Krátkodobý výhled na české akcie: září 2009 a ORCO a ECM

| Milan Vaníček

Potenciál a riziko jednotlivých akcií obchodovaných v systému SPAD pro následující týdny.

ORCO logo

Orco

Aktivita na Orcu se výrazně zvýšila za poslední dny. Celkově jsou realitní tituly aktuálně v hledáčku investorů, protože to jsou právě akcie, které zažily největší propady a zůstávaly stále na nízkých úrovních. Současný zájem a růst o 100% za poslední měsíc odpovídá téměř všem realitám v regionu viz. Immoeast (rakouská společnost zaměřená na nemovitostní trh – nárůst za srpen 84%).

Nicméně v případě Orca je stále nevyřešená situace kolem přežití společnosti, držitelé dluhopisů jsou stále v jednání. Valné hromady by měly být v září (15. září). Výsledky byly horší než očekávání především díky rozsáhlému negativnímu přecenění majetku. Vyšší ztráta (-200 mil. EUR vs. oček ztráta 136 mil. EUR) dále způsobila větší pokles čisté hodnoty majetku na akcii (NAV) na 15 EUR vs 27,3 EUR. Nadále je v hledáčku investorů, jestli bude Orco schopno získat nového investora v podobě Colony Capital – to by znamenalo výrazné naředění současných akcionářů.

Krátkodobý výhled

Opakování - Nadále vnímáme vysoké riziko spojené s touto investicí. V případě přežití společnosti vnímáme relativně vysoké riziko dalších zčeřovacích efektů současných akcionářů. Investice do Orca nám přijde velmi spekulativní.

  • 1
  • 2
reklama
reklama