře. KONTEXT se rozhodl podat pomocnou ruku a nabídnout výčet oblastí, které na prahu roku 2018 považuje za klíčové, a doplnit jej pohledem dvou zkušených tržních hráčů.
Co čekat od zlata v roce 2018?
Zlato od začátku letošního roku zdražilo o zhruba 11 %, za posledních dvanáct měsíců se ale jeho cena zvýšila jen o přibližně tři procenta. Co mohou investoři od žlutého kovu čekat v příštím roce?
SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Investování v roce 2018 aneb Černé labutě, sem tam bílá (Investiční večer)
Rok 2017 pomalu, ale jistě končí. Co čekat od roku 2018? Jaká jsou hlavní rizika, co by investory mohlo překvapit a co by jim mělo hrát do karet? Na to se zaměřil poslední Investiční večer letošního roku.

 

Ankety

ANKETA: Cena bitcoinu na konci roku 2018 aneb Finanční profíci (se) baví
Zeptali jsme se několika renomovaných finančních expertů, jakou odhadují cenu bitcoinu na konci roku 2018. Řeč přišla i na pražskou burzu, to si nemůžete nechat ujít.
ANKETA: Emerging markets by měly i v roce 2018 investorům vydělávat
Relativně atraktivnější ocenění, odolnost vůči růstu sazeb ve vyspělých zemích a solidní ekonomický růst. Tak lze shrnout hlavní faktory, které by podle oslovených investičních odborníků měly v roce 2018 podporovat dobrou výkonnost rozvíjejících se trhů.
ANKETA: Jak na prahu roku 2018 zamíchat s investičním portfoliem?
Posilující koruna, americké akcie na rekordních úrovních, pokračující solidní růst (za podpory centrálních bank) v Evropě a Japonsku. Tyto a další faktory zmínili finanční experti v odpovědi na otázku, jak přizpůsobit investiční portfolio podmínkám na konci roku 2017.
ANKETA: Co v roce 2018 čekat od ČNB?
Zkušených ekonomů jsme se zeptali, jaký vývoj základní úrokové sazby České národní banky očekávají v roce 2018. Od toho samozřejmě nebylo daleko k tématu hodnoty české koruny.
ANKETA: Investiční tipy na rok 2018
Pěti zkušených investičních profesionálů jsme se zeptali, jakým aktivům by měli investoři věnovat pozornost v roce 2018.
ANKETA: Americké akcie v roce 2018 ve výhledu českých investičních profesionálů
Americký akciový trh má v polovině prosince našlápnuto k unikátu, a sice k zapsání kalendářního roku s dvanácti měsíčními posíleními indexu S&P 500. Českých tržních expertů jsme se zeptali, co po klidném roce 2017 čekat od nejsledovanějšího akciového trhu na světě.
ANKETA: Pražská burza v roce 2018 analytickou optikou
Když dividendu, tak Monetu Money bank a ČEZ, když sázku na makro, tak VIG. Jasným kandidátem na prodej jsou naopak akcie Pegasu Nonwovens. Nejen to prozradili oslovení investiční odborníci v anketě, jejíž otázka zněla jasně: Které tituly na pražské burze kupovat, které prodávat a které držet na prahu roku 2017?
KONTEXT: Vítězný investiční koktejl na rok 2018? Provětrat, nemíchat, radí experti
Konec roku je tady a s ním tradice (ne)přesných investičních tipů. Jde o disciplínu vzývanou i nenáviděnou, která poutá pozornost tržních laiků i expertů. KONTEXT přispívá pozvánkou na lednové Investiční fórum, kde zazní desítky strategií od zavedených domácích a globálních značek, a přidává ochutnávku toho, na co se můžete těšit.

