Fortuna: Sázka na nový loterijní projekt

| redakce

Nákup akcií Fortuny v současné době je jednoznačně sázkou na zahájení a úspěch loterijního projektu, přičemž potenciální ztráta je relativně malá, když trh v současné době nepočítá s úspěchem loterijního projektu a titul se obchoduje poblíž férové ceny pouze za sportovní sázení. Erste Group proto zahajuje pokrývání titulu s doporučením "akumulovat".

Fortuna - finanční ukazatele

Fortuna je lídrem středoevropského trhu, i když není lídrem na žádném trhu, kde působí (Česká republika – 2. pozice, Slovensko – 2. pozice, stejně tak v Polsku - také dvojka trhu). Hlavním trhem Fortuny je Česká republika, který tvoří 46% podíl na výtěžku (objem vybraných sázek snížený o vyplacené výhry), Slovensko má 32% podíl a Polsko 22% podíl.

Firma provozuje síť více než 1 300 poboček a nedávno spustila on-line sázení v České republice a na Slovensku. Fortuna nedávno získala licenci na provozování loterií v České republice, přičemž by chtěla loterijní projekt spustit koncem 1. pololetí tohoto roku.

Erste zahajuje pokrývání společnosti Fortuna s doporučením "akumulovat" s cílovou cenou 120 Kč za akcii. Pro ocenění jsme použili samostatný dvoufázový DCF model pro ocenění sportovního sázení s férovou cenou kolem 97 Kč/akcie a samostatně jsme ocenili potenciální upside loterijního projektu, který podle našeho názoru dosahuje 33 Kč/akcii.

Vzhledem k nejistotě vidíme pravděpodobnost zahájení loterijního projektu na úrovni kolem 70 %.

Nákup akcií Fortuny v současné době je jednoznačně sázkou na zahájení a úspěch loterijního projektu, přičemž potenciální ztráta je relativně malá, když trh v současné době nepočítá s úspěchem loterijního projektu a titul se obchoduje poblíž férové ceny pouze za sportovní sázení.

Katalyzátory vývoje akcií Fortuny:

  • loterijní projekt v České republice

  • spuštění online sázení v Polsku

  • relativně vysoké dividendy (výplatní poměr na úrovni 70-100 % čistého zisku)

Fortuna vstupuje do relativně slabého období 2011-2012, když start loterijního projektu (konec 1. pololetí 2011) bude mít negativní vliv na nákladovou stranu (loterijní projekt bude v prvních letech ztrátový z důvodu vysokých marketingových nákladů na získání části trhu). Navíc nový loterijní zákon, který by měl platit od roku 2012 v České republice, by měl obsahovat i sjednocení daní z výtěžku na 20 % (Fortuna v současné době platí přibližně 15 %), což by mělo mít negativní vliv na čistý zisk Fortuny ve výši přibližně 2,5 mil. EUR.

Aktuální vývoj akcií Fortuny sledujte zde

reklama
reklama