Anketa: Bude zlato pokračovat v růstovém trendu?

| redakce

Kvůli nejistotě na trzích hledají investoři bezpečný přístav a tím je zlato. Jeho cena překonala hranici 1600 amerických dolarů za trojskou unci. Investiční web se společně se serverem Kurzy.cz ptal investičních profíků, jestli bude zlato nadále pokračovat v růstovém trendu.

Michal Stupavský, portfoliomanažer, Conseq

Michal Stupavský

Dnešní poměr je 8, což znamená, že je dnes zlato vůči americkým akciím relativně drahé (příliš vysoký jmenovatel v podobě ceny zlata, nebo příliš nízký čitatel v podobě nízkých cen akcií). Učinit jednoznačný výhled na cenu zlata je tak velice obtížné. V každém případě platí, že pokud by došlo k černému scénáři v případě dluhové krize periferních států eurozóny nebo dluhového stropu USA, cena zlata by velice pravděpodobně zaznamenala rapidní růst.

Rostislav Rojčík, portfoliomanažer, ISČS

Rostislav Rojčík

Rostoucí cena zlata je ve velmi silném trendu a v nejbližší době nečekáme jeho změnu. Růstu zlata odpovídá nervozita plynoucí ze zadlužení USA a některých států Evropy.

Petr Čermák, analytik, Colosseum

Petr Čermák

Zlato bude dlouhodobě pokračovat v růstovém trendu. Komoditu podporuje dluhová krize, situace kolem dluhového limitu v USA a spekulace o blížícím se QE3. V budoucnu bude pro zlato zásadní nastavení monetární politiky, další vývoj dluhové krize, kurz dolaru a makroekonomická nerovnováha ve světě.

reklama
reklama