 

Investiční fórum

SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Do čeho úspěšně investovat v roce 2018? Poradilo 13. Investiční fórum
Jak se mohou vyvíjet kapitálové, měnové a komoditní trhy v roce 2018 a co čeká nejen v příštích 12 měsících svět alternativních investic? Unikátní výhled nabídlo 13. Investiční fórum, které se konalo ve středu 3. ledna 2018. Na konferenci vystoupili přední ekonomové a investiční experti z ČR i ze zahraničí. Investiční web prezentace a diskuze všech hostů celý den sledoval živě.
Investorský magazín: Přístup k akciovému portfoliu jako první ochutnávka z Investičního fóra
Na prahu každého investičního roku se investoři snaží zvolit vítěznou investiční strategii. Je letos vhodné jít cestou individuálního výběru akcií, nebo raději nechat peníze pracovat ve fondu řízeném algoritmem? Inspiraci nabízí prvním Investorský magazín v letošním roce. Nechybí ani nadsázka v podobě ne zrovna nejlepších investorských předsevzetí a kalendář nejdůležitějších očekávaných událostí nového obchodního týdne.
KONTEXT: Vítězné portfolio na rok 2018 aneb Co také (ne)zaznělo na Investičním fóru
Nejnenáviděnější akciová rally v historii pokračuje, akcioví býci i medvědi se tedy mohou radovat. Pro věčné optimisty je totiž vývoj z úvodu roku příslibem dalších zisků, podle pesimistů naopak začátek ledna přiblížil nevyhnutelné splasknutí stávající bubliny. Vzhledem k tomu, že ani jeden z těchto scénářů nelze vyloučit, musí dnes dobře poskládané portfolio reflektovat obě možnosti, shodli se experti na Investičním fóru a následné IF Tour. Co do správného mixu (také) může patřit?

 

Další související obsah

ECB: Změna komunikace se blíží, bude ale opatrná
ECB: Změna komunikace se blíží, bude ale opatrná
včera v 12:00

ECB: Změna komunikace se blíží, bude ale opatrná

Ve čtvrtek 25. ledna se k projednání měnové politiky sejde nejvyšší vedení ECB. Prosincové jednání přineslo dle...
ECB Centrální banky Eurozóna
19. 1. 2018 12:00

Jaké jsou vyhlídky českého trhu s komerčními nemovitostmi?

Český trh s komerčními nemovitostmi je v dobré kondici a na základě ekonomických fundamentů lze očekávat, že se na...
Komerční reality Nemovitosti Realitní trh
UniCredit: Ekonomika ve většině zemí střední a východní Evropy…
19. 1. 2018 11:34

UniCredit: Ekonomika ve většině zemí střední a východní Evropy poroste kolem 3 %

Růst ekonomiky ve většině zemích střední a východní Evropy zůstane kolem tří procent, a to i přes mírné zpomalení v...
Střední a východní Evropa HDP Hospodářský růst
17. 1. 2018 07:00

Novák (AKCENTA CZ): Středoevropské ekonomiky si vedou dobře, politických rizik se neobávám

Solidní růst ekonomiky a nízká míra nezaměstnanosti zdobí ekonomiky střední a východní Evropy. Podle Miroslava Nováka...
Česká republika Česká ekonomika Střední a východní Evropa
S&P 500: Deváté výročí dna trhu se blíží. Vyjdou další býčí sázky na…
S&P 500: Deváté výročí dna trhu se blíží. Vyjdou další býčí sázky na…
16. 1. 2018 12:00

S&P 500: Deváté výročí dna trhu se blíží. Vyjdou další býčí sázky na akcie?

Růst cen na akciových trzích trvá již téměř devět let, optimismus investorů neutichá. Přestože jsou akcie nadprůměrně...
Americké akcie S&P 500 Fed
2 zásadní tržní otázky na prahu roku 2018
2 zásadní tržní otázky na prahu roku 2018
16. 1. 2018 09:00

2 zásadní tržní otázky na prahu roku 2018

Uplynulý rok se zdál být ideálním prostředím pro akciové trhy a globální ekonomický růst. Hlavní otázkou zůstává, co...
Americký dolar Centrální banky Měny
10 jistot: Tohle se (vám) letos stane na trzích
10 jistot: Tohle se (vám) letos stane na trzích
16. 1. 2018 07:00

10 jistot: Tohle se (vám) letos stane na trzích

Na přelomu roku se vyrojí spousta vševědů, nebo minimálně věštců. V takovém prostředí potěší, když někdo přizná, že...
Ponaučení pro investory Chyby v investování Investiční strategie
Ekonom: Sázka na euro se letos vyplatí
Ekonom: Sázka na euro se letos vyplatí
15. 1. 2018 18:00

Ekonom: Sázka na euro se letos vyplatí

Společná evropská měna zahájila letošní rok atakem tříletého maxima vůči americkému dolaru. Po krátké korekci byl...
Euro EUR/USD Evropská unie
Co čekat od českých akcií v roce 2018? ČEZ, MONETA, KB, CME, PMČR a…
Co čekat od českých akcií v roce 2018? ČEZ, MONETA, KB, CME, PMČR a…
15. 1. 2018 09:00

