Fortuna: Cyrrus doporučuje AKUMULOVAT

| redakce

Emise Fortuny svojí velikostí nepatří k největším, sázkové podnikání patří svou charakteristikou k defenzivním, akcie bude nabízet zajímavý dividendový výnos, podle odhadů přibližně 7 až 8 %. Její rozvoj a růstové příležitosti analytiky Cyrrusu vedou k úvodnímu pozitivnímu doporučení.

Hospodaření Fortuny
Odhad struktury výnosů Fortuny

Růstové projekty

Skupina Fortuna má za sebou solidní růsty a disponuje růstovými projekty. Financování jednoho z těchto projektů, rozvoje loterijních her v ČR, je také hlavním záměrem použití prostředků získaných primární emisí. Dalšími projekty jsou rozvoj on-line sázení v Polsku a offshore herní platforma FortunaWin.

Loterie v ČR

V současné době je jediným provozovatelem loterií v ČR společnost Sazka, a.s. V loterijních hrách bylo za rok 2009 u této společnosti prosázeno přibližně 7,2 mld. Kč a Fortuna si chce z tohoto koláče ukrojit svůj kus. Licenci pro loterijní hry získala společnost v červenci 2010, legislativně již jejímu spuštění nic nebrání. Fortuna také již uzavřela smlouvu na dodávku až 5 000 loterijních terminálů (Sazka jich má nyní cca 6 500) se společností Intralot Holdings, předním dodavatelem těchto technologií v oboru. Spuštění celého projektu má Fortuna v plánu během roku 2011.

Marže hrubých výher v oblasti loterií jsou obecně vyšší než u sportovního sázení. Kapitálové výdaje spojené s rozvojem loterie jsou odhadovány na cca 2 mil. eur, zbývající část do celkového odhadovaného objemu 13 mil. eur pokryje společnost Intralot.

FortunaWin

Projekt FortunaWin je online sázkovovou a herní platformou, která aktuálně cílí na maďarský trh a je z ekonomických důvodů lokalizována na Maltě. Tato aktivita byla spuštěna v červnu, nyní je tedy na počátku rozvoje. Platforma je určena ke zvýšení aktivity společnosti Fortuna na poli on-line hazardních her a sázek.

Společnost průběžně hledá cíle akvizic nebo nové příležitosti v investicích v oboru sázek a her v regionu, proto není v budoucnu vyloučen vstup na nový trh, ať ať již prostřednictvím platformy FortunaWin, nebo akvizicí některé z existujících sázkových společností.

  • 1
  • 2
reklama
reklama