Krátkodobý výhled na české akcie: prosinec 2009 a CME, VIG a AAA Auto

| Milan Vaníček

Potenciál a riziko jednotlivých akcií obchodovaných v systému SPAD pro následující týdny.

CME

CME

Společnost nadále provádí restrukturalizaci včetně přesunu sídla z Londýna do ČR, ale v průběhu měsíce byla informačně spíše mimo dění. Za zmínku stojí opětovné snížení ratingu, ale to se dalo spíše očekávat, protože většina ratingových agentur měla na CME negativní výhled. Negativní výhled nadále přetrvává, protože se počítá na 12 měsíční klouzavé bázi a tudíž s posunem roku a horšími čísly za poslední čtvrtletí a potenciálně i za 1Q10 může opětovně dojít ke snížení ratingu.

CME je jasně procyklická společnost a tudíž bez oživení ekonomik nelze čekat výrazné vylepšení hospodaření. Tradingově se zdá silná úroveň 25 USD, ale trochu se obávám, že další snížení ratingu či potenciální negativní překvapení pří výsledcích za 4Q09 mohou tuto hranici atakovat.

Krátkodobý výhled

Titul až do výsledků za 4Q09 (únor 2010) bude reagovat spíše na tržní sentiment a potažmo očekávaný vývoj ekonomiky z popudu procykličnosti společnosti. Do konce roku neočekáváme, že by se titul měl obchodovat mimo sentiment.

VIG logo

VIG

Výsledky za 9M09 dle očekávání nepřinesly žádné překvapení - čistý zisk 263 mil. EUR vs. oček. 263 mil. EUR. Absence výhledu či komentáře o případné připravenosti společnosti na akvizice lehce zklamala, ale v současné ekonomické realitě pravděpodobně nelze od VIG očekávat žádná ostřejší vyjádření. Společnost rovněž indikovala, že nemá žádnou angažovanost v situaci kolem Dubai World.

  • 1
  • 2
reklama
reklama