Krátkodobý výhled na české akcie: leden 2011 - Telefónica, PM ČR, Pegas, CETV, Fortuna

| Milan Vaníček

Potenciál a riziko konzervativních a dividendových akcií v systému SPAD včetně Fortuny a akcií mediální společnosti CME pro následující týdny.

Telefónica 02

Telefónica O2 C. R.

V průběhu prosince nedošlo k žádným významnějším událostem na titulu, a tak naše myšlenka se zlepšenou dividendou pro následující dva roky (40 Kč vs. předešlý oček. pokles přes 37 na 30 Kč), platí i nadále. Výsledky budou až na konci února, ale neočekáváme žádné výrazné trendové změny (pokles v obou telefoniích).

Začátek roku jako tradičně (již třetí rok po sobě) bude ovlivněn snížením propojovacích poplatků, ale to je již zaceněno. Prozatím poslední snížení propojovacích poplatků určené z EU bude následovat v červenci (rovněž zaceněno).

Domníváme se, že současné ceny pod 400 Kč jsou vhodné pro dlouhodobé dividendové hráče. Atraktivnost shledáváme především v dividendovém potenciálu (hrubý div. výnos 10,4 % p.a.) a zároveň ve schopnosti společnosti samotné najít dostatečný prostor pro umožnění udržení si solidního dividendového výnosu, což se může projevit v budoucí udržitelnosti zajímavého div. potenciálu.

Philip Morris ČR

Philip Morris ČR

Rok 2011 může být z pohledu finančních čísel poměrně dobrý díky absenci daňového navýšení cen. Navíc se ke konci roku objevila data, že společnost provede zvýšení cen svých cigaret o zhruba 2-4 Kč na krabičku díky nákladovému tlaku v roce 2011. Zvýšení cen základní suroviny (surového tabáku) lze předpokládat, jako je tomu u většiny zemědělských komodit, nicméně zmíněné zvýšení při odečtení vlivu daní (který se na tomto kroku spolupodílí) může vést i k lehkému navýšení ziskových marží.

reklama
reklama