Fortuna: Sázka na sázení aneb jaké budou výsledky za třetí kvartál?

| Ondřej Moravanský

Výsledky Fortuny Entertainment Group za 3. kvartál by měly potvrdit postupný růst sázkového trhu v jednotlivých zemích regionu, nicméně třetí kvartál nebývá sezónně příliš silný, navíc neproběhly žádné větší světové sportovní akce. U jednotlivých sázkových ukazatelů tak předpokládáme růst, ovšem nikoli výrazný.

Fortuna - pobočka Praha

Očekáváme mírný pokles u GW ze sportovního sázení kvůli od letoška platným změnám v odvodech na polském trhu, které změnily chování polských sázejících. Společnost v kontextu s předchozími kvartály nezveřejní informace pod úrovní EBITDA.

Sledovaný kvartál bude první, do kterého promluví loterie Fortuna Loto. Stírací losy si svoji premiéru odbyly již v druhém kvartálu.

Aktuální kurz akcií Fortuny sledujte zde

Celkový objem přijatých sázek za 3Q odhadujeme na 92,9 mil. eur (+10,0 % y/y). V oblasti sportovního sázení si pozici jedničky mezi trhy drží ČR, tam objem přijatých sázek odhadujeme na 49,8 mil. eur, výši hrubých výher (GW) předpokládáme na 10,0 mil. eur.

Na Slovensku předpokládáme objem přijatých sázek 28,0 mil. eur a GW 6,5 mil. eur., v Polsku předpokládáme přijaté sázky 10,4 mil. eur a GW 3,7 mil. eur.

Celkové GW (včetně loterie) odhadujeme na 21,6 mil. eur (+2,2 % y/y). Po započtení ostatních výnosů a odvodů v některých zemích odhadujeme tržby na 19,2 mil eur, po započtení provozních nákladů odhadujeme provozní zisk EBITDA na 4,0 mil. eur (-28,6 % y/y), kdy pokles je způsoben zejména růstem nákladů na loterii.

  • 1
  • 2
reklama
reklama