Co čekat od českých akcií v roce 2018? ČEZ, MONETA, KB, CME, PMČR a O2 v analytické zkratce

Na začátku roku 2018 jsou hlavními tématy v Česku stejně jako na ostatních trzích postupná normalizace monetární...
Akcie ČR Výhled na rok 2018 Analytici ČS
KONTEXT: Vítězné portfolio na rok 2018 aneb Co také (ne)zaznělo na…
KONTEXT: Vítězné portfolio na rok 2018 aneb Co také (ne)zaznělo na…
15. 1. 2018 07:00

KONTEXT: Vítězné portfolio na rok 2018 aneb Co také (ne)zaznělo na Investičním fóru

Nejnenáviděnější akciová rally v historii pokračuje, akcioví býci i medvědi se tedy mohou radovat. Pro věčné...
Výhled na rok 2018 Investiční tipy Investiční a pamětní mince a medaile
Čínské akcie v roce 2018: Vyplatí se investice do technologií a…
Čínské akcie v roce 2018: Vyplatí se investice do technologií a…
13. 1. 2018 12:00

Čínské akcie v roce 2018: Vyplatí se investice do technologií a internetu

Růst domácí spotřeby a pokles investic zřejmě ovlivní hospodářský růst v Číně. Hrozbou zůstává rostoucí zadlužení a...
Čína Emerging Markets Světové akcie
Rok 2018: Evropa zvedá hlavu
Rok 2018: Evropa zvedá hlavu
12. 1. 2018 12:00

Rok 2018: Evropa zvedá hlavu

Před rokem touto dobou se Evropa obávala vážných testů své soudržnosti, které v průběhu roku 2017 postupně...
Evropská unie Politika Eurozóna
Mzdy, koruna a sazby: Druhé kolo růstu začíná, má smysl se zajistit…
Mzdy, koruna a sazby: Druhé kolo růstu začíná, má smysl se zajistit…
12. 1. 2018 07:00

Mzdy, koruna a sazby: Druhé kolo růstu začíná, má smysl se zajistit včas

Obrat na domácím finančním trhu a související růst nákladů je minulostí, druhé kolo růstu nákladů je před námi. Trh...
Úrokové sazby Česká koruna Byznys a podnikání
Možné geopolitické rozbušky roku 2018
Možné geopolitické rozbušky roku 2018
11. 1. 2018 09:00

Možné geopolitické rozbušky roku 2018

Rok 2017 byl na rizikové geopolitické události poměrně bohatý, ale finanční trhy je většinou nebraly příliš vážně....
Politika Ekonomické a politické hrozby Geopolitická rizika
Investiční fórum jede za vámi: Ve čtvrtek od 16 hodin v Hradci Králové
Investiční fórum jede za vámi: Ve čtvrtek od 16 hodin v Hradci Králové
11. 1. 2018 08:30

Investiční fórum jede za vámi: Ve čtvrtek od 16 hodin v Hradci Králové

Chcete se dozvědět, jak se budou vyvíjet kapitálové, měnové a komoditní trhy v roce 2018? Nebo co čeká svět...
Investice Investování Investiční tipy
Růst globální ekonomiky letos podle Světové banky zrychlí na 3,1 %
10. 1. 2018 13:47

Růst globální ekonomiky letos podle Světové banky zrychlí na 3,1 %

Růst globální ekonomiky v letošním roce zrychlí na 3,1 %, a vykáže tak nejlepší výsledek za sedm let. V úterý to...
Světová ekonomika Výhled na rok 2018 Banky
Investiční fórum jede za vámi: Ve středu od 16 hodin v Českých…
Investiční fórum jede za vámi: Ve středu od 16 hodin v Českých…
10. 1. 2018 08:30

Investiční fórum jede za vámi: Ve středu od 16 hodin v Českých Budějovicích

Chcete se dozvědět, jak se budou vyvíjet kapitálové, měnové a komoditní trhy v roce 2018? Nebo co čeká svět...
Investice Investování Investiční tipy
Goldman Sachs: Investování bude letos náročnější disciplína. Jak toho…
Goldman Sachs: Investování bude letos náročnější disciplína. Jak toho…
10. 1. 2018 07:00

Goldman Sachs: Investování bude letos náročnější disciplína. Jak toho využít?

