Krátkodobý výhled na české akcie: září 2010 - Telefónica, PM ČR, Pegas, CETV

| Milan Vaníček

Potenciál a riziko konzervativních a dividendových akcií v systému SPAD a akcií mediální společnosti CME pro následující týdny.

Telefónica 02

Telefónica O2 C. R.

V tomto případě dochází jen k opakování dřívější strategie. U Telefonicy se naplňuje očekávání růstu před dividendou, kde se náš názor nemění, a ceny v úrovních 440 Kč bychom využili k realizaci krátkodobých zisků ještě před dividendou (40 Kč do 3. září = 9,5% hrubý div. výnos). Důvodem je potenciální nepříznivá reakce po dividendě z důvodu budoucího očekávání na výši příštích dividend (2010 = 37,5 Kč či 9,1% hrubý div. výnos a následovně kolem 30 Kč či 7,3% hrubý div. výnos). Jako měřítko si můžeme vzít podividendový vývoj obdobných titulů jako je TPSA či MATAV, které se obchodovaly níže, než byla samotná dividenda.

V průběhu prázdnin očekáváme zájem investorů díky dividendě (do 3. září). Nicméně využití potenciálního zájmu v tuto dobu bychom upřednostňovali díky budoucímu vývoji dividend a rovněž aktuálního chování titulů po výplatě dividendy.

Krátkodobý výhled

V průběhu prázdnin fungoval zájem investorů díky dividendě (do 3. září). Budoucí vývoj dividendy a aktuální chování titulu po výplatě dividendy budou klíčové.

Philip Morris ČR

Philip Morris ČR

PMČR vydal mírně lepší výsledky na nekonsolidované úrovni, než jsme projektovali, ale víceméně daný rozdíl je dán opačným odhadem v případě změny stavu hotových výrobků. To znamená, že tržby i náklady odpovídaly naší projekci. Čistý nekonsolidovaný zisk za 1H 2010 dosáhl 1168 mil. Kč (22,8 % r/r) vs. oček. 1080 mil. Kč, což představuje anualizovaný zisk na akcii ve výši 851 Kč. Zmiňujeme nekonsolidovaná čísla, protože z těch se vyplácí dividenda. Důvodem meziročního růstu zisku je dle očekávání stabilizace exportu na Slovensko z rozsáhlého předzásobení z roku 2007.

Krátkodobý výhled

V současné době máme akcie PMČR v revizi (22. 3. 2010) a provedeme úpravu modelu vzhledem k novým výsledkům, doprovodnému komentáři ze strany společnosti a úpravám ve zdanění ze strany EU. Výsledky víceméně odpovídaly předběžným datům, které již naznačil komentář mateřské společnosti a rovněž odhadovanému trendu. Celkově se potvrzuje trend, že PMČR bude pravděpodobně zůstávat defensivní akcií se solidním dividendovým přínosem, avšak pravděpodobná budoucí potřeba státního rozpočtu (potenciálně vyšší tabákové daně) a nejistý ekonomický výhled limitují větší růst ziskovosti společnosti. Náš pohled je za současných cenových úrovní nadále neutrální.

  • 1
  • 2
reklama
reklama