Philip Morris ČR: Erste zvyšuje cílovou cenu

| redakce

Analytici Erste v úvodu týdne zvýšili doporučení na akcie tabákové společnosti Philip Morris ČR. Klíčovým faktorem zůstávají dividendy.

Philip Morris vyrábí například cigarety Marlboro

Cena akcií PM ČR nedávno poskočila nad 10 tisíc Kč díky rostoucím akciovým trhům a přibližujícímu se rozhodnému dni pro výplatu dividendy. Od posledního reportu Erste se mnoho věcí (politická situace, legislativa a cenová politika firmy) vyvinulo překvapivě.

Proto Erste zvýšila roční cílovou cenu z 8 600 na 9 600 Kč, a to na základě dividendového diskontního modelu. Zároveň zvýšila doporučení o jeden stupeň z "prodat" na "redukovat", ale zachovala lehce negativní výhled na cenu akcií.

Aktuální odhadovaný dividendový výnos v roce 2011 okolo 8,8 % je podle banky stále velice zajímavý. Do rozhodného dne (polovina dubna) tak bude cena akcií pravděpodobně oscilovat kolem současné úrovně. Korekci banka očekává až následně, jelikož sází na slabší prodeje.

Aktuální kurz akcií Philip Morris ČR sledujte zde

Největším rizikem (nebo naopak impulzem) je podle Erste zmiňovaná produkční křivka. Společnost nedávno rozšířila svůj závod v Kutné Hoře z 30 na 40 miliard kusů ročně a firma zřejmě ví, proč investuje do zvýšení produkce.

Ovšem spotřební daně v celé Evropě mají růst, a tak tlak na pokles spotřeby cigaret ještě zesílí. Erste je proto skeptická ohledně dosažených exportních objemů a marží dosažených PM ČR (rostoucí konkurence v rámci skupiny PMI).

  • 1
  • 2
reklama
reklama