Výhled na české akcie: Orco, ECM, Pegas a AAA Auto

| redakce

Představujeme hlavní faktory, které mohou ovlivňovat cenu akcií a určovat tak další směr.

ORCO logo

Orco

Držitelé dluhopisů nepřistoupili na podmínky Orca, a tak pokračuje další jednání ohledně restrukturalizace. Jen připomínám, že 25. září skončila soudní ochrana před věřiteli, ale ta by měla být prodloužena. Nicméně tato situace vrátila do hry opětovně možnost likvidace společnosti, i když spíše ve vzdálené podobě. Na restrukturalizaci dluhu je navázán i vstup Colony Capital.

Dle posledních zpráv by Orco chtělo dále upsat nové akcie, aby podpořilo svou kapitálovou pozici či potenciálně nemuselo využít vstupu nového kapitálového partnera.

Krátkodobý výhled

Nadále vnímáme vysoké riziko spojené s touto investicí. V případě přežití společnosti vnímáme relativně vysoké riziko dalších zřeďovacích efektů současných akcionářů. Investice do Orca nám přijde velmi spekulativní.

ECM logo

ECM

V případě ECM se z našeho pohledu rovněž nic nemění. Současně i firemní zprávy se objevují jen poskromnu. Nadále se spíše domníváme, že titul bude postupně ustupovat do pozadí a nevylučujeme další kroky vedoucí ke stažení společnost z veřejného obchodování.

Krátkodobý výhled

Společnost trpí vysokým nezájmem investorů a ten dle našeho názoru bude přetrvávat. Celkově se v případě ECM nic na našem náhledu nemění. Z pohledu NAV se jedná o společnost, která se obchoduje s nejnižším diskontem – relativně dražší než konkurence.

  • 1
  • 2
reklama
reklama