10 investičních pravidel pro nový býčí trh

| redakce

Je to, co dnes vidíme býčí trh? Nikdo to nemůže přesně vědět. Ale jednou býčí trh přijde. Možná, že už okolo nás chodí a brzy se nám ukáže v plné síle.

Budou investoři opakovat chyby jako v minulosti nebo budou tentokrát chytřejší? Nabízíme deset investičních pravidel pro nadcházející býčí trh, které budou platit bez ohledu, kdy se přesně objeví.

1.Investujte globálně Většina investorů dává přednost investování na mateřském trhu. Přiznejme si, že nejvíc se v Česku diskutuje, jestli je už ten správný čas koupit ČEZ,NWR nebo prodat Komerční banku. Nikdo neví jaké trhy v budoucnu přinesou nejlepší zhodnocení a proto je potřeba investiční sázky rozhodit mezi více zeměmi nebo rovnou světadíly. Český investor už má velkou investiční sázku udělanou právě na českou ekonomiku, ve které pracuje,žije a vlastní zde například nějakou nemovitost.

2.Vyhněte se velkým jednorázovým investicím V okamžiku kdy investujete velkou částku na růst eventuelně na pokles, tak na sebe při čekání na ten „správný nákupní moment“ vždy berete velmi vysoké riziko. Časování investic je neplodná věc, protože z velkou pravděpodobností, nikdy nezachytíte dno na trzích ani vrchol křivky burzovních indexů. Důležité je se přidat k trendu" (pozn. staré burzovní pravidlo "trend je můj přítel"),které nabízí prostor pro další zisky a proto není potřeba za každou cenu nijak spěchat.

3.Zapamatujte si: „Trh to jsme my“ Je to jednoduché. Akcie rostou, když všichni kupují a padají, když všichni prodávají. To je ten hlavní důvod. Snažit se proto za každou cenu predikovat přesný směr budoucího vývoje na trzích je jenom ztrátou času.

4.Nenechte se napálit „špatnou gramatikou“ Burzovní parkety jsou plné lidé, kteří si pletou gramatiku a to především minulý čas „akcie rostly“ s časem průběhovým „akcie rostou“ a také s časem budoucím „akcie porostou“. Nenechte se jimi napálit.

5.Nenechte se ukecat Dříve nebo později vás bude váš finanční poradce nebo makléř přesvědčovat, abyste nakupovali akcie a to třeba již za vysoké ceny. Důvod? Nemáte jinou možnost. A to je typický trik v okamžiku, kdy trh dosáhl na svůj vrchol. Vždy existují investiční alternativy. Například držet hotovost, až do té doby než budou mít akcie lepší tržní ohodnocení - takzvanou atraktivnější valuaci.

  • 1
  • 2
reklama
reklama