Podle investiční banky Goldman Sachs v letošním roce vzroste volatilita, což aktivním investorům nabídne nové...
Výhled na rok 2018 Americké akcie ETF
Pevný výnos v roce 2018: Důležité jsou načasování, aktivní výběr a…
Pevný výnos v roce 2018: Důležité jsou načasování, aktivní výběr a…
9. 1. 2018 15:00

Pevný výnos v roce 2018: Důležité jsou načasování, aktivní výběr a určitá oběť

Centrálním bankám již ve snaze zvýšit inflaci dochází dech. Zajímavé příležitosti nabízejí rozvíjející se trhy,...
Státní dluhopisy Dluhopisový trh Investiční tipy
Investiční fórum jede za vámi: V úterý od 16 hodin v Brně
Investiční fórum jede za vámi: V úterý od 16 hodin v Brně
9. 1. 2018 08:30

Investiční fórum jede za vámi: V úterý od 16 hodin v Brně

Chcete se dozvědět, jak se budou vyvíjet kapitálové, měnové a komoditní trhy v roce 2018? Nebo co čeká svět...
Investice Investování Investiční tipy
Německo a Francie chtějí podepsat novou smlouvu o spolupráci
Německo a Francie chtějí podepsat novou smlouvu o spolupráci
13:04

Německo a Francie chtějí podepsat novou smlouvu o spolupráci

Francie a Německo letos chtějí podepsat novou smlouvu o vzájemné spolupráci, která se zaměří například na oblast...
Německo Francie Politika
Objem veřejných stavebních zakázek loni v Česku vzrostl o 46 procent
11:40

Objem veřejných stavebních zakázek loni v Česku vzrostl o 46 procent

Veřejní investoři v Česku loni zadali stavebním firmám 4 407 nových zakázek za 130,1 miliardy korun. Jejich hodnota...
Česká republika Česká ekonomika Stavebnictví
Prodej historických mincí v aukcích loni stoupl o 37 %
10:40

Prodej historických mincí v aukcích loni stoupl o 37 %

Prodej vzácných numismatických materiálů, tedy historických mincí, medailí a bankovek, v aukcích v Česku loni vzrostl...
Investiční a pamětní mince a medaile Sběratelské předměty Investiční alternativy
Navýšení daně u nemovitosti letos využilo 608 obcí
09:18

Navýšení daně u nemovitosti letos využilo 608 obcí

Navýšení daně z nemovitých věcí pomocí takzvaného místního koeficientu letos využilo 608 obcí a měst z celkového...
Nemovitosti Daně Realitní trh
Vláda asi odmítne návrh stran zúžit EET pouze na plátce DPH
08:45

Vláda asi odmítne návrh stran zúžit EET pouze na plátce DPH

Vláda příští středu zřejmě vysloví nesouhlas s návrhem několika desítek poslanců z pětice sněmovních stran, kteří...
Česká republika Česká ekonomika Daně
Luxusní hodinářství Audemars Piguet bude prodávat bazarové zboží
Luxusní hodinářství Audemars Piguet bude prodávat bazarové zboží
07:32

Luxusní hodinářství Audemars Piguet bude prodávat bazarové zboží

Švýcarské luxusní hodinářství Audemars Piguet letos hodlá začít prodávat bazarové zboží. Stává se tak první velkou...
Luxus Švýcarsko
Zemědělský gigant Archer Daniels Midland má zájem o převzetí…
včera v 20:29

Zemědělský gigant Archer Daniels Midland má zájem o převzetí konkurenta Bunge

Americký zemědělský gigant Archer Daniels Midland kontaktoval konkurenční společnost Bunge s nabídkou na převzetí....
Zemědělství Americké akcie Fúze a akvizice
Trump žádá odblokování peněz pro vládu, pak bude jednat o migraci
včera v 19:42

Trump žádá odblokování peněz pro vládu, pak bude jednat o migraci

Americký prezident Donald Trump nezačne jednat o migraci dříve, než demokraté odblokují peníze pro vládu a umožní jí...
Spojené státy americké (USA) Americká ekonomika Donald Trump
Ryanair si stěžuje u antimonopolních úřadů EU na Polsko
Ryanair si stěžuje u antimonopolních úřadů EU na Polsko
včera v 16:22

