Býčí trojkombinace pro akcie Telefóniky 02 ČR: Lepší doporučení, vyšší cílová cena a růst dividendy

| redakce

Zrušení ztráty ze snížení hodnoty aktiv znamená pro Telefóniku 02 ČR zvýšení dividendy o šest korun na 40 Kč na akcii, píše ve svém posledním reportu Vera Sutedja, analytička Erste Group Research, která zároveň zvyšuje doporučení na akcie Telefóniky O2 ČR z "držet" na "akumulovat" a cílovou cenu z 425 Kč na 450 Kč.

telefonica

Ocenění a doporučení

Zvyšujeme doporučení na akcie Telefóniky O2 ČR z "držet" na "akumulovat" a cílovou cenu z 425 Kč na 450 Kč. Zrušení ztráty ze snížení hodnoty aktiv v objemu 4,343 mld. Kč ve 3. čtvrtletí 2010 vedlo k 31% zvýšení našeho odhadu letošního zisku a také, což je ještě důležitější, našeho původního odhadu dividendy za letošní rok na akcii o 10,56 Kč.

Volíme však konzervativní cestu a zvyšujeme dividendové očekávání o 6 Kč na 40 Kč na akcii. Také snižujeme bezrizikovou výnosovou míru ze 4 % na 3,6 %, což vede k vyšší cílové ceně.

Dividendová hra

Dividendová kapacita TeleO2 je omezena výší zadržených zisků mateřské společnosti namísto schopnosti společnosti generovat hotovost. Myslíme si, že potenciál růstu tržeb a zisku je u Telefóniky O2 ČR v příštích letech limitován na jednociferné tempo. Dividenda je proto klíčovým investičním argumentem pro akcie Telefóniky O2 ČR.

  • 1
  • 2
reklama
reklama