Raketa jménem NWR: Ceny uhlí ženou akcie nahoru

| redakce

NWR oznámila ceny koksovatelného uhlí na japonský fiskální rok a na 2Q2010 a ceny koksu na 2Q2010. Ceny koksovatelného uhlí na japonský fiskální rok (od 2Q2010 do 1Q2011) dosáhly v průměru 163 EUR/t, což představuje nárůst zhruba 63 % oproti průměrné ceně v 1Q2010 (100 EUR/t). Akcie na základě toho obdržely zvýšená doporučení od předních bankovních domů – Deutsche Bank, UniCredit, Credit Suisse, ING, svůj názor na akcie zlepšila také Citibank. Akcie NWR od oznámení cen letí nahoru.

NWR oznámila vyšší dohodnuté ceny na další období

NWR - ceny uhlí a koksu

Výkonnost v roce 2010

Díky růstu ceny uhlí a růstu prodaných objemů vzroste v roce 2010 meziročně výrazně výkonnost NWR. Před zveřejněním cen jsme očekávali, že EBITDA dosáhne v roce 2010 312 mil. EUR. Dnešní oznámení pak povede k tomu, že se pohled výkonnost NWR v roce 2010 výrazně navýší. Naše očekávání na EBITDA se aktuálně v roce 2010 pohybuje na výši 575 mil. EUR. Současné očekávání trhu se pohybuje pouze ve výši 379 mil. EUR (medián z očekávání agentury Bloomberg), ale v tomto očekávání ještě nejsou zahrnuty vysoké ceny uhlí, které pozitivně překvapily nás i trh. Předpokládáme, že také očekávání trhu se bude pohybovat minimálně v podobné výši.

V našem očekávání jsme konzervativní na úroveň provozních nákladů. Očekáváme, že se s růstem mzdových nákladů (NWR vyplatí zaměstnancům bonusy díky vylepšené výkonnosti, o tom NWR reportovala) a nákladů na materiály (růst cen oceli a meziroční navýšení produkce) se náklady na vytěženou tunu uhlí také zvýší. Finanční ředitel NWR předpokládá peněžní náklady na tunu v konstantní výši.

NWR - provozní výkonnost
  • 1
  • 2
reklama
reklama