Erste, KB, ČEZ a Telefónica: Jak se k nim postavit po výsledcích za 3. čtvrtletí?

| Czechwealth.cz

Výsledky za 3. kvartál byly veskrze slušné. ČEZ potěšil investory možná nejvíce, ale i obě banky překonaly výrazně odhady trhu. Telefónica pak své investory jistě uspokojí zamýšleným navýšením dividendy.

Erste Group logo

Erste Group

Jako první ohlásila výsledky Erste Group. Banka svými výsledky mile překvapila a nadále potvrzuje zlepšení na poli nesplácených úvěrů. Došlo k navýšení růstu úrokových výnosů a bance se abnormálně daří v obchodování s deriváty a cennými papíry. Ostatní položky příjmu také překonaly očekávání trhu. Nadále je však složitá situace v Maďarsku, na Ukrajině a v Rumunsku. Management potvrdil celoroční výhled a uvedl, že v roce 2011 očekává postupné, ale pomalé zlepšení.

My očekáváme, že v následujících kvartálech budou zveřejněny dobré výsledky, které by měly posunout kurz výrazně nad 800 Kč, v případě poklesu k 700 Kč lze uvažovat o nákupu.

Erste Group Bank - technická analýza
Komerční banka

Komerční banka

Komerční banka výrazně překonala veškerá očekávání trhu na všech položkách. Bance se nadále daří získávat nová depozita, která může investovat, opravné položky k nespláceným úvěrům výrazně klesly a na trhu se objevily spekulace o výrazném navýšení dividendy. Očekáváme, že dividenda výrazně přesáhne 200 Kč. Byl potvrzen pozitivní výhled na rok 2011.

Měníme cílovou cenu ze 4 400 Kč na 5 000 Kč. Banka se stává atraktivní i pro konzervativní investory, kteří preferují dividendové akcie.

Komerční banka - technická analýza
  • 1
  • 2
reklama
reklama