Tím se (ne)inspirujte: Time management Elona Muska
|

Tím se (ne)inspirujte: Time management Elona Muska

Zřejmě největší vizionář současnosti Elon Musk toho musí stihnout opravdu hodně. Elektromobily, solární panely, baterie, komerční lety do vesmíru, snění o vyslání lidské posádky na Mars či vrtání sítě tunelů pod Spojenými státy. To vše má 46letý Američan, jehož majetek má hodnotu přes 20 miliard dolarů, pod palcem. Vlastně nejen to. Jak je možné, že se z toho ještě nezbláznil?

Úspěch Tesla Nejbohatší investoři a byznysmeni

Práce, práce a zase práce

Nikoho zřejmě nepřekvapí, že Elon Musk traví většinu dne prací. Dříve prý pracoval 100 hodin týdně, od té doby už ale trochu ubral, takže dnes prací tráví "jen" asi 80-90 hodin týdně. Dokonce i svůj pitný režim Musk trochu ozdravil. Z osmi plechovek dietní coly denně přešel na dietní colu bez kofeinu. Vysoké dávky kofeinu už jeho tělo začínalo pociťovat.

V jednom má Musk jasno. Bez spánku to nejde. Denně spí šest až šest a půl hodiny. Do postele ulehá zhruba hodinu po půlnoci a vstává kolem sedmé. "Spánek mi dává sílu. Když se pořádně nevyspím, bývám docela mrzout," prozradil Musk v jednom z rozhovorů. "Když mám delší dobu spánkový deficit, výkonnost klesá."

Jak si Elon Musk vede ve srovnání s běžnými Američany? Průměrný Američan pracuje (včetně víkendů) 6,3 hodiny denně, Musk zhruba 12. V posteli ale tráví jen o zhruba dvě hodiny méně než běžní smrtelníci. Svým osobním aktivitám Musk věnuje necelých šest hodin denně, zatímco průměrný Američan bezmála 10 hodin.

Milenky: Tesla a SpaceX

Je logické, že ani člověk jako Elon Musk nemůže být všude a u všeho. Asi 90 % svého času v práci se prý věnuje podnikům Tesla a SpaceX, v dalších firmách se angažuje podstatně méně. Společnosti Neuralink zabývající se propojením umělé inteligence s lidským mozkem se věnuje přibližně pět hodin týdně a organizaci OpenAI věnující se umělé inteligenci a podniku The Boring Company, který rozvíjí koncept tunelové dopravy, věnuje týdně po dvou hodinách.

Osobní život Elona Muska zůstává zahalen rouškou tajemství. Z jeho knižního profilu Tesla, SpaceX a hledání fantastické budoucnosti se ale přece jen něco dozvídáme. Jeho pět synů se s ním vidí zhruba čtyři dny v týdnu. "Jsem docela dobrý táta," tvrdí o sobě miliardář, který rozhodně nezapře, že přemýšlí v číslech. "Kolik hodin týdně potřebuje žena? Deset hodin? To je minimum? Nevím," přemýšlí, když dojde na partnerský život. Možná i proto už za sebou má tři rozvody, přičemž dva zvládl dokonce s jednou ženou.

Zdroj: Quartz