Miliarda dolarů euro nezachrání. Ani zlato už není bezpečným přístavem

| redakce

Zdá se, že bude potřeba více než miliarda dolarů, aby se kupci vrátili na akciový trh. Hlavní evropské indexy přitom každým dnem ztrácejí, někdy i přes 2 procenta, a je pravděpodobné, že budou padat dál.

Robert Prechter

Hlavní evropská měna je také na dně. I když ne docela. Euru se podařilo slušně vyhoupnout ze svých 4letých minim, ale v průběhu včerejška (24. května) a dneška znovu klesá až na hodnoty okolo 1,225 dolaru za euro. Sentiment tak zůstává negativní.

Také Robert Prechter, významný analytik z Elliott Wave International, který je většinou euru nakloněn, podotýká: "Euro by mohlo v budoucnu hodně ztrácet a myslím, že důvěryhodnost ECB bude klesat. Je dokonce možné, že se do nějakých 10 let rozpadne celá Evropská unie."

Pokles eura je spojován s rostoucí silou amerického dolaru. Ještě před necelým rokem přitom analytici hovořili o opaku. "Dolar se zdál být loni v listopadu na pokraji obrovské propasti, ale myslím, že se rychle odrazil a nyní je na tom dobře. Přesto však není dolar výhodnou investicí. Nemyslím si sice, že je býčí trh za námi, ale věřit teď v jakoukoli měnu není rozumné," říká Prechter.

Sledujte aktuální vývoj měnového páru EURUSD

Ani zlato, nejpopulárnější alternativa k měnám, není v tak dobré kondici. Pomalu ztrácí sílu a rychlost, s jakou se hrnulo nahoru, je pryč.

Zdroj: Yahoo!

reklama
reklama