akcie ČR

ČEZ odkládá spuštění prvního bloku Dukovan na 4. února a čtvrtého bloku na 6. února
První výrobní blok Jaderné elektrárny Dukovany bude uveden do provozu 4. února a čtvrtý blok 6. února. Termíny spuštění obou bloků se tak posouvají o jeden den. Firma to uvedla ve středu na svém webu.

Zdroj: Bloomberg

Česká výsledková sezóna se rozebíhá naplno. Které firmy by měli investoři nejvíce sledovat? Česká výsledková sezóna se rozebíhá naplno. Které firmy by měli investoři nejvíce sledovat?

Již ve středu 13. února oznámí své hospodářské výsledky za loňský čtvrtý kvartál Komerční banka. Po předskokanovi v podobě Unipetrolu se pak v dalších týdnech naplno rozběhne výsledková sezóna firem obchodovaných na pražské burze. Na které společnosti by se investoři měli nejvíce zaměřit? Svá výsledková očekávání pro nejlikvidnější tituly na českém trhu prezentuje analytik Petr Bártek z České spořitelny.

Stanislava Gürtlerová (Wood & Company): Na pražské burze vidím prostor pro růst u bankovních titulů Stanislava Gürtlerová (Wood & Company): Na pražské burze vidím prostor pro růst u bankovních titulů

Na konci ledna zveřejnil svá hospodářská čísla Unipetrol a od poloviny února začnou chodit s kůží na trh další firmy, jejichž akcie se obchodují na pražské burze. Jaké vyhlídky dává akciím ČEZ, NWR, Erste Group Bank a Komerční banky zkušená makléřka Stanislava Gürtlerová z Wood & Company? A co si myslí o lednovém obchodování na pražské burze?

Výhled českého akciového trhu na počátku roku 2013 Výhled českého akciového trhu na počátku roku 2013

Hlavním tématem českého akciového trhu budou v nejbližší době dividendové výnosy. Analytik z České spořitelny Petr Bártek prozradí nejen to, jak vysoké asi dividendy budou, ale i to, proč jsou české energetické tituly momentálně neúspěšné.

Proč klesla pražská burza a které akcie obchodovat v únoru? Proč klesla pražská burza a které akcie obchodovat v únoru?

Proč se pražské burze nedaří stejně jako světovým akciovým trhům? A jaké jsou vyhlídky českých akcií pro únorové obchodování? Svůj výhled nabízí makléř z Patrie Direct Roman Koděra.

ČS: Únorová akciová strategie pro české akcie (vyšší cílová cena pro index PX) ČS: Únorová akciová strategie pro české akcie (vyšší cílová cena pro index PX)

Jaký výhled mají analytici České spořitelny na domácí akciový trh pro únorové obchodování? Aktuálně zvyšují cílovou cenu pro Index PX na 1 070 bodů.

Pegas Nonwovens: Technická analýza vyzývá k nákupu Pegas Nonwovens: Technická analýza vyzývá k nákupu

Co říká technická analýza o akciích znojemského výrobce netkaných textilií Pegas Nonwovens? Patrik Komárek z brokerjetu ČS na grafu ukazuje prolomení důležité bariéry.

VIG: Za rok 2012 by firma měla oznámit růst na všech frontách, a to včetně dividendy VIG: Za rok 2012 by firma měla oznámit růst na všech frontách, a to včetně dividendy

VIG ve čtvrtek 24. ledna před otevřením trhu zveřejní předběžné výsledky hospodaření za rok 2012. Podle zkušeností z minulých let by pojišťovna měla zveřejnit především předepsané pojistné (nekonsolidované), zisk před zdaněním a návrh dividendy ze zisku z minulého roku.

České dividendové akcie: Na koho vsadit v roce 2013? České dividendové akcie: Na koho vsadit v roce 2013?

Nejistota na finančních trzích láká investory do dividendových akcií, které jim mohou zajistit stabilní příjem, aniž by je obraly o možnost počkat si na lepší podmínky na trhu a dosáhnout kurzového zhodnocení. Jak se bude letos dařit českým dividendovým akciím, jako jsou třeba ČEZ, Fortuna, Telefónica nebo Philip Morris ČR? Na otázky šéfredaktora Investičního webu odpovídali v pořadu Tržiště na Rádiu Česko Milan Vaníček, hlavní analytik J&T Banky, a Jan Traxler, privátní investiční poradce ze společnosti FINEZ Investment Management.

Unipetrol očekává za 4Q2012 provozní ztrátu 4,5 miliardy korun Unipetrol očekává za 4Q2012 provozní ztrátu 4,5 miliardy korun

Společnost Unipetrol nepříjemně překvapila. Za čtvrtý kvartál loňského roku očekává výraznou provozní ztrátu, v podstatě celou (4,5 miliardy Kč) ji má mít na svědomí zaúčtování ztrát ze snížení hodnoty dlouhodobých aktiv v rafinérii. To trh nečekal a akcie v úvodu pátečního obchodování ztratily za malého objemu přes procento.