Anketa: Je čas přesunout peníze z investic do hotovosti?

| Michael Šolín

Současné poklesy na trzích a nejistý výhled pro následující dny způsobuje panické výprodeje. Investiční web se společně se serverem Kurzy.cz ptal investičních profíků, jestli není čas na přesunutí peněz z investic do hotovosti.

Michal Stupavský, portfoliomanažer, Conseq

Investoři by se měli držet konzistentní strategie, a ne ji měnit podle aktuálního investičního počasí.

Rostislav Rojčík, portfoliomanažer, ISČS

Přesouvat peníze z investic do hotovosti bych doporučil pouze investorům, kteří ji hodlají v nejbližší době nějak použít. I defenzivní produkty bývají výnosnější než hotovost v peněžence.

Boris Tomčiak, analytik, Colosseum

Podle našeho názoru není nutno přesouvat finanční prostředky do hotovosti. Důvodem je stále vysoká inflace. Myslíme si, že dlouhodobí investoři by raději měli diverzifikovat. Nekupovat jenom akcie a dluhopisy, ale třeba i komodity.

Michal Valentík, ČP INVEST

V současné době přicházejí na trh dva protichůdné signály. Prvním je zhoršující se makroekonomická situace a druhým signálem je dobrá výsledková sezóna. V druhé polovině roku tak můžeme na trhu zažít zvýšenou volatilitu, nicméně na přesun peněz do hotovosti je ještě čas. Domnívám se, že investoři budou spíše akcentovat druhý signál. To znamená, že se můžeme na akciovém trhu dočkat ještě mírného růstu.

  • 1
  • 2
reklama
reklama