Proč kupovat akcie ORCO? 10 důvodu přímo od managementu firmy

| Michael Šolín

Orco bylo 18 měsíců chráněno proti věřitelům. "Společnost prošla během této doby velkou vnitřní restrukturalizací a celkovým zjednodušením, takže jsme znovu ve hře," zdůrazňuje Aleš Vobruba, výkonný ředitel ORCO Czech Republic a ORCO Slovakia. Argumentů pro nákup akcií Orca zmínil více. Přesvědčte se sami.

ORCO - Mamaison Riverside Hotel

Výhled společnosti

Myšlenka obchodního plánu je taková, že rozvaha a cashflow musejí být přizpůsobeny dané tržní situaci a realitnímu cyklu. Investovat se bude mimo jiné do nemovitostí určených k pronájmu, vytvářejících nějakou činnost, ze které plyne pravidelný zdroj cashflow, například hotely.

"V rámci plánu máme cíle restartovat projekty, jako jsou Zlota 44 a Kamélie, dosáhnout vyšších příjmů z pronájmů a prodat ztrátový majetek," říká Aleš Vobruba, který je ve společnosti zodpovědný za bankovní financování, rozvojovou strategii skupiny a za řízení každodenní činnosti Orca v České republice a na Slovensku.

Proč investovat do akcií ORCO – 10 důvodů

1. Restruktualizace dluhu Dluh, který spoutal ruce společnosti, je pryč a velké bankovní úvěry jsou opět projednávány.

2. Optimálně přizpůsobená rozvaha Aktiva a pasiva korespondují s vytvářenou hodnotou a tržními cykly.

3. Zlepšení ziskovosti Orcu se podařilo zdvojnásobit zisk EBITDA z 11 milionů EUR na 21 milionů EUR od června 2009 do června 2010.

4. "Free cash" v krátkodobém horizontu

5. Silné portfolio, které se bude nadále rozrůstat ve střednědobém horizontu, především v rámci projektu GSG v Berlíně (850000 m² NLA)

  • 1
  • 2
reklama
reklama