Ryanair si stěžuje u antimonopolních úřadů EU na Polsko

Irská nízkonákladová letecká společnost Ryanair podala stížnost k evropským úřadům pro hospodářskou soutěž na polskou...
Polsko Doprava Evropská unie
Lidé okolo Temelína dostávají nové tablety jodidu draselného, jde o…
včera v 14:10

Lidé okolo Temelína dostávají nové tablety jodidu draselného, jde o prevenci

Obyvatelé v okolí jaderné elektrárny Temelín dostávají nové tablety jodidu draselného, které by bránily poškození...
Jaderná energetika Zdravotní péče ČEZ
Zdravotní pojišťovny loni klientům vyplatily benefity za miliardu…
včera v 12:30

Zdravotní pojišťovny loni klientům vyplatily benefity za miliardu korun

Zdravotní pojišťovny loni klientům vyplatily na příspěvcích na prevenci asi miliardu korun. Největší zájem je o...
Pojištění Pojišťovny Česká republika
Senát USA se nedohodl na odvrácení platební neschopnosti vlády. Co to…
Senát USA se nedohodl na odvrácení platební neschopnosti vlády. Co to…
včera v 06:20

Senát USA se nedohodl na odvrácení platební neschopnosti vlády. Co to může znamenat?

AKTUALIZOVÁNO. Americký Senát se navzdory horečným vyjednáváním nedokázal včas dohodnout na dočasném rozpočtu pro...
Spojené státy americké (USA) Americká ekonomika Donald Trump
Ve Venezuele hrozí letos úmrtí na podvýživu asi 280 000 dětí
včera v 04:18

Ve Venezuele hrozí letos úmrtí na podvýživu asi 280 000 dětí

Asi 280 000 venezuelských dětí hrozí letos smrt podvýživou. Informoval o tom místní opoziční deník El Nacional s...
Latinská Amerika Potraviny Děti
Toyota investuje 400 milionů eur do francouzské továrny
včera v 03:59

Toyota investuje 400 milionů eur do francouzské továrny

Největší japonská automobilka Toyota Motor investuje 400 milionů eur do své továrny v severní Francii. Informoval o...
Auta Francie Asijské akcie
Ratingová agentura S&P zlepšila úvěrové hodnocení Řecka
Ratingová agentura S&P zlepšila úvěrové hodnocení Řecka
včera v 01:31

Ratingová agentura S&P zlepšila úvěrové hodnocení Řecka

Mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor's zlepšila hodnocení dlouhodobých závazků Řecka o jeden stupeň na...
Řecko PIIGS Dluhová krize
S&P potvrdila úvěrové ratingy České republiky
včera v 00:31

S&P potvrdila úvěrové ratingy České republiky

Mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor's potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti České republiky. Rating...
Česká republika Česká ekonomika České státní dluhopisy
Turecko schválilo výstavbu druhé větve plynovodu TurkStream
19. 1. 2018 22:13

Turecko schválilo výstavbu druhé větve plynovodu TurkStream

Turecko schválilo výstavbu druhé větve podmořského plynovodu TurkStream v tureckých vodách. Informoval o tom ruský...
Rusko Turecko Zemní plyn
Americké akcie zakončily zkrácený týden na růstové vlně, investoři…
Americké akcie zakončily zkrácený týden na růstové vlně, investoři…
19. 1. 2018 22:00

Americké akcie zakončily zkrácený týden na růstové vlně, investoři setřásli obavy z uzavření vládních úřadů

Hlavní americké akciové indexy v pátek přidaly až půl procenta, ačkoli se během dne nadále čekalo na to, jak dopadnou...
Americké akcie Shrnutí obchodování v USA
Trump vyjednává s demokraty o podpoře financování
19. 1. 2018 19:26

Trump vyjednává s demokraty o podpoře financování

Americký prezident Donald Trump se na poslední chvíli vložil do jednání Senátu, který by měl v pátek hlasovat o...
Spojené státy americké (USA) Donald Trump Politika
Travel Service přepravila loni na svých linkách o pětinu více lidí
19. 1. 2018 19:11

Travel Service přepravila loni na svých linkách o pětinu více lidí

Tuzemské aerolinky Travel Service přepravily loni na pravidelných linkách pod obchodní značkou SmartWings a...
Doprava Česká republika