NWR: Lepší produkční mix podpoří zisk

| redakce

Analytici Erste Group se odhodlali ke snížení cílové ceny akcií NWR na 140 Kč. Nechávají ovšem doporučení "akumulovat", protože firmu nečekají jen špatné zítřky.

NWR - informace o firmě a investiční doporučení

Z reportu Erste Group Research:

Ponecháváme naše doporučení akcie NWR akumulovat, když pokles ceny akcií z poslední doby vytvořil dobrý vstupní bod pro dlouhodobé investory. NWR se obchoduje z pohledu našich odhadů, které jsou pod konsensem, na relativně nízkém ocenění (pro rok 2012 očekávaný ukazatel EV/EBITDA na 3,6x). Vzhledem k poslednímu vývoji indexů nákupních manažerů, který ukazuje na viditelné oslabení průmyslové aktivity, nemůžeme být na tento výrazně cyklický titul bezvýhradně pozitivní. NWR také není levnější než regionální konkurent JSW.

Na základě ocenění diskontovaného cash flow snižujeme roční cílovou cenu na 140 Kč/akcii. Ta je výsledkem vyšších provozních a investičních nákladů (které vyplývají z náročných geologických podmínek) a snížení našich odhadů na průměrné ceny prodaného uhlí. Ocenění snižuje také vyšší než původně odhadovaný čistý dluh na konci roku 2011 kvůli slabším letošním hospodářským výsledkům (výsledek slabého produkčního mixu a vyšších nákladů). Náš odhad čistého dluhu pro konec roku se tak zvýšil z 270 milionů eur na 408 milionů.

V roce 2012 očekáváme 17% pokles průměrných cen koksovatelného uhlí a koksu v souladu se světovými trhy, což bude částečně vyrovnáno zlepšujícím se prodejním mixem (podíl koksovatelného uhlí by se měl zvýšit z 44 % na 56 %). Očekáváme, že NWR bude schopna při scénáři mírné recese prodat 100 % své produkce uhlí. EBITDA by se měla meziročně mírně snížit na 453 milionů eur (konsenzus 522 milionů). Avšak je třeba pamatovat na trojnásobnou páku cen uhlí na EBITDA společnosti.

NWR má v hotovosti asi 445 milionů eur, nízký poměr dluhu a EBITDA a dobrou splatnost dluhu, což je hlavní rozdíl proti začátku posledního poklesu v roce 2008. To poskytuje (I) podporu pro investory sázející na dlouhodobou hodnotu a (II) prostor pro fúze a akvizice. Avšak jediným viditelným cílem NWR je polská Bogdanka, která není úplně levná. Jedinou korporátní aktivitou by tak v současnosti měly být nákupy vlastních dluhopisů.

Věříme, že ve střednědobém horizontu je koksovatelné uhlí stále strukturálně silnou komoditou díky poptávce z rozvíjejících se asijských trhů a problémům se zvýšením produkce v rizikových regionech jako Mongolsko a Mozambik. Navíc NWR podniká ve vnitrozemním středoevropském trhu s velkým deficitem koksovatelného uhlí. Předpokládáme také postupný nárůst cen energetického uhlí v regionu SVE směrem k cenám v severozápadní Evropě kvůli vznikajícímu lokálnímu deficitu.

Aktuální vývoj akcií NWR sledujte zde

  • 1
  • 2
reklama
reklama