Trhy

ČEZ odkládá spuštění prvního bloku Dukovan na 4. února a čtvrtého bloku na 6. února
První výrobní blok Jaderné elektrárny Dukovany bude uveden do provozu 4. února a čtvrtý blok 6. února. Termíny spuštění obou bloků se tak posouvají o jeden den. Firma to uvedla ve středu na svém webu.

Zdroj: Bloomberg

Čínské varování z nebes: Rok hada bývá pro akcie nejhorší! Čínské varování z nebes: Rok hada bývá pro akcie nejhorší!

Minulý týden začal v Číně rok vodního hada. Jaký bude pro akcie, teprve uvidíme, kdyby ale minulost uměla předpovídat, nebude to žádná sláva. Akcie v letech hada totiž dosahují v průměru nejhorší výkonnosti. Od roku 1950 je totiž had pro akcie nejméně příznivým znamením.

Daniel Fuss: Dluhopisový trh je extrémně překoupený, hrozí jeho kolaps! Daniel Fuss: Dluhopisový trh je extrémně překoupený, hrozí jeho kolaps!

Američtí dluhopisoví skeptici již velmi dlouhou dobu varují, že dluhopisová bublina zanedlouho praskne. Svoji argumentaci zakládají na údajné extrémní překoupenosti dluhopisového trhu a též na takzvané velké rotaci, tedy přesunu peněz z dluhopisů do akcií.

Arminta Saladžienė (OMX Nasdaq): Hospodářský růst + ochota investorů riskovat = Pobaltí opět v kurzu Arminta Saladžienė (OMX Nasdaq): Hospodářský růst + ochota investorů riskovat = Pobaltí opět v kurzu

Pobaltské burzy od začátku roku hlásí sympatické zisky. Všeobjímající OMX Baltic Index si díky ochotě globálních investorů riskovat připsal 4 %. A podle dostupných signálů má letos na víc. Akcie se totiž mohou opřít o robustní hospodářský růst regionu okořeněný chutí Lotyšska a Litvy vstoupit do eurozóny. A to se investorům líbí, což ukázal případ Estonska. Pobaltím budou nadále hýbat především zprávy ze zahraničí, říká Arminta Saladžienė, ředitelka pro pobaltské trhy ve skupině OMX Nasdaq.

Co rozhoduje o cenách drahých kovů? A které akcie ze současné situace vycházejí vítězně? Co rozhoduje o cenách drahých kovů? A které akcie ze současné situace vycházejí vítězně?

Proč se v posledních týdnech tak daří akciím, a naopak zaostávají drahé kovy? A kterým akciím se aktuálně vede nejlépe? Grafy umějí prozradit mnohé, jen je potřeba číst v těch správných.

RBS: Španělsku jako celku se vyhněte obloukem, ale některé jeho regiony vám mohou vydělat RBS: Španělsku jako celku se vyhněte obloukem, ale některé jeho regiony vám mohou vydělat

Španělské regiony jsou často považovány za největší "bolehlav" premiéra Mariana Rajoye. Jsou předlužené a decentralizované. Royal Bank of Scotland ale nevidí situaci úplně černě. Mezi regiony najdete Madrid, Navarru, Kastilii a León, Kanárské ostrovy a Baskicko, a ty zůstávají silné. Za uplynulé tři měsíce s nimi RBS dosáhla návratnosti 14 %.

Na tyto trhy se musejí soustředit výrobci chytrých telefonů Na tyto trhy se musejí soustředit výrobci chytrých telefonů

Počet lidí na Zemi překonal loni 7 miliard, internetová populace je zhruba třetinová, ale roste výrazně rychleji. Zásadním trendem v rámci spotřebitelského využití internetu je mobilní přístup na něj. A právě výrobci chytrých mobilů, které řadě uživatelů umějí nahradit funkce osobního počítače, na tomto trendu staví své strategie.

Akcie těžařů zlata mohou vystřelit k nebesům, jsou oproti zlatu levnější než po pádu Lehman Brothers Akcie těžařů zlata mohou vystřelit k nebesům, jsou oproti zlatu levnější než po pádu Lehman Brothers

Cena zlata prochází od poloviny roku 2011 konsolidací, drží se tedy v relativně úzkém cenovém pásmu. Akcie těžařů zlata ovšem na tuto skutečnost reagují trvalým cenovým oslabováním. Za poklesem cen akcií těžařů stojí nenaplněná očekávání investorů ohledně generování pozitivního cash flow ze strany těžařských firem.

Polovina investorů nemá ani ponětí o tom, že akcie čtyři roky posilují Polovina investorů nemá ani ponětí o tom, že akcie čtyři roky posilují

Americké akcie mají za sebou několik let růstu. Více než polovina investorů oslovených v rámci průzkumu společnosti Franklin Templeton Investments o tom ovšem vůbec neví. Loni například 53 % z nich odpovědělo, že akcie v posledním období klesaly nebo stagnovaly. Akcie na pětiletých rekordech by si možná zasloužily více pozornosti.