Krátkodobý výhled na české akcie: září 2009 a Unipetrol a Pegas

| Milan Vaníček

Potenciál a riziko jednotlivých akcií obchodovaných v systému SPAD pro následující týdny.

Unipetrol logo

Unipetrol

Výsledky za 2Q09 poukázaly na slabost v sektoru. Výsledek na úrovni EBIT ve výši -272 mil. KČ byl dle očekávání, nicméně úroveň čistého zisku zklamala – čistá ztráta 359 mil. KČ vs. oček. -297 mil. KČ. Ani výhled dle očekávání nepřinesl žádné pozitivnější zítřky a indikuje, že slabost v sektoru bude nadále pokračovat a bude se projevovat i na hospodaření společnosti. Naproti tomu se bude Unipetrol snažit šetřit s náklady a to i formou optimalizace pracovní síly. Slabé výsledky i výhled dle očekávání podpořily realizaci zisků.

Co se týče fundamentu společnosti jsou karty jasně rozdány, nicméně co nás vede k zamyšlení se nad titulem je jeho relativní zaostávání za indexem PX. Současné podhodnocení vývoje indexu PX od začátku letošního roku odpovídá více jak 45%. Tento fakt může vést některé investory k zastavením se nad potenciální investicí.

Krátkodobý výhled

Oslabení titulu z důvodu nevýrazných a meziročně slabých výsledků k úrovním 120-130 KČ bychom považovali za zajímavé. Domníváme se, že zaostání za indexem PX může vést některé investory ke spekulativním nákupům. PŘípadnou investici bychom rovněž vnímali spíše z obchodního („tradingového“) pohledu.

  • 1
  • 2
reklama
reklama