IPO Fortuny: Postřehy z prezentace pro drobné investory

| Vladimír Hobza

K příležitosti vstupu na burzu pořádala Fortuna prezentaci pro drobné investory. Jakou plánuje dividendovou politiku? Jakou má pozici na trhu, strategii a plánované projekty?

Fortuna - ilustrační foto

Sázková společnost Fortuna se bude snažit na pražské burze prosadit jako dividendový titul. Jako sázková kancelář nemá žádné skladové zásoby ani materiál. Získává jen hotovost, kterou plánuje jednou ročně vyplácet akcionářům ve formě dividend. Jednou ročně plánuje v dividendách vyplácet 70 až 100 % čistého zisku. Při maximální upisovací ceně, která byla stanovena na 4,5 EUR, by to odpovídalo dividendovému výnosu z loňského zisku zhruba 7 %.

V regionu střední a východní Evropy patři mezi vedoucí sázkové kanceláře. Patří jí 2. místo na trhu v ČR, 2. místo na Slovensku a 1. místo v Polsku.

IPO Fortuny v číslech: Užitečné informace o úpisu akcií

Strategie Fortuny

1. Podpora online sázení

Klíčová bude očekávaná změna legislativy v Polsku, která by měla umožnit Fortuně nabízet online sázky. Změna je podle managementu očekávána v první polovině roku 2011. Zatím je Fortuna v Polsku přítomná pouze sítí distribučních prodejen. Online sázky vzrostly loni v ČR meziročně o 50 %.

2. Organický růst

Prioritou bude organický růst na současných trzích, kterému dává firma přednost před expanzí. Především se jedná o rostoucí počet obchodních míst, nejvyšší prioritu však má ziskovost.

3. Aktivně se podílet na tvorbě legislativy

Nová legislativa a regulace v oblasti online obchodování, daní a regulace offshore internetových sázek.

  • 1
  • 2
reklama